Zodak - analogy účinné látky

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Všechny formy propuštění

Proč rezervovat přes Uteka?

Na stránce analogů přípravku Zodak je uveden seznam levných dovážených a ruských náhražek s podobným nebo podobným principem vlivu na tělo. Zirtek je nejlevnější analog Zodaku, můžete si jej koupit v Moskvě za cenu 41 rublů, při rezervaci v nejbližší lékárně přes Uteka.

Žádné alergie!

lékařská příručka

Zodak pokles cen pro děti analogové levnější

Antihistaminika se dříve či později ukáží jako nezbytná pro každou osobu. Vyrábějí je moderní výrobci ve formě tablet, kapek, sirupů, nosních sprejů atd. Individuální lék se volí v závislosti na typu patologie. Jedním z nejčastěji předepisovaných léků je Zodak. Analog (levnější a dražší) vám bude v článku představen. Dozvíte se také některé informace uvedené v návodu k použití..

Uvolňovací forma a vlastnosti léčiva

Analog léku "Zodak" vám bude dále předložen. Před tím by mělo být řečeno o typech léků. Léčivo se vyrábí ve formě tablet, kapek a sirupu. Hlavní účinnou látkou všech léků je cetirizin. V závislosti na typu produktu mohou být také další komponenty.

Cena léku přímo závisí na tom, jaký typ dostanete. Kapky stojí spotřebitele v průměru asi 250 rublů. V tomto případě je objem lahve 20 mililitrů. Tablety stojí asi 150 rublů. Toto balení obsahuje 10 pilulek, z nichž každá obsahuje 10 miligramů účinné látky. Existují také tablety obsahující 5 miligramů cetirizinu. Jejich počet je 28 kusů, cena je 500 rublů. Oblast vašeho bydliště hraje důležitou roli v ceně léku. Zjistěte proto přesnější cenu v nejbližších lékárnách..

Analogy "Zodak"

Náhražky drog mohou být absolutní nebo relativní. V prvním případě mluvíme o produktech, které obsahují stejnou účinnou látku. V tomto případě stojí za to věnovat pozornost dávce cetirizinu v léku.

Absolutní analogy Zodaku jsou následující léky: Zirtek, Tsetrin, Alerza, Zinset, Allertek, Parpazin, Letizen atd. Všechny léky mohou mít jinou formu uvolňování. Nejčastěji se jedná o tablety a kapky pro orální podání. Všimněte si, že i přes stejné složení má mnoho léků různá omezení a způsoby použití. Před použitím tohoto nebo toho léku byste si proto měli pečlivě prostudovat návod k použití..

„Zodak“: analogový je levnější

Mnoho spotřebitelů se snaží ušetřit peníze na léčbě. Vybírají analogy „Zodaku“, které jsou mnohem levnější. Taková alternativa je skutečně možná. Předtím však stojí za to se poradit s lékařem. Nesprávný výběr léku vám může vážně ublížit. Je obzvláště nebezpečné nahradit původní léčivý přípravek jeho relativními analogy, které obsahují jiné účinné látky. Mezi levné náhražky drog patří následující obchodní názvy léků:

  • Letizen (10 tablet) - 100 rublů;
  • Parlazin (10 tablet) - 120 rublů;
  • Parlazin (kapky) - 230 rublů;
  • "Cetirizin" (10 tablet) - 70 rublů;
  • "Cetirizin" (kapky) - 200 rublů;
  • "Cetrin" (tablety 10 ks) - 100 rublů.

Tavegil, Suprastin a další mohou být označovány jako relativní analogy léku, ale levnější v ceně. Do jisté míry také nosní spreje „Nazivin“, „Vibrocil“, „Tizin“, „Galazolin“, „Avamis“, „Nasonex“ atd. Patří k náhražkám uvedeného léčiva. Jsou určeny k nápravě sezónní rýmy a virové patologie. Rysem jejich použití je přípustná krátká doba. Lékaři důrazně nedoporučují šetřit na zdraví. Odborníci doporučují nakupovat pouze předepsané léky.

Předepisování léků

Analogy přípravku "Zodak", stejně jako samotná droga, jsou antihistaminika. Berou se pro alergické reakce jiné povahy. Návod k použití označuje následující indikace pro užívání drog:

  • sezónní rýma a zánět spojivek způsobené kvetoucími rostlinami;
  • alergie na kočky, domácí zvířata, prach;
  • dermatitida a dermatózy doprovázené svěděním a vyrážkou;
  • senná rýma a kopřivka;
  • Quinckeho edém;
  • alergie na potraviny a léky.

Analog drogy Zodak, stejně jako samotný lék, mohou lékaři předepisovat při léčbě nachlazení a zánětu středního ucha. Takže s nazální kongescí bakteriální nebo virové etiologie lék zmírňuje otoky. Také při zánětu středního ucha má lék pozitivní vliv na stav Eustachovy trubice. Většina adenoiditidy je léčena antihistaminiky, což je „Zodak“.

Kontraindikace pro použití

Analogy přípravku "Zodak" založené na cetirizinu jsou kontraindikovány pro použití v případě přecitlivělosti na léčivou látku. V ostatních případech musí být každý lék posouzen individuálně. Nezapomeňte si před použitím kompozice prostudovat anotaci.

Lék "Zodak" není předepsán pro bronchospazmus, kašel nealergické etiologie, těžká onemocnění ledvin a jater. Je zakázáno používat lék pro těhotné ženy a kojící matky. Kapky pro vnitřní použití nejsou předepsány dětem mladším 12 měsíců. Sirup a tablety mají věkovou hranici 2 roky.

Způsob použití

Co říká návod k použití spotřebiteli o Zodaku? (Analogy léků jsou předepsány v různých dávkách - věnujte pozornost tomu.) Anotace naznačuje, že antihistaminikum je užíváno výhradně ústy. V takovém případě je nutné jej opláchnout vodou. Tablety by se neměly drtit ani žvýkat. Je přípustné rozpustit kapky v malém množství čisté vody. Sirup se užívá beze změny..

Dávka léčiva závisí na jeho formě uvolnění a věku pacienta. Po roce je dětem předepsáno 5 kapek dvakrát denně. Po 2 letech můžete dítěti dát půl tablety nebo 10 kapek jednou denně. Dospělým pacientům se doporučuje 1 tableta nebo 20 kapek léku denně. Je lepší užívat léky současně. Délka léčby je stanovena lékařem a závisí na symptomech a individuálních charakteristikách lidského těla..

Nežádoucí účinky

Lék "Zodak", jeho analogy založené na cetirizinu, jsou pacienty obecně dobře tolerovány. Pokyny však označují možné vedlejší reakce. Věnujte jim pozornost. Pokud máte po užití léku nějaké negativní příznaky, měli byste léčbu ukončit a okamžitě se poradit s lékařem.

Mezi vedlejšími účinky lze vyloučit alergii na přicházející komponenty. Také při vnitřním užívání jakéhokoli léku, včetně náhražek léků, může dojít k bolesti břicha, zvýšené plynatosti. Lék může mít sedativní účinek, který se projevuje slabostí, ospalostí, rozmazaným vědomím. Takové reakce jsou obzvláště živé, pokud není dodržováno dávkování a dávkovací režim..

Recenze antihistaminik

Spotřebitelé tvrdí, že pokud je předepsán lék "Zodak" (kapky), je lepší nevybírat analogy pro děti. Většina náhražek drogy je kontraindikována u dětí mladších 6 let. Některé mají omezení až do 2. Avšak taková náhražka jako „Zirtek“ je schválena pro použití od 6 měsíců věku. Navíc stojí o něco více než uvažovaná droga.

Rodiče dětí, kterým byly předepsány léky na alergie, uvádějí, že účinek je patrný od prvních dnů přijetí. V tomto případě je činidlo často kombinováno s použitím sorbentů. Jsou potřebné k odstranění alergenu z těla. Charakteristickým rysem tohoto ošetření je dodržování přestávky. Mezi užitím antihistaminika a sorbentu by měl být časový interval nejméně dvě hodiny. Pokud se lék užívá před spaním, pak se jiné léky nejlépe užívají ráno nebo v poledne..

Pozitivní recenze na popsaný lék jsou slyšet také při léčbě rýmy různé etiologie. I když rýma není způsobena alergenem, užívání léku usnadňuje dýchání nosem. Léčba zmírňuje otoky, zlepšuje vstřebávání léků. Tento přípravek je často předepsán k prevenci otitis media..

Lékaři často předepisují tento lék svým pacientům. Je uznáván jako jeden z nejdostupnějších a nejbezpečnějších prostředků. Současně je jeho účinek vždy patrný a téměř okamžitě, v závislosti na režimu užívání drog.

Malý závěr

Dozvěděli jste se o léku "Zodak". Kapky mají různé analogy. Mnoho z nich je k dispozici ve formě tablet a sprejů. Popsaný nástroj by neměl být používán bez lékařského předpisu. Pacientovi je často vybrána individuální dávka léčiva a samostatný režim. Pamatujte, že všechny léky mají své vlastní vedlejší účinky. Proto musí být aplikovány opatrně a v přesně stanoveném čase..

Nepochybnými výhodami Zodaku jsou jeho cena a možnost vyloučení finančních prostředků pro místní použití. Spotřebitel s rýmou různé etiologie tedy může vazokonstrikční látky odmítnout. Připomeňme, že je lze použít maximálně 5 (a v některých případech tři) dny. Ohledně kvalifikované a účinné léčby se obraťte na odborníka. Hodně štěstí, buďte zdraví!

  • vysoká cena léku ve srovnání s analogy.

Uvolňovací formulář a doporučené ceny:

Kapky Zodak® pro perorální podání 10 mg / ml, 1 kus

Sirup Zodak® 5 mg / 5 ml, 1 kus

Tablety Zodak®, potahované 10 mg, 10 ks

* Uváděná je maximální povolená maloobchodní cena léčivých přípravků vypočítaná v souladu s nařízením vlády Ruské federace č. 865 ze dne 29. října 2010 (pro léky, které jsou na seznamu)

Návod k použití:

Tablety se užívají perorálně, bez ohledu na jídlo, bez žvýkání, s trochou vody.

U dětí od 6 let do 12 let je lék předepsán 1 tableta (10 mg cetirizinu) 1krát denně nebo ½ tablety (5 mg cetirizinu) 2krát denně (ráno a večer).

Dětem starším 12 let a dospělým je předepsána 1 tableta (10 mg cetirizinu) jednou denně..

Sirup se užívá perorálně, bez ohledu na jídlo, můžete vypít malé množství čisté vody.

U dětí ve věku od 2 do 6 let je lék předepsán 1 odměrnou lžičkou (5 mg cetirizinu) 1krát denně nebo 0,5 odměrnou lžičkou (2,5 mg cetirizinu) 2krát denně (ráno a večer).

U dětí od 6 do 12 let je lék předepsán pro 2 odměrky (10 mg cetirizinu) 1krát denně nebo 1 odměrku (5 mg cetirizinu) 2krát denně (ráno a večer).

U dětí starších 12 let a dospělých je lék předepsán pro 2 odměrné lžíce (10 mg cetirizinu) 1krát denně.

Kapky se užívají perorálně, před použitím je nutné je rozpustit v malém množství vody.

U dětí od 1 do 2 let je lék předepsán 5 kapek (2,5 mg cetirizinu) dvakrát denně.

U dětí od 2 do 6 let je lék předepsán 10 kapek (5 mg cetirizinu) 1krát denně nebo 5 kapek (2,5 mg cetirizinu) 2krát denně (ráno a večer).

U dětí od 6 do 12 let je lék předepsán 20 kapek (10 mg cetirizinu) 1krát denně nebo 10 kapek (5 mg cetirizinu) 2krát denně (ráno a večer).

U dětí starších 12 let a dospělých je lék předepsán 20 kapek (10 mg cetirizinu) 1krát denně.

U osob s renální nedostatečností a starších osob je lék předepisován v nižší dávce.

Průběh léčby drogové závislosti je individuální a rozhoduje o ní váš ošetřující lékař.

Během těhotenství a laktace je užívání drogy zakázáno..

Děti jsou přidělovány od 1 roku.

srovnávací tabulka

Čas k dosažení maximální koncentrace, h

Poločas rozpadu, h

Vlastnosti drogy

Tento léčivý přípravek má vlastnosti, které hovoří o jeho vlastnostech:

  • Lék se používá bez korelace s okamžiky příjmu potravy.
  • Produkt má prodloužený účinek po dobu 24 hodin.
  • Lék je uznáván jako účinný, jeho účinek na tělo se projeví 20 minut po užití léku.
  • Schváleno pro použití v léčebných kurzech pro děti od 1 roku. Někteří odborníci doporučují zvážit věk, kdy můžete použití zodaku předepsat dětem ve věku 6 let.

Zodakovo složení

Léčivo obsahuje jako hlavní látku dihydrochlorid cetirizinu. Pomocné přísady (ve formě tablet):

  • stearát hořečnatý,
  • monohydrát laktózy,
  • povidon,
  • kukuřičný škrob.

Dávkové formy

Výrobci uvolňují lék v několika dávkových formách, a to ve formě:

  • kapky (lahve o objemu 20 ml), průměrná cena lahve je 209 rublů.,
  • tablety (blistry s 10 nebo 30 tabletami), průměrná cena balení je 30 tablet 263 rublů.,
  • sirup (láhev 100 ml), průměrná cena lahve je 185 rublů, v balení je odměrka.

Tablety mají podlouhlý tvar, na jedné straně s rizikem, aplikovaný v místě, kde je tableta rozdělena na polovinu. Barva tablet je téměř bílá, produkt má nahoře skořápku.

farmaceutický účinek

Účinek léku na tělo:

  • antialergický,
  • antipruritikum,
  • zabraňuje otokům tkáně,
  • antiexudativní.

Farmakodynamika

  • Hlavní účinná látka snižuje projevy alergické reakce, když je proces v rané fázi. Podílí se na prevenci rozvoje alergií v pozdní fázi.
  • Lék pomáhá eliminovat křeče hladkých svalů, zabraňuje otokům tkání. Přípravek ovlivňuje schopnost pacienta vykonávat práci, která vyžaduje pečlivou pozornost.
  • Hlavní účinná látka zabraňuje mimo jiné alergické reakci pokožky na nachlazení.

Farmakokinetika

Cetirizin nemá tendenci pronikat do buňky. 93% látky se váže na molekuly bílkovin v krevní plazmě. Cetirizin je v malé míře metabolizován v játrech.

Jedna dávka podání má poločas asi 10 hodin. Dvě třetiny množství léčiva (hlavní látky) se vylučuje močí beze změny.

Nyní zjistíme, proč a jak užívat Zodak.

Indikace

Lék je předepsán pro použití v případech:

  • angioedém,
  • senná rýma,
  • alergická konjunktivitida a rýma,
  • kopřivka (včetně dermografické),
  • nodulární svrab a pseudo svrab,
  • alergická dermatóza.

Následuje návod na tablety, kapky Zodaku pro alergie pro děti a dospělé.

Návod k použití

Způsob použití Zodaku:

  • Dospělým pacientům se doporučuje užívat jednu tabletu denně (10 mg hlavní látky). Je přípustné užívat půl tablety dvakrát denně. Lék je třeba zapít vodou.
  • Stejná dávka se doporučuje dětem starším 12 let. Pokud je dítě mladší než tento věk, je zpravidla jmenováno užívání pilulky, která je rozdělena na polovinu dvakrát denně (5 mg na dávku).

Kontraindikace

Lék není předepsán, pokud:

  • žena má dítě,
  • během kojení,
  • pacient má negativní reakci na složky léčiva.

Vedlejší efekty

Lék je obvykle dobře snášen. Pokud se vyskytnou nežádoucí jevy, pak mají tendenci projít bez následků..

Možné nežádoucí účinky:

  • migréna,
  • ospalost,
  • závrať,
  • bolest hlavy,
  • buzení,
  • únava,
  • dyspepsie,
  • svědicí pokožka,
  • suchá ústa,
  • vyrážka,
  • kopřivka,
  • angioedém.

speciální instrukce

Lék by měl být užíván s opatrností, pokud má pacient zhoršenou funkci ledvin nebo jater.

Zvláštní pozornost byste měli věnovat, pokud:

  • pacient je v pokročilém věku, může to znamenat možnou sníženou funkci ledvin;
  • je známo, že pacient má selhání ledvin, je nutné upravit dávku léku pro tuto diagnózu;
  • v případě porušení jater se úprava dávky provádí v případě současného porušení funkce ledvin.

Interakce s jinými léky

  • Nebyla zaznamenána žádná interakce s jinými léky.
  • Během léčby zodakem byste měli vyloučit příjem etanolu.

Recenze

Uživatelé si všimnou, že lék opravdu pomáhá při alergických reakcích těla na různé faktory, zejména je uveden příklad alergie na kvetení na jaře. Lidé, kteří používali zodak, měli rádi, že cena léku je dostupná, existuje několik lékových forem léku.

Co je lepší, Zodak, Zyrtec nebo Suprastin, pro dospělého a dítě, a také jaké jsou levné analogy Zodak, si povíme níže.

V jaké formě se vyskytuje Cetrin a jeho analogy??

Cetrin je indický lék, který se dodává ve formě tablet a ve formě sirupu. Pokud jde o předepisování pro děti, lékaři často říkají: „Kupte“ dětský „Cetrin nebo sirup.“ Používá se od dvou let. Docela často rodiče žádají o kapku „Cetrin“, ale toto je nesprávná definice, taková forma neexistuje, nejpravděpodobněji je míněn sirup.

Tablety jsou k dispozici v 10 mg (balení - 10, 20 nebo 30 kusů). Cena za balení (20 mg) je 160 rublů. Sirup se umístí do tmavých lahviček o objemu 30 a 60 ml. Součástí balení je navíc odměrka. Cena za 1 láhev 60 ml je do 110 rublů.

Lék by měl být skladován po dobu 2 let, při dodržení všech standardů skladování: teplota vzduchu nejvýše 25 ° C, vnitřní vlhkost - až 50%, chránit před slunečním zářením. Otevřená láhev sirupu by měla být skladována na chladném místě po dobu až 15 dnů, obvykle až do konce léčby.

Složení Cetrinu

Hlavní účinnou látkou tablet a sirupu je cetirizin-dihydrochlorid. Je doplněn pomocnými látkami - pro tablety: stearát hořečnatý, laktóza (disacharid), kukuřičný škrob, povidon a pro sirup: sacharóza (disacharid), glycerol (glycerin), sorbitol, ovocná příchuť a další. Děti si pochutnávají na sladkém sirupu s příjemnou ovocnou notou, takže „sladká pochoutka“ by měla být skryta.

Jedna tableta přípravku Cetrin obsahuje 10 mg cetirizinu v sirupu - 1 mg látky je obsažen v 1 ml.

Jak lék funguje?

Kvůli blokujícímu účinku Cetrinu se histamin nemůže vázat na své vlastní receptory a způsobit aktivní alergickou reakci. Lék neumožňuje výskyt příznaků, jako jsou: svědění, hyperémie, otoky, slzení a další. Vývoj alergií je zastaven na buněčné úrovni, což brání rychlému rozvoji všech „kouzel“ alergií. Tato vlastnost drogy vám umožňuje používat ji pro preventivní účely..

Cetrin má následující vlastnosti:

  • protizánětlivé (inhibicí cytokinových proteinů, které podporují zánět);
  • antiexudativní;
  • antipruritikum;
  • dekongestant (předchází a zmírňuje otoky tkání);
  • antihistaminikum (potlačuje histaminy a alergie).

Lék má prodloužený účinek a užívá se jednou denně. Jeho účinek začíná 20-30 minut po užití pilulky nebo sirupu.

Po zrušení léku se může alergie obnovit, obvykle je tento jev pozorován 4. den.

Cetrin má schopnost snižovat propustnost a křehkost tenkých cév (kapilár) a také zmírňuje křeče hladkého svalstva, čímž předchází záchvatům bronchiálního astmatu (bronchospazmus je zastaven).

Když je Tsetrin užitečný?

Účelem předepisování léku je zastavit vývoj alergické reakce, proto je lék indikován za následujících podmínek:

  • senná rýma;
  • svědivé projevy různého původu;
  • alergická rýma (všechny formy);
  • konjunktivitida alergické etiologie;
  • bronchiální astma;
  • atopická dermatitida (častěji v dětství);
  • kopřivka (včetně opakující se kopřivky);
  • neurodermatitida (akutní a chronická);
  • ekzém (všechny formy);
  • Quinckeho edém.

Tato onemocnění vyžadují antihistaminovou terapii, v případě potřeby může lékař předepsat Cetrin nebo zvolit levnější analog.

Kontraindikace

Lék se nedoporučuje v následujících případech:

  • těhotenství a kojení;
  • intolerance na cetirizin dihydrochlorid;
  • věk do 6 let (pro tablety) a do 2 let (pro sirup);
  • závažné onemocnění ledvin ve stáří (Cetrin se nepoužívá ve standardních dávkách, ale jsou povoleny snížené dávky) - relativní kontraindikace.

Jsou možné vedlejší účinky při užívání přípravku Cetrin?

Bohužel Cetrin (jakákoli jeho forma) někdy způsobuje následující reakce:

  • mírná ospalost (vzácná);
  • závratě (závratě);
  • bolest hlavy;
  • astenie;
  • migréna;
  • vyrážka na kůži;
  • psychomotorická agitace;
  • Quinckeho edém (extrémně vzácný);
  • sucho v ústech a na špičce jazyka;
  • zácpa;
  • narušení chuti;
  • průjem;
  • Deprese;
  • tachykardie;
  • kopřivka.

Nežádoucí účinky jsou relativně vzácné a pacienti obvykle snášejí léčbu přípravkem Cetrin dobře..

Mnohem častěji se všechny uvedené příznaky vyskytují v důsledku předávkování lékem. K léčbě tohoto stavu se provádí výplach žaludku, po kterém následuje příjem enterosorbentů (v naléhavých případech se podávají intravenózně), například sorbilakt.

Doporučují se také laxativa a čištění střev. Když se objeví srdeční příznaky, je předepsána symptomatická léčba. Na Cetrin neexistuje žádné antidotum.

Návod k použití přípravku Tsetrin

Tsetrin se užívá mimo jídlo jednou nebo dvakrát denně. Tablety se zapíjí trochou vody (lék se nežvýká). Dávka přípravku Cetrin závisí na věku pacienta, stavu jeho vnitřních orgánů, zejména ledvin a jater, a také na lékové formě.

Pro pohodlí používání pokynů pro cetrin vypracujeme malou tabletu pro užívání drogy, která vám pomůže rychle se orientovat v léčbě.

Při léčbě bronchiálního astmatu se používají dlouhé kúry tsetrinem s týdenními přestávkami. U atopické dermatitidy u dětí se provádějí krátké preventivní kurzy až 14 dní 3-4krát ročně.Délku trvání léčby stanoví lékař. V akutních případech se lék užívá od 5 dnů do dvou týdnů. Čím dříve příznaky alergie zmizí, tím dříve přestanete užívat pilulky nebo sirup.

Pro profylaktické účely se Tsetrin používá po dlouhou dobu (30-60 dní). To vám umožní dosáhnout dlouhodobé remise.

Analogy Tsetrinu jsou levnější - seznam

Cetrin má dostatek analogů, jejich ceny jsou odlišné, některé jsou o něco levnější, jiné jsou dražší nebo jsou ve stejné ceně. Udělejme malý seznam analogů a určme, které léky jsou levnější. Tučně zvýrazněte levné analogy Cetrinu.

Seznam analogů Cetrinu v tabletách, které zahrnují cetirizin dihydrochlorid:

  • Allertek (Polsko) - 142 rublů;
  • Zirtek (Švýcarsko) - 215 rublů;
  • Cetirizin (Rusko) - 56 rublů;
  • Parlazin (Maďarsko) - 120 rublů;
  • Zetrinal (Turecko) - je třeba uvést cenu (bez dodávek);
  • Letizen (Slovinsko) - 90 rublů;
  • Zodak (Česká republika) - 146 rublů.

Seznam analogů s jinou účinnou látkou (ty nejlevnější označíme znovu tučně):

  • Loratadin (Rusko) - 17 rublů;
  • Erius (Belgie) - 365 rublů;
  • Diazolin (Rusko) - 65 rublů;
  • Suprastin (Maďarsko) - 100 rublů;
  • Ketotifen (Bulharsko) - 76 rublů;
  • Feksadin (Indie) - 300 rublů;
  • Tavegil (Itálie) - 164 rublů;
  • Claritin (Belgie) - 170 rublů.

Při srovnání všech prezentovaných léků je nejprve nutné věnovat pozornost složení (hlavní aktivní složce) a také určit, ke které generaci antihistaminik studovaná látka patří. Hlavní rozdíly jsou v těchto parametrech..

Porovnejme několik antihistaminik, které jsou často na zvážení. Ptají se na ně na internetu při online konzultacích a na lékařských webových stránkách..

Cetrin nebo jeho levný analog Suprastin - což je lepší preferovat?

Léky jsou klasifikovány jako antialergické léky, ale patří do jiné generace antihistaminik. Jak víme, Tsetrin je 2. generace a Suprastin je 1. generace. Působení druhého je silnější, účinnější, zejména v akutních podmínkách.

Suprastin je zahrnut do režimů léčby nebezpečných plicních onemocnění doprovázených bronchospasmy. Cetrin je měkčí a dobře se používá k preventivním účelům..

Nedostatek suprasitinu je výskyt ospalosti a nepohodlí v ústech ve formě sucha. Jiné nežádoucí účinky jsou také výraznější než Cetrin.

Výhoda - Suprastin je levnější než Tsetrin.

Cetrin nebo Zyrtec - co si vybrat?

Zirtek je drahý analog Tsetrin, jeho cena je asi o 60 rublů vyšší. Obě léky patří do druhé generace antihistaminik, mají stejné složení a proto je jejich účinek na lidský organismus zcela identický - blokuje histaminové receptory H1.

Rozdíl je ve formě vydání. Zyrtek nemá sirup, ale přichází v kapkách, které lze užívat od šesti měsíců. Existují také mírné rozdíly ve složení pomůcek, obecně nemají vliv na účinek léčiva..

Podle některých studií existují důkazy, že bolesti hlavy jsou častější na pozadí přípravku Zirtek, který okamžitě zmizí po jeho zrušení.

Zodak nebo levnější droga Cetrin - což je lepší?

Zodak (instrukce pro děti) a Zyrtec jsou synonyma drog pro Cetrin, takže mezi nimi není významný rozdíl. Každá společnost na svých prezentacích prokazuje, že pouze jejich účinná látka má vysoký stupeň čištění, ale otázka je spíše rétorická. Nepochybnou výhodou je přítomnost lékové formy ve formě kapek, která je povolena k použití od 12 měsíců života.

Cena Zodaku je asi o 20–30 rublů nižší než u Tsetrinu. Je třeba poznamenat, že lékaři mají větší důvěru v evropské značky než v indické léky, například Cetrin. Většina odborníků hovoří o nižší účinnosti indických pilulek.

Cetrin nebo Claritin?

Léky patří do druhé generace antihistaminik, ale mají jinou základní látku. Claritin obsahuje loratadin, který nemá prakticky žádné vedlejší účinky na kardiovaskulární systém a zažívací trakt. Mnoho lékařů více inklinuje ke Claritinu, protože to považují za bezpečnější a účinnější lék..

Claritin působí rychleji a zůstává v krevní plazmě déle. Jeho cena je o něco vyšší.

Tématický článek - návod k použití Claritinu.

Cetrin nebo Loratadin

Někdy má pacient na výběr - Cetrin nebo Loratadin? Účinek Loratadinu je stejný jako účinek Claritinu (jedná se o strukturní analogy s jednou účinnou látkou), pouze druhý patří k dobře propagovaným značkám, proto je jeho cena vyšší. Nechcete přeplatit - kupte si Loratadin, je to 10krát levnější než Tsetrin. Výběr Cetrin, Claritin nebo Loratadin tedy není tak obtížný, ale je lepší nechat rozhodnutí na lékaři..

Složení, kolik to stojí

Podle anotace (v latině) je účinnou látkou léku cetirizin-dihydrochlorid, jehož mechanismem účinku je blokáda alergických reakcí těla na projevy příznaků. Pomocné složky: glycerol, trihydrát a dihydrát sodíku, kyselina octová, propylenglykol, propylparahydroxybenzoát, methylparahydroxybenzoát, čištěná voda. Lék neobsahuje cukr, takže je předepsán i pro diabetiky.

V závislosti na značce v lékárnách a výrobci se náklady na kapky Zodak pohybují od 50-70 rublů za láhev. Cena tablet je o něco dražší, od 120 do 160 rublů za blistr (10 ks).

Co pomáhá, indikace k použití

Lék je předepsán pro:

• Quinckeho edém;
• chronické a sezónní alergie (konjunktivitida, rýma;
• svědění, alergické dermatózy, plané neštovice;
• kopřivka a (idiopatická, alergická, sezónní);
• senná rýma (horečka).

Zodak express

Blokátor histaminových receptorů třetí generace. V rané fázi alergie významně snižuje migraci eosinofilů, v pozdní fázi omezuje uvolňování mediátorů. V terapeutické dávce nezpůsobuje silné vedlejší účinky (sedaci). Uvolňovací forma - tablety.

Analogy levnější

Tento lék má mnoho synonym a úplných analogů: Alerza, Cetirinax, Zinset, Parlazin, Alertek, Suprastin, Cetrin, Diazolin, Fenistil, Ksizal, Loratadin, Desal, Erius, Tavegil, Claritin, Vidal atd..

Zyrtec nebo Zodak, což je lepší?

Pokud porovnáme popis, je snadné zjistit, že tyto léky jsou úplnými analogy (náhražkami), tj. mají stejnou účinnou látku. Některé rozdíly jsou možné v pomocných složkách, ale to nelze nazvat významným rozdílem v konečném výsledku, protože tyto nemají terapeutický účinek. Rozdíly v čištění surovin jsou také možné, protože země výroby léčiv se liší. Zodak se vyrábí v Československu, Zyrtek se vyrábí v Belgii, Švédsku nebo Itálii, která se proto vyznačuje vyššími náklady. Pokud existuje jedna nesnášenlivost jedné ze složek, můžete jednu drogu nahradit jinou.

Zodak kapky návod k použití pro děti

Lék je předepsán dětem:

  • roky na dvě - každá 5 kapek. * 2 dávky;
  • od 2 do 6 - 10 kapek * 1 dávka nebo 5 kapek * 2;
  • 6-12 - 20 kapek * 1 nebo 10 * 2krát.

Velmi často může být podráždění způsobeno očkováním nebo slabou imunitou dětí, hormonální nerovnováhou atd., Proto by všechna jmenování měla být prováděna lékařem (průběh, dávkování, kontrola kompatibility atd.).

Pro děti do jednoho roku novorozence

Novorozencům a dětem do jednoho roku není tento lék předepisován, protože pro tento druh akce nebyl proveden dostatečný výzkum. Lepší sebrat sirup.

Jak se užívá během těhotenství?

Léčba není indikována k použití během laktace (kojení) a těhotenství (v raných fázích, v posledním trimestru atd.). V tuto chvíli je lepší použít masti nebo jiné šetřící dávkové formy..

Jak pít pro dospělé?

U dětí starších 12 let a dospělých jsou přesné dávky předepsány lékaři. V průměru 20 kapek denně pro večerní příjem. Kapky musí být nejprve naředěny ve vodě. Připomeňme, že neexistují žádná kategorická doporučení ohledně užívání před jídlem nebo po jídle, může to však ovlivnit absorpci léku do krve a zpomalit reakci těla.

Recenze

Podle informací získaných z internetu (oficiální webové stránky) lze posoudit mírný účinek na tělo pacienta a vysokou účinnost (lék působí poměrně rychle) - 98% pozitivních recenzí. Je třeba poznamenat, že se často užívá k úlevě od alergií způsobených jinými léky (antibiotikum, oční kapky atd.). Například při léčbě anginy, zánětu vedlejších nosních dutin, kašle, adenoidů atd. Negativní hodnocení jsou způsobeny vedlejšími účinky a nesprávným dávkováním léku, a proto je zaznamenán opačný očekávaný účinek..

Předávkovat

Při nesprávných proporcích (zvýšení dávky) jsou možné projevy jako: tachykardie, bolesti hlavy, zvýšená únava, ospalost, podrážděnost a slabost. V takových variantách se úleva od symptomů provádí neustálým promýváním a aktivním uhlím k absorpci účinku léčiva. Studie nenalezly účinné antidotum. Připomínáme vám, abyste sledovali data vypršení platnosti.

AHISTAM

  • Návod k použití

CETRIN

  • Návod k použití
  • Návod k použití

TSETRILEV

  • Návod k použití

FILTRUM-STI

  • Návod k použití

PSILO-BALM

  • Návod k použití

TAVEGIL

  • Návod k použití

SUPRASTIN

  • Návod k použití

DIAZOLIN

  • Návod k použití

ADVANTAN

  • Návod k použití

DERMADRIN

Alergická dermatitida; svědivá dermatóza; dermatitida s místními projevy bolesti; kopřivka; ekzém; hmyzí štípnutí; tepelné a spáleniny 1. stupně; fotodermatóza (alergie na slunce).

  • Návod k použití

PRIMALAN

Alergická rýma (sezónní a celoroční) a konjunktivitida, kopřivka (akutní a chronická recidivující), atopická dermatitida.

  • Návod k použití

Elocom

Lék Elokom se používá k léčbě kožních onemocnění vyžadujících léčbu glukokortikosteroidy, včetně:
- symptomatická léčba zánětu a svědění kůže a alergických onemocnění;
- léčba psoriázy, atopické a seboroické dermatitidy;
- lichen planus, dermatitida vyvolaná zářením.

  • Návod k použití

ALERGO-NORM

Allergo-Norm se používá pro sezónní alergickou rýmu a sennou rýmu, chronickou idiopatickou kopřivku.

  • Návod k použití

LEVOCYTIRIZINE

Levocetirizin je indikován k léčbě následujících onemocnění:
Sezónní a přetrvávající alergická rýma, chronická idiopatická kopřivka, Quinckeho edém, svědění, alergické reakce způsobené požitím potravy, léků a jiných alergenů, alergické reakce na bodnutí hmyzem. Při komplexní léčbě svědění dermatóz (atopická dermatitida, ekzém, kontaktní dermatitida atd.).

  • Návod k použití

ALERGOMAX

Lék Alergomax je předepsán k rychlému odstranění alergických příznaků:
- Pollinóza a alergická rýma (kýchání, výtok z nosu, svědění, otoky a ucpání nosu, slzení očí a zarudnutí očí, svědění na patře a kašel);
- odstranění příznaků spojených s kopřivkou, jako jsou svědění a vyrážky.

  • Návod k použití

FRIBRIS

Fribris se používá k léčbě pacientů trpících sezónní nebo celoroční alergickou rýmou, která je doprovázena kýcháním, rýmou, svěděním v nose a očích, slzením, otokem nosní sliznice a kašlem.
Fribris lze předepsat také pacientům s chronickou idiopatickou kopřivkou..

  • Návod k použití

KROMOGLIN

Lék Kromoglin se používá jako profylaktický prostředek u pacientů trpících sezónní alergickou rýmou..

  • Návod k použití

SPREJ BRIS

Bris se používá k rýmě, alergické rýmě, k profylaxi v obdobích vysokého sezónního výskytu akutních respiračních infekcí..

  • Návod k použití

FLIXONASE

Flixonase se používá k léčbě nebo preventivní léčbě celoroční nebo sezónní alergické rýmy.

  • Návod k použití

NAZAREL

Lék Nazarel je předepsán pro: léčbu sezónní rýmy alergického původu; prevence alergické rýmy; léčba celoroční alergické rýmy; prevence celoroční alergické rýmy.

  • Návod k použití

PARLAZIN

Lék Parlazin je předepsán pro svědivé alergické dermatózy, sezónní alergickou rýmu, celoroční alergickou rýmu, alergickou konjunktivitidu, kopřivku, Quinckeho edém.

  • Návod k použití

GISTAGLOBULIN

Indikace pro použití léku Histaglobulin jsou: alergická onemocnění v remisi: vč. kopřivka, atopická dermatitida, ekzém, migréna alergické geneze, atopická forma bronchiálního astmatu (není-li možné použít specifickou léčbu alergeny), astmatická bronchitida, rhinosinusopatie, konjunktivitida, senná rýma, opakující se angioedém.

  • Návod k použití

EPINEPHRINE

Indikace pro použití epinefrinu jsou: okamžité alergické reakce (včetně kopřivky, angioedému, anafylaktického šoku), které se objevují při užívání léků, sér, krevních transfuzí, konzumace potravin, kousnutí hmyzem nebo jiných alergenů; bronchiální astma (zmírnění záchvatu), bronchospazmus během anestézie; asystole (včetně na pozadí akutně vyvinutého AV bloku třetího stupně); krvácení z povrchových cév kůže a sliznic (včetně z dásní); arteriální hypotenze, která není přizpůsobitelná účinkům dostatečného množství náhradních tekutin (včetně šoku, traumatu, bakteremie, otevřené operace srdce, selhání ledvin, chronického srdečního selhání, předávkování léky);
potřeba prodloužit působení lokálních anestetik; hypoglykemie (v důsledku předávkování inzulínem); glaukom s otevřeným úhlem, během operace oka - otok spojivky (léčba), pro dilataci zornice, nitrooční hypertenzi;
za účelem zastavení krvácení; léčba priapismu.

  • Návod k použití

LORANO

Lék Lorano se používá k symptomatické léčbě alergických onemocnění různých lokalizací, včetně alergické rýmy, kopřivky (včetně chronické) a neurodermatitidy.

  • Návod k použití

ZILOLA

Přípravek Zilola se používá k symptomatické léčbě alergické rýmy (včetně celoroční alergické rýmy) a chronické idiopatické kopřivky..

  • Návod k použití

ALERGIZOVAT

Indikace pro použití spreje Allergiz jsou: prevence a léčba alergické rýmy: svědění v nose, otok nosní sliznice a zhoršené dýchání z nosu, hojný slizniční výtok z nosu, kýchání atd..

  • Návod k použití

GISTAPHEN

Indikace pro použití léku Gistafen jsou: akutní a chronická alergická onemocnění: senná rýma, alergická rýma, rhinosinusopatie (atopická a infekčně alergická); alergické reakce spojené s užíváním léků, potravinářských výrobků, chemikálií pro domácnost.
Alergická a nealergická onemocnění doprovázená svěděním (alergická nebo atopická dermatitida, vaskulitida kůže, neurodermatitida, lichen planus) u dospělých.
Atopická a infekčně alergická dermatitida u dětí.
Prevence alergických onemocnění (během sezónní exacerbace) a podpůrná léčba.

  • Návod k použití

PIPOLFEN

Pipolfen má komplexní účinek, používá se pro následující indikace:
- alergické reakce místní a celkové povahy (senná rýma, anafylaxe, otok hrtanu, kopřivka);
- jako sedativní složka premedikace v anesteziologickém režimu, k prevenci alergických reakcí během chirurgického zákroku, infuzní terapie, v agregátu lytických směsí;
- k úlevě od pooperační bolesti spolu s dalšími léky proti bolesti;
- zabránit dysfunkci vestibulárního aparátu během kinetózy během přepravy.

  • Návod k použití

KLARIVIT

Indikace pro použití léku Clarivit jsou: autoimunitní onemocnění; alergie; exsudativní diatéza.

  • Návod k použití

LIZORM

Indikace pro použití přípravku Lizorm jsou: Hashimotova tyroiditida, myxedém, revmatoidní artritida, roztroušená skleróza, myasthenia gravis, sklerodermie, systémový lupus, dermatomyositida, diabetes mellitus závislý na inzulínu, primární biliární cirhóza, glomerulonefritida a další autoimunitní onemocnění.

  • Návod k použití

ALERGIL

Alergil se používá k prevenci a léčbě alergických stavů - polynóz, alergické (vazomotorické) rýmy, konjunktivitidy, dermatitidy, alergií na potraviny a léky, bronchiálního astmatu.

  • Návod k použití

ALERGOFIT

Kapky Allergofit se používají při alergických onemocněních, rýmě.

  • Návod k použití

ALERGO-BIOL

Alergie-biol se doporučuje pro: atopickou dermatitidu; ekzém; alergická dermatitida, kopřivka, neurodermatitida; alergická rýma; bronchiální astma; senná rýma (senná rýma); alergická konjunktivitida; hemoragická vaskulitida.

  • Návod k použití

Tablety CETIRINAX

Indikace pro použití léku Cetirinax jsou: sezónní a celoroční alergická rýma a zánět spojivek (svědění, kýchání, rýma, slzení, hyperémie spojivek), kopřivka (včetně chronické idiopatické kopřivky), senná rýma (senná rýma), svědění, alergie otok.

  • Návod k použití

LOMA LUX SINUS A ALERGIE

Loma Lux Sinus and Allergy se používá při alergiích, alergické rýmě.

  • Návod k použití

LOMILAN

Lomilan je předepsán pro: sezónní alergickou rýmu; celoroční alergická rýma; terapie kožních alergických reakcí; chronická idiopatická kopřivka; pseudoalergické reakce; alergie na bodnutí hmyzem.

  • Návod k použití

FENCAROL

Indikace pro použití léku Fenkarol jsou: senná rýma, alergie na potraviny a léky, jiná alergická onemocnění, akutní a chronická kopřivka, angioedém (angioedém) Quincke, senná rýma, alergická rinopatie, dermatózy (ekzém, psoriáza, neurodermatitida, svědění kůže) a také neinfekční - alergické reakce s bronchospastickou složkou.

  • Návod k použití

ALERSIS

Přípravek Alersis se používá k úlevě od příznaků spojených s alergickou rýmou (kýchání, výtok z nosu, svědění, otoky a ucpání nosu, stejně jako svědění a zarudnutí očí, slzení očí, svědění patra a kašel). Odstranit příznaky spojené s kopřivkou (svědění, vyrážka).

  • Návod k použití

KSIZAL

Přípravek Ksizal je určen k symptomatické léčbě pacientů trpících celoroční a sezónní alergickou konjunktivitidou a rýmou doprovázenou kýcháním, otokem nosní sliznice, slzením, výtokem z nosu a hyperemií nosní sliznice a spojivek..
Přípravek Ksizal je také předepisován pacientům trpícím sennou rýmou, chronickou idiopatickou kopřivkou, angioedémem a alergickými dermatózami, které jsou doprovázeny kožní vyrážkou a svěděním..

  • Návod k použití

Tablety PERITOL

Indikace pro použití léku Peritol jsou: akutní a chronická kopřivka, sérová nemoc, senná rýma, vazomotorická rýma; toxidermie, pruritus, ekzém, ekzematózní dermatitida, kontaktní dermatitida, atopická dermatitida, angioedém, bodnutí hmyzem; neurodermatitida; bolesti hlavy vaskulární etiologie (migréna, histaminová bolest hlavy); anorexie různého původu (mentální anorexie, idiopatická anorexie) a stavy vyčerpání (postinfekční stav, rekonvalescence, chronická onemocnění).

  • Návod k použití

ALERSIS PRO DĚTI

Alersis pro děti je určen k odstranění příznaků spojených s alergickou rýmou (kýchání, výtok z nosu, svědění, otoky a ucpání nosu, stejně jako svědění a zarudnutí očí, slzení očí, svědění patra a kašel). Odstranit příznaky spojené s kopřivkou (svědění, vyrážka).

  • Návod k použití

LICE GRASS

Indikace pro použití přípravku Lais Grass jsou: sublingvální alergenově specifická imunoterapie (ASIT) u pacientů s přecitlivělostí na směs obilných trav (vlněný bukharnik, timothy tráva, louka modrá) s potvrzenou alergickou reakcí. Předepsáno pro alergická onemocnění spojená s alergií na pyl trávy, například: bronchiální astma, rýma a rinokonjunktivitida.

  • Návod k použití

DEZÁLNÍ SIRUP

Lék Desal se používá ke zmírnění nebo odstranění příznaků: alergická rýma (kýchání, ucpání nosu, výtok z nosu, svědění nosu, svědění patra, svědění a zarudnutí očí, slzení očí); kopřivka (svědění kůže, vyrážka).

  • Návod k použití

DEZAL TABLETY

Doporučuje se užívat tablety Desal ke zmírnění nebo eliminaci příznaků: alergická rýma (kýchání, ucpaný nos, výtok z nosu, svědění nosu, svědění patra, svědění a zarudnutí očí, slzení očí); kopřivka (svědění kůže, vyrážka).

  • Návod k použití

ESLOTIN

Indikace pro použití přípravku Eslotin jsou: sezónní senná rýma a celoroční alergická rýma (odstranění nebo úleva od kýchání, nosního hlenu, svědění a ucpání nosu, svědění a zarudnutí očí, slzení, svědění patra); chronická idiopatická kopřivka (redukce a eliminace svědění a vyrážky).

  • Návod k použití

LYMPHOMYOSOT N

Indikace pro použití léku Lymphomyosot N jsou: zánětlivé a dystrofické procesy různé lokalizace (hlavně v lymfatických cévách a uzlinách), alergická onemocnění.

  • Návod k použití

GISTAN

Gistan pomáhá zmírnit příznaky alergie.

  • Návod k použití

EZLOR

  • Návod k použití
  • Návod k použití

FENISTIL

  • Návod k použití

ORALAIR

Indikace pro použití léku Oraleir jsou: alergenově specifická imunoterapie (ASIT) pacientů s alergickou reakcí typu 1 (zprostředkovanou IgE), projevující se ve formě rýmy nebo rhinokonjunktivitidy, které mají zvýšenou citlivost na pyl lučních trav (ježek, běžný klásek, vytrvalá pleva, louka modrá, timothy tráva), potvrzeno pozitivními výsledky při testování kůže a / nebo zvýšeným obsahem specifických IgE.
Imunoterapii lze provádět u dospělých a dětí od 5 let.

  • Návod k použití

LORATADIN

  • Návod k použití

ALERON

  • Návod k použití

CLARITIN

  • Návod k použití

ERIUS

  • Návod k použití

ELISEUS

Lék Elisey se používá k odstranění příznaků spojených s následujícími stavy: alergická rýma (kýchání, výtok z nosu, svědění a ucpání nosu, svědění a zarudnutí očí, slzení, svědění v patře); kopřivka (svědění, vyrážka).

  • Návod k použití

ERIDEZ

Lék Eridez je předepsán pro rychlou eliminaci alergických příznaků a alergické rýmy (jako je kýchání, výtok z nosu, svědění, otok nosní sliznice a ucpaný nos, svědění v očích, slzení očí a hyperémie spojivek, svědění v patře a kašel); zmírnit příznaky spojené s kopřivkou, jako je svědění a vyrážky.

  • Návod k použití

PREVALIN ALERJI

Prevalin Alerji by se měl používat, pokud máte pocit, že vaše tělo reaguje na alergen (dříve, než se alergická reakce plně rozvinula). Pokud již alergická reakce začala, lze přípravek Prevalin Alerji použít ve spojení s farmakoterapeutickými látkami, aby se zabránilo následné expozici alergenům, které mohou způsobit druhou alergickou reakci. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje aplikovat Prevalin Alerji před kontaktem s alergenem, protože zabraňuje kontaktu alergenů s nosní sliznicí a nevyvolávají se žádné příznaky alergie..
Jak přípravek Prevalin Alerji funguje?
Prevalin Alerji působí přímo v místě, kde začíná alergická reakce - na nosní sliznici.
Gel v klidu, po protřepání tekutý
Po protřepání se látka přípravku Prevalin Alerji přemění na kapalinu pro snadnou disperzi na sliznici. Po nástřiku Prevalin Alerji rovnoměrně pokryje nosní sliznici a transformuje se zpět na gel, který chrání sliznici před kontaktem s alergeny.
Mikrogélový vzorec přípravku Prevalin Alerji působí na 3 úrovních:
1. mikrogel tvoří neproniknutelnou bariéru na nosní sliznici
2. Blokuje alergeny a zabraňuje vzniku alergické reakce
3. Podporuje eliminaci alergenů ze sliznice přirozenou cestou, v interakci s přirozeným systémem.

  • Návod k použití

ALERGINA

Indikace pro užívání léku Alergin jsou:
- Alergické reakce různého původu a lokalizace.
- Alergická dermatitida, renitida, diatéza.
- Alergie na kontakt, potraviny a léky.
- Chronická kopřivka.
- Komplexní léčba bronchiálního astmatu, oparu, psoriázy.

  • Návod k použití

BOBRODOK S LOFANTEM

Biogenní komplex Bobrodok s lofantem je vyvinut s ohledem na imunitu nezralých dětí, nemá stimulační nebo potlačující účinek na přirozené imunitní funkce, přispívá k regulaci a obnově rovnováhy biochemických procesů v orgánech imunitního, kardiovaskulárního, nervového, endokrinního, muskuloskeletálního, bronchopulmonálního systému, kůže, doporučeno pro:
- dědičné alergie - k prevenci funkčních poruch orgánů a systémů;
- potravinové alergie - k prevenci dyspeptických procesů a komplikací;
- alergie na zvířata - k regulaci imunitní odpovědi a prevenci zánětlivého procesu;
- alergie na léky - k čištění krve a lymfy od léčivých toxinů, prevenci funkčních změn v orgánech zažívacího, kardiovaskulárního a nervového systému;
- alergie na domácí prach;
- alergie na nachlazení - k prevenci patologického procesu kůže, nosu, průdušek, plic;
- alergie na slunce - k odstranění příznaků kýchání, reakcí na oči, kůži;
- alergie na hlísty - k neutralizaci toxikózy způsobené hlístem;
- alergie na bodnutí hmyzem - k prevenci akutní zánětlivé reakce kůže.

  • Návod k použití

Zodak - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování (10 mg tablety, sirup, perorální kapky) k léčbě alergií, rýmy a konjunktivitidy u dospělých, dětí a těhotenství. Složení a interakce s alkoholem

V tomto článku si můžete přečíst pokyny pro užívání drogy Zodak. Existují recenze návštěvníků stránek - spotřebitelů tohoto léčivého přípravku, jakož i názory lékařů specialistů na používání přípravku Zodak v jejich praxi Velký požadavek na aktivní přidání vašich recenzí o léku: zda lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, což nemusí být v anotaci uvedeno výrobcem. Zodakovy analogy za přítomnosti stávajících strukturních analogů. Používá se k léčbě alergií, rýmy a konjunktivitidy u dospělých, dětí i během těhotenství a kojení. Složení a interakce léku s alkoholem.

Zodak je antialergikum, blokátor histaminových H1 receptorů. Cetirizin patří do skupiny kompetitivních antagonistů histaminu. Má výrazný antialergický účinek, zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí. Má antipruritický a antiexudativní účinek. Ovlivňuje rané stádium alergických reakcí a také snižuje migraci zánětlivých buněk; inhibuje uvolňování mediátorů zapojených do pozdní alergické reakce. Snižuje propustnost kapilár, brání rozvoji otoku tkáně, zmírňuje křeče hladkých svalů. Eliminuje kožní reakci na zavedení histaminu, specifických alergenů i na ochlazení (při studené kopřivce).

Prakticky žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek.

V terapeutických dávkách prakticky nemá sedativní účinek. Na pozadí přijetí do kurzu se tolerance nevyvíjí.

Účinek léku začíná po 20 minutách (u 50% pacientů) nebo po 1 hodině (u 95% pacientů) a trvá 24 hodin.

Cetirizin dihydrochlorid + pomocné látky.

Po perorálním podání je Zodak rychle a téměř úplně absorbován z gastrointestinálního traktu. Příjem potravy významně neovlivňuje míru absorpce, avšak v tomto případě je rychlost absorpce mírně snížena. Cetirizin neproniká do buňky. Neprostupuje hematoencefalickou bariérou (BBB). Cetirizin je špatně metabolizován v játrech za vzniku neaktivního metabolitu. Asi 70% se vylučuje ledvinami, hlavně nezměněnými.

  • sezónní a celoroční alergická rýma a zánět spojivek;
  • svědící alergické dermatózy;
  • pollinóza (senná rýma);
  • kopřivka (včetně chronické idiopatické);
  • Quinckeho edém.

Potahované tablety 10 mg.

Perorální kapky.

Uvnitř, bez ohledu na příjem potravy.

Dospělí a děti starší 12 let

Lék Zodak se obvykle předepisuje 1 potahovaná tableta (10 mg cetirizinu) jednou denně.

Děti ve věku od 6 do 12 let

Lék Zodak se obvykle předepisuje 1 potahovaná tableta (10 mg cetirizinu) 1krát denně nebo 1/2 potahované tablety 5 mg cetirizinu) 2krát denně, ráno a večer.

Kapky nebo sirup

Lék se podává orálně, bez ohledu na příjem potravy. Před užitím kapky rozpusťte ve vodě.

Dospělí a děti starší 12 let - 10 mg cetirizinu (20 kapek nebo 2 odměrky sirupu) 1krát denně, denně, nejlépe večer.

Děti od 6 do 12 let - 10 mg cetirizinu (20 kapek nebo 2 odměrky sirupu) 1krát denně nebo 5 mg cetirizinu (10 kapek nebo 1 odměrku) 2krát denně - ráno a večer.

Děti od 2 do 6 let - 5 mg cetirizinu (10 kapek nebo 1 odměrka sirupu) 1krát denně nebo 2,5 mg cetirizinu (5 kapek nebo 1/2 odměrky sirupu) 2krát denně - ráno a večer.

Děti od 1 do 2 let - 2,5 mg (5 kapek) 2krát denně.

V případě selhání ledvin by měla být doporučená dávka snížena dvakrát.

V případě zhoršené funkce jater by měla být dávka zvolena individuálně a měla by být snížena na 5 mg denně nebo méně, s extrémní opatrností v případě současného selhání ledvin.

Starší pacienti s normální funkcí ledvin nevyžadují úpravu dávky.

Pravidla pro použití injekční lahvičky s bezpečnostním uzávěrem

Láhev je uzavřena bezpečnostním zařízením, které brání dětem v otevření. Láhev se otevírá pevným stisknutím víčka dolů a odšroubováním proti směru hodinových ručiček. Po použití musí být uzávěr lahve znovu pevně zašroubován.

  • suchá ústa;
  • dyspepsie;
  • bolest hlavy;
  • ospalost;
  • únava;
  • závrať;
  • buzení;
  • migréna;
  • vyrážka;
  • angioedém;
  • kopřivka;
  • svědicí pokožka.
  • těhotenství;
  • období laktace;
  • děti do 1 roku (kapky pro orální podání);
  • děti do 2 let (sirup);
  • přecitlivělost na složky léčiva.

Aplikace během těhotenství a kojení

Lék je kontraindikován během těhotenství a kojení..

Současné užívání léků, které mají depresivní účinek na centrální nervový systém a konzumaci alkoholu, se nedoporučuje.

Posiluje (vzájemně) deprimaci a snižuje rychlost psychomotorických reakcí při užívání ethanolu (alkoholu); po dobu léčby se musíte vzdát alkoholických nápojů.

Perorální kapky neobsahují cukr (jako sladidlo se používá sacharin), proto lze tuto lékovou formu předepsat pacientům s diabetem.

10 ml sirupu (2 odměrky) obsahuje 3 g sorbitolu, což odpovídá 0,25 XE.

Vliv na schopnost řídit vozidla a používat mechanismy

Během období léčby je nutné upustit od potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Klinicky významná interakce přípravku Zodak s jinými léky nebyla stanovena.

Současné užívání s teofylinem (400 mg denně) vede ke snížení celkové clearance cetirizinu (kinetika theofylinu se nemění).

Analogy léku Zodak

Strukturní analogy účinné látky:

Pokud neexistují analogy léčiva pro účinnou látku, můžete sledovat níže uvedené odkazy na nemoci, pro které odpovídající léčivo pomáhá, a zobrazit dostupné analogy pro terapeutický účinek.

Zodak

Poruchy fungování imunitního systému často vedou k rozvoji alergických reakcí, které se vyskytují v populaci různého věku, a významně zhoršují kvalitu lidského života. Farmaceutický trh poskytuje obrovské množství léků na léčbu alergií, které všechny vyrábí domácí nebo zahraniční výrobci. Běžným prostředkem ke zmírnění příznaků alergie je přípravek Zodak, který je určen pro dospělé a děti s přecitlivělostí na různé alergeny..

Zodak je vysoce účinný lék na léčbu a zmírnění alergických příznaků různé etiologie. Před přijetím tohoto léku si musíte přečíst popis nebo se poradit s alergikem.

Popis léku

Alergický lék "Zodak" návod k použití, analogy, vedlejší účinky, kontraindikace, cena "Zodak"

Aktivní složkou léčiva je cetirizin-dihydrochlorid, který patří k receptorům H1-histaminu druhé generace. Po užití léku blokuje cytirizin vývoj histaminu, snižuje migraci eosinofilů, což umožňuje snížit nebo eliminovat příznaky alergie. Než začnete užívat přípravek "Zodak" na alergie, musíte se poradit s lékařem.

Formulář vydání

Zodak je k dispozici v několika formách pro orální podání. Každá forma léku je předepisována pacientům s přihlédnutím k věku, tělesné hmotnosti..

  1. Tablety "Zodak" - k dispozici v blistrech č. 10; třicet; 60 kusů. Ve svém složení obsahuje 1 tableta 10 mg - cytirizin, také pomocné látky;
  2. Kapky "Zodak" pro orální podání - 1 ml léčiva obsahuje 10 mg účinné látky. Toto antialergické léčivo se vyrábí ve skleněné lahvičce, která obsahuje 20 mililitrů;
  3. sirup "Zodak" pro děti - 5 mililitrů drogy obsahuje 5 mg účinné látky. K dispozici v láhvi o objemu 100 mililitrů, obsahuje odměrnou lžičku, obsahuje také banánovou příchuť.

Pokyny k použití léku "Zodak" na alergie

Lék se užívá bez ohledu na příjem potravy. Terapeutické dávky by měly být v souladu s pokyny nebo předpisem lékaře.

Pilulky. Musíte to důkladně zapít čistou vodou. Nežvýkejte! Pro osoby starší 12 let - 10 mg jednou denně (to je jedna tableta). Děti od 6 do 12 let mohou dávat 5 mg denně (to je polovina tablety) ve dvou dávkách.

Zodak kapky. Osoby od 12 let - 10 mg (dvacet kapek) jednou denně. Děti od prvních dnů svého života a do 2 let - 5 kapek dvakrát denně; od 2 let do 6 let - 5 kapek dvakrát denně; od 6 do 12 let - 10 kapek dvakrát denně

Zodak sirup. Osoby od 12 let mohou užívat 10 mg (dvě odměrky) jednou denně. Děti od jednoho roku do šesti let mohou dávat 2,5 mg (půl odměrné lžíce) dvakrát denně; od 6 let do 12 let - po 5 mg - to je jedna lžíce (měřeno) dvakrát denně.

Přípravek "Zodak" je kontraindikován pro děti do jednoho roku věku. Užívání drogy pro kojence může vyvolat spánkovou apnoe, krátkodobou zástavu dýchání a další závažné příznaky, které jsou nebezpečné pro život dítěte.

Indikace pro použití přípravku "Zodak"

Kontraindikace

Obvykle je tento lék kontraindikován v přípravku "Zodak" pro následující faktory:

  • citlivost na složení léčiva;
  • těhotenství;
  • kojení;
  • dysfunkce jater, ledvin;

Nežádoucí účinky léku

Lék je dobře snášen, pokud je dodržována terapeutická dávka, ale v některých případech lze pozorovat:

  • nevolnost, poruchy stolice, zvracení;
  • bolest hlavy;
  • zvýšené vzrušení;
  • ospalost, pokud je dávka zvýšena.

Předávkování přípravkem "Zodak"

  • dyspeptické změny: průjem, bolest střev, nevolnost, zvracení;
  • porušení srdečních kontrakcí, zvýšená podrážděnost, nervozita;
  • porušení koordinace pohybů;
  • porušení močení.

Pokud máte výše uvedené příznaky, měli byste vyhledat pomoc od lékařů, kteří provedou nezbytné symptomatické postupy.

Užívání drogy během těhotenství

Zodak je během těhotenství kontraindikován, bez ohledu na termín. Po dobu užívání léku byste měli přestat kojit.

speciální instrukce

Nedoporučuje se užívat přípravek "Zodak" s mukolytickými léky, alkoholem, v takových případech se mohou objevit vedlejší účinky přípravku "Zodak" a lék nezpůsobuje ospalost.

Podmínky skladování

Skladujte "Zodak" při teplotě nepřesahující 20 stupňů na tmavém místě mimo dosah dětí. Doba použitelnosti léku je uvedena na zadní straně blistru nebo lahvičky..

Analogy "Zodak"

Existuje několik léků, které mají stejnou účinnou látku - cytiresin, tyto léky se označují jako analogy Zodaku. Mezi tyto léky patří: Alerza, Zyrtec. Alertek a další, které mají stejné složení, ale vyrábějí je různé farmaceutické společnosti. Analogy "Zodak" by měly být užívány na doporučení lékaře.

Náklady

Dostupné v řetězcích lékáren bez lékařského předpisu. Pro "Zodak" cena závisí na formě uvolnění a lékárně - distributorovi, ale obvykle je:

  • tablety od 118 rublů;
  • kapky ze 190 rublů;
  • sirup z 210 rublů.

Navzdory bezplatnému výdeji tohoto antialergenního léčiva byste si měli před užitím přípravku Zodak přečíst pokyny.

(Zatím nikdo nehlasoval)

Pokud v textu najdete chybu, dejte nám o ní vědět. Chcete-li to provést, jednoduše vyberte chybně napsaný text a stiskněte Shift + Enter nebo klikněte sem. Mnohokrát děkuji!

Děkujeme, že jste nás o chybě informovali. V blízké budoucnosti vše napravíme a stránka bude ještě lepší.!

Kapky Zodak na alergie, jaké jsou vedlejší účinky, návod k použití, analogy léku

Zodak je antihistaminikum druhé generace. Má prodloužený účinek bez nutnosti častých dávek. Současně nezpůsobuje ospalost, nemá sedativní účinek, pokud užíváte drogu v souladu s pokyny nebo doporučeními lékaře.

Zodak je dnes považován za poměrně běžný lék, který se doporučuje dětem a dospělým s alergiemi. To je způsobeno vysokou účinností produktu, jeho dostupnou cenou, bezpečností, v závislosti na dávkování.

Hlavní účinnou látkou je cetirizin-dihydrochlorid. Existuje několik forem uvolňování: tablety, kapky, sirup.

Pokud mluvíme o léčbě alergií u dětí. pak jsou ve většině případů předepsány Zodak v kapkách. Lze jej užívat od narození, přesně vypočítat dávku a minimalizovat riziko předávkování. Pokyny označují následující dávky:

  • od narození do 2 let - 5 kapek, 2krát denně;
  • od 2 do 6 let - 5-10 kapek dvakrát denně;
  • od 6 do 12 let - 10-20 kapek dvakrát denně;
  • od 12 let - 20 kapek jednou denně.

Pokud jde o indikace k použití, mohou to být jakékoli projevy alergií u dětí:

Zodak na vzniklé alergie je předepsán i při tak závažných příznacích, jako je angioedém. a ukázalo se, že je to docela efektivní.

Trvání průběhu současné léčby určuje lékař v každém případě individuálně..

Vedlejší efekty

Pokyny k léku naznačují, že pokud ho užíváte v souladu s dávkou diskutovanou výše nebo s doporučeními lékaře, nebudou mít žádné vedlejší účinky ve formě ospalosti a nebudou existovat žádné další příznaky. Lék žádným způsobem neovlivňuje práci kardiovaskulárního systému a jater. V odpovědích pacientů však byly zaznamenány případy, kdy byly u dětí po užití přípravku Zodak pozorovány následující nežádoucí účinky:

Všechny uvedené vedlejší účinky zmizely okamžitě po operativním vysazení léku. Mohly by být vyprovokovány několika důvody: individuální nesnášenlivostí vůči komponentům Zodaku, předávkováním. V každém případě po vzniku nežádoucích účinků bude léčba vyžadovat zrušení a pokud příznaky alergie přetrvávají, bude třeba předepsat analog.

Analogy a jejich vlastnosti

Zodak má několik analogů, které lze dětem doporučit k další léčbě. Pokud mluvíme o analogech ve složení (hlavní aktivní složka), pak to budou následující léky:

  • Zirtek - průměrná cena je 330 rublů. K dispozici ve formě tablet a kapek. Může být použit k léčbě alergií u dětí od 6 měsíců;
  • Parlazin - cena léku se pohybuje od 275 rublů. Analog je k dispozici ve formě tablet nebo kapek. Lék se nepoužívá při léčbě alergií u dětí mladších 1 roku;
  • Cetirizin Hexal je dalším analogem přípravku Zodak. Má stejnou účinnou látku, která je k dispozici ve formě tablet, kapek a sirupu. Podle pokynů se nedoporučuje používat děti mladší než 1 rok. Cena produktu je 230 rublů.

Pokud mluvíme o analogech v terapeutickém účinku, které se liší v účinné látce, je třeba zvážit možnosti, jako jsou:

  • Claritin - podobný v akci, ale má jinou účinnou látku - loratadin. Cena je asi 500 rublů. Můžete užívat od 2 let;
  • Lomilan - cena je 125 rublů. Podobný terapeutický účinek, ale obsahuje Loratadin. Můžete si vzít od 2 let;
  • Fenistil je z hlediska účinnosti analogický. Cena je v průměru 380 rublů. Povoleno k přijetí od 1 měsíce.

Pouze lékař může vybrat náhradu za Zodak. Současně by se měl řídit především charakteristikami těla pacienta. Pokud existuje nesnášenlivost cetirizin-dihydrochloridu, měla by být lék předepsán s jinou účinnou látkou. Pokud byly nežádoucí účinky způsobeny předávkováním, reakcí na nějakou pomocnou látku, můžete si vybrat antihistaminikum ze stejné skupiny.

Důležitou roli hraje také cena léku, proto byste mu měli věnovat pozornost. Velké množství analogů různých cenových kategorií vám umožňuje zvolit efektivní, nejbezpečnější a levný nástroj.

Články O Potravinových Alergií