Suprastin - k léčbě alergických reakcí a nemocí

Jahody, jaro, kočky, koně, knihovna, kytice. Pro některé zcela nesmyslná slova, pro jiné zdroje nepohodlí a alergeny. Alergie přichází nečekaně, překvapí vás. Oči vodnaté a svědí, kůže svědí, kýchání se nezastaví. Jak to zastavíte? Lékař může předepsat antialergický a antihistaminikum - Suprastin.

Suprastin, nebo spíše jeho účinná látka, je blokátorem H-histaminových receptorů. Tato farmakologická skupina, a tedy i léky s ní související, mají antialergenní účinek a používají se ke snížení nebo úplné eliminaci závažných alergických reakcí na určitou dráždivou látku..

Obrázek 1 - Alergie může nastat v důsledku zvířat

Hlavní složka přípravku Suprastin - chloropyramin - je zahrnuta do seznamu životně důležitých a základních léků (životně důležitých a základních léků), který je schválen vládou Ruské federace za účelem státní regulace cen drog.

Chloropyramin blokuje receptory H-histaminu. Co to znamená? Jakmile chloropyramin působí inhibičně na receptory, stanou se imunními vůči histaminu, což následně vyvolá reakci těla, kterou jsme dříve nazývali alergií. Chloropyramin také částečně blokuje M-cholinergní receptory, po kterých je pozorován antiemetický a spazmolytický účinek.

Chloropyramin ze střevního lumenu, kam se dostane po požití, se rychle vstřebává do systémového oběhu. Poté vstupuje do centrálního nervového systému rovnoměrně distribuovaného v tkáních.

Suprastin pomáhá nejen proti alergiím, ale má také sedativní, hypnotický a antipruritický účinek. Zvyšuje propustnost kapilár a uvolňuje křeče z hladkých svalů.

Indikace

Stavy a nemoci, za kterých je možné předepsat Suprastin jak v tabletách, tak v ampulích:

  • liána;
  • vyrážka na kůži;
  • alergie (zažívací nebo vyvolaná kousnutím hmyzem);
  • sérová nemoc s horečkou, která se vyvíjí po podání imunobiologických léků;
  • alergická rýma;
  • alergická reakce na potraviny nebo léky různé závažnosti a lokalizace;
  • svědění různého původu;
  • alergická konjunktivitida;
  • akutní nebo chronický ekzém;
  • kontaktní dermatitida;
  • jako adjuvans při angioedému a systémových reakcích z přecitlivělosti anafylaktického typu.

Sinusitidu lze také předepsat ke snížení otoku sliznice středního ucha a nosu s infekcemi orgánů ORL (sinusitida, otitis media).

Kontraindikace

Užívání Suprastinu je kontraindikováno za následujících podmínek:

  • akutní záchvaty bronchiálního astmatu;
  • žaludeční vřed;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • léčba inhibitory MAO;
  • arytmie;
  • akutní infarkt myokardu;
  • hyperplazie prostaty;
  • zadržování moči;
  • přecitlivělost na ethylendiaminové deriváty;
  • alergie na účinné nebo pomocné látky léčiva;
  • těhotenství a kojení;
  • věk do 3 let;
  • podávání roztoku novorozencům a předčasně narozeným dětem je kontraindikováno.

Vedlejší efekty

Suprastin, stejně jako jakýkoli lék, má řadu nejen kontraindikací, ale také vedlejších účinků.

  • Ze strany centrálního nervového systému: zvýšená únava, sedace, ataxie, závratě, křeče, třes, bolesti hlavy, encefalopatie, rozmazané vidění, euforie, ospalost, poruchy psychomotorických funkcí.
  • Ze strany kardiovaskulárního systému: arytmie, tachykardie, arteriální hypotenze.
  • Ze zažívacího systému: nepohodlí a bolest v epigastriu, sucho v ústech, průjem, zácpa, nevolnost, zvracení, zvýšené příznaky gastroezofageálního refluxu, zvýšená nebo úplná nechutenství.
  • Ze strany krevního systému: ve vzácných případech mohou nastat patologické změny v krvi (například agranulocytóza, hemolytická anémie, leukopenie, trombocytopenie atd.).
  • Ze strany orgánů zraku: oční hypertenze, glaukom.
  • Z močového systému a ledvin: retence moči, dysurie.
  • Z podkožní tkáně a kůže: reakce přecitlivělosti a bolestivá reakce na sluneční světlo.
  • Z muskuloskeletálního systému: myopatie.
  • Z imunitního systému: svědění, vyrážka, zrudnutí kůže, kopřivka, angioedém.

Pamatujte, že výskyt nežádoucích vedlejších reakcí je dostatečným důvodem pro odmítnutí užívání přípravku Suprastin a návštěvu lékaře.

Jak se Suprastin (tablety a ampule) užívá

Tablety Suprastin se užívají perorálně s jídlem, nežvýkají se ani nedrví, zapíjí se dostatečným množstvím tekutiny. Denní dávka léku je 75-100 mg. Pokud během přijetí nejsou zjištěny žádné vedlejší účinky, pak lze na doporučení ošetřujícího lékaře dávku zvýšit, ale neměla by překročit 2 mg / kg tělesné hmotnosti..

Děti jsou předepsány Suprastin nejen pro alergické reakce, ale i pro plané neštovice, protože lék může snížit intenzitu svědění. U dětí je přípravek Suprastin předepisován od 3 let (ve formě tablet) a injekce předepsané lékařem lze podávat, pokud je dítěti 1 měsíc.

Obrázek 2 - Jak správně užívat tablety Suprastin

Takže pokud budete postupovat podle pokynů pro použití Suprastinu, pak je dávkování následující:

  • děti ve věku 3-6 let: každé ½. (12,5 mg) 2krát denně;
  • děti ve věku 6-14 let: každé ½. (12,5 mg) 2-3krát denně;
  • děti starší 14 let a dospělí pacienti: 1 ks. (25 mg) 3-4krát denně;

Suprastin v ampulích.

Roztok se injikuje intramuskulárně (IM) nebo v těžkých podmínkách a v naléhavých případech intravenózně (IV). Injekce přípravku Suprastin může podávat pouze zdravotní sestra nebo lékař.

Doporučené počáteční dávky Suprastinu pro děti:

  • 1-12 měsíců: ¼ ampule (0,25 ml) i / m;
  • 1-6 let: ½ ampule (0,5 ml) IM;
  • 6-14 let: ½-1 ampule (0,5-1 ml) i.m..
  • děti starší 14 let a dospělí pacienti: 1–2 ampulky (1–2 ml) i.m..

U akutních těžkých stavů nebo anafylaktického šoku začíná léčba pomalým podáním Suprastinu IV.

Trvání kurzu určuje lékař a závisí na symptomech a klinickém průběhu onemocnění. V průměru je kurz 5-7 dní. Je předepsán pro akutní průběh onemocnění. Po dosažení stabilního terapeutického účinku je léčba zastavena.

Je třeba poznamenat, že při dlouhodobém užívání Suprastinu mohou být pacienti závislí na této droze.

Suprastin pro těhotné ženy

Obrázek 3 - Suprastin během těhotenství

Suprastin se nepoužívá k léčbě těhotných žen a matek během hepatitidy B. Taková opatrnost je dána nedostatkem spolehlivých a úplných klinických studií o účinku léku na těhotné ženy, stejně jako na ženy a děti během kojení. Existují však údaje, které nejsou statisticky potvrzeny v klinických podmínkách, že když se Suprastin užívá v posledních dvou týdnech těhotenství, u plodu se vytvoří pojivová tkáň umístěná za čočkou oka. Soudě podle anotace, užívání Suprastinu v 1. trimestru, během 2. a v posledních týdnech 3. trimestru, je předepsáno výhradně ošetřujícím lékařem po posouzení rizik pro plod a očekávaných přínosů pro matku.

Alkohol

Obrázek 4 - Suprastin je kontraindikován k užívání spolu s alkoholickými nápoji

Suprastin se nesmí užívat s alkoholem. Sedativní a hypnotický účinek, který je pozorován při užívání přípravku Suprastin, se zvyšuje smícháním s alkoholickými nápoji. Takový „koktejl“ může také vyvolat:

  • závrať;
  • rozmazané vidění;
  • stav blízký panice;
  • nervová podrážděnost;
  • suchá ústa;
  • euforie;
  • nestabilní stolice;
  • nevolnost;
  • křeče;
  • zvracení;
  • třes;
  • tachykardie;
  • oční hypertenze;
  • prudký pokles krevního tlaku;
  • arytmie;
  • zadržování moči;
  • letargie;
  • ospalost.

Analogy

Synonyma pro Suprastin (ve složení stejné účinné látky) jsou Chlorpyramin, Chlorpyramin-Ferein, Chlorpyramin-Eskom.

Léky s podobným terapeutickým účinkem: Gistafen, Diazolin, Kestin, Ketotifen, Klarotadin, Lomilan, Loratadin, Suprastinex, Erius.

Ne vždy analogie ve skutečnosti mohou ideálně nahradit lék zvolený lékařem, takže výměna je možná pouze po konzultaci.

Suprastin / Tavegil

Aktivní složkou přípravku Tavegil je klemastin. Tavegil se vyznačuje vysokou účinností. Mechanismus účinku a výsledný účinek léků je podobný.

Suprastin / Cetrin

Cetrin je určen pro dospělé, děti starší 6 let a ve formě sirupu pro kojence od 2 let. Cetrin dokonale proniká do pokožky, takže alergické reakce projevující se tímto způsobem jsou zastaveny poměrně rychle.

Tento lék má méně výrazný projev negativní reakce těla na příjem. Suprastin je na rozdíl od Cetrinu považován za účinnější lék.

Suprastin / Zyrtec

Zyrtec je generikum Cetrin, protože obsahuje stejnou látku - cetirizin.

Suprastin / Diazolin

Léčivou látkou přípravku Diazolin je mebhydrolintak. Je slabší než Suprastin a vyznačuje se menším sedativním účinkem..

Suprastin / Zodak

Zodak v zásadě obsahuje dihydrochlorid cetirizinu. Neexistuje žádná sedace. Zodak je ve srovnání se Suprastinem slabší, ale účinek užívání trvá déle. Suprastin rychle eliminuje alergické reakce, je použitelný v těžkých podmínkách.

Suprastin / Loratadin

Loratadin nemá sedaci a nezvyšuje účinky alkoholu.

Suprastin / Claritin

Léčivou látkou přípravku Claritin je loratadin. Vlastnosti hlavní drogy (loratadinu) jsou stejné.

Při výběru konkrétního léku se poraďte se svým lékařem..

Video: Antihistaminika (Suprastin, Zyrtec, Loratadin, Erius, Telfast) na alergickou rýmu

Suprastin pro alergie: jak správně pít a z čeho

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak se vypořádat s alergiemi, je zvolit správný lék pro jeho projevy. Lékárny dnes nabízejí docela účinné léky na alergie, ale ne každý si pamatuje jeden důležitý bod - musí být užíván v souladu s pokyny a s ohledem na doporučení ošetřujícího lékaře.

Mnoho lidí pravděpodobně ví o Suprastinu - vynikajícím léku na léčbu projevů alergie. Jedná se o univerzální drogu, která je vhodná pro dospělé i děti, a proto by neublížilo každému z nás mít ji v lékárničce..

  • Jak lék funguje
    • Výhody léku
  • Jak pít Suprastin: návod k použití
    • Suprastinovy ​​injekce
  • Funkce aplikace a vedlejší účinky
    • Předávkování drogami
    • Aplikace během těhotenství a kojení

Jak lék funguje

Navzdory skutečnosti, že existuje mnoho druhů alergií, všechny mají stejný mechanismus - za prvé, do lidského těla vstupuje cizí látka. K tomu může dojít dýchacími cestami nebo kůží, sliznicemi.

Po kontaktu s vnějším podnětem začne tělo reagovat produkcí speciálních molekul histaminu, které zase způsobují zánět. To vše vede k tomu, že máme příznaky známé každému - kašel, kýchání, otoky, svědění, rýma, vyrážky atd..

Existuje jen jeden způsob, jak tuto reakci zastavit - musíte mít na tělo speciální účinek, aby přestal produkovat histamin. To je to, co antihistaminika dělají. Již několik minut po jejich užívání všechny nepříjemné příznaky úplně zmizí, člověk se vrátí k normálnímu zdraví.

Vzhledu takové reakce se ale můžete zcela vyhnout. K tomu musíte pravidelně provádět preventivní opatření. Pak bude mít tělo přísnou instalaci, aby neprodukovalo histamin, pokud se do něj dostane alergen..

Suprastin je vysoce účinný antialergický prostředek s dvojitým účinkem. Kromě toho, že způsobí, že tělo zastaví produkci histaminu mastocyty, způsobí, že tělo bude méně náchylné k již vytvořeným molekulám. Suprastin proto působí velmi rychle, díky čemuž všechny výše uvedené příznaky nemají jedinou šanci na projev..

Hlavní účinek, který má Suprastin na lidské tělo, zajišťuje speciální látka - chloropyramin, který má tyto vlastnosti. Přidává se pouze do některých antihistaminik a jsou považovány za nejúčinnější v boji proti alergiím..

Po užití suprastinu začne působit po 20 minutách a účinek, který prokáže, přetrvává až 8 hodin. Je pozoruhodné, že účinná látka šíří svůj účinek na všechny orgány a systémy těla a eliminuje nepříjemné příznaky v jakékoli formě. Když je úkol vyřešen, snadno se vylučuje močí, takže se v lidském těle nehromadí..

Výhody léku

Mnozí z nás si jistě opakovaně kladli otázku, proč je Suprastin, což je třída antihistaminik první generace, tak populární, ačkoli dnes si můžete koupit moderní léky čtvrté generace v lékárenských řetězcích.

To lze vysvětlit jeho zásluhami, kterých má hodně:

  • Vysoká účinnost, kterou prokazuje již několik desetiletí.
  • rychlost akce pro dospělé a děti.
  • Široký rozsah vlivu. Suprastin není topický lék, jeho účinek se rozšíří úplně na celé tělo.
  • Suprastin lze užívat po mnoho měsíců, protože se v těle nehromadí, což zcela vylučuje výskyt nežádoucích účinků a předávkování.
  • Suprastin lze podávat dítěti ve věku od 1 měsíce.
  • Je nabízen ve dvou hlavních formách uvolňování: injekční roztoky a orální tablety.
  • Díky použití Suprastinu lze upustit od mnoha dalších léků, které mají podobný účinek, protože blokuje všechny nepříjemné příznaky v jakékoli formě.
  • Má mnoho terapeutických účinků, s výjimkou antihistaminik - sedativum, anti-pumpování, anti-edém, antiemetikum, antipruritikum.
  • Lék lze použít ve formě injekcí, které pomáhají ve zvláště závažných případech, kdy nelze použít tablety;
  • Vysoká kvalita léku, kterou zaručují zahraniční farmaceutické společnosti;
  • Dostupná cena. Suprastin není o nic dražší než moderní antialergické léky a zároveň s nimi není z hlediska účinnosti nižší.

Jak pít Suprastin: návod k použití

Suprastin lze zakoupit v lékárnách ve dvou hlavních formách - ve formě injekčních roztoků a tablet. Tablety jsou skvělé pro použití v každodenním životě, v případě potřeby je lze dát do cestovní soupravy nebo tašky pro alergiky.

Jedná se o velmi jednoduchý, ale účinný prostředek, který může každému pomoci vyrovnat se s projevy alergie, když není možné vyhledat lékařskou pomoc..

Odborníci doporučují dodržovat následující schéma užívání přípravku Suprastin ve formě tablet: neměly by být užívány více než 4krát denně s intervalem 6 hodin mezi dávkami. V tomto případě mají dobrý klinický účinek, který vás ochrání před projevy jakýchkoli příznaků alergie..

Tablety Suprastin mají tradiční bílou barvu a malé rozměry, ale kvůli své hořké chuti nejsou příliš příjemné na pití. Proto se doporučuje polykat je velkým množstvím vody. Můžete je užívat před jídlem i po něm. To nehraje velkou roli, protože to nezmění rychlost působení a účinnost tablet..

Celý průběh léčby obvykle trvá přibližně 5-7 dní. Jedno balení obsahující 20 kusů stačí na několik kurzů. Lék je často předepsán pro komplexní léčbu, může být užíván samostatně pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře.

Tablety Suprastin lze podávat i dítěti ve věku 1 měsíce, avšak pro lepší vstřebávání je nutné je nejprve rozdrtit na prášek a poté smíchat s dětskou výživou.

Jak stárnou, dávka se zvyšuje: pro dítě mladší 14 let je optimální denní dávka 150 g. Měla by být podávána po částech - třikrát denně, půl tablety. U dospělých je doporučená dávka 100 mg. Lék se užívá 4krát denně a vypije se jedna tableta najednou.

Suprastinovy ​​injekce

Injekce suprastinu se nejdříve provádějí intravenózně a poté intramuskulárně. K eliminaci následků anafylaktického šoku musí být pacientovi injekčně podán adrenalin spolu s přípravkem Suprastin, protože v takovém stavu existuje vážná hrozba pro lidský život.

Suprastin ve formě injekcí je předepisován mnohem méně často než v tabletách. Odborníci nazývají tři hlavní indikace, pro které lze podávat injekce Suprastin:

  • děti do 1 měsíce;
  • pokud není možné pacientovi podat lék perorálně;
  • s nástupem anafylaktického šoku.

Během léčby přípravkem Suprastin (intramuskulární injekce) je třeba mít na paměti, že za den nejsou povoleny více než 2 mg na kg lidské hmotnosti. V takovém případě nezáleží na věku pacienta.

Suprastin je často předepisován jako součást léčby alergických reakcí a navíc při sezónní polinóze při komplexní léčbě. Vzhledem k tomu, že není schopen se hromadit v těle, lze ročně provádět několik léčebných postupů s tímto lékem..

Injekce Suprastinu nelze považovat za hlavní terapeutické opatření. Když tedy pacient vyjde z kritického stavu, léčba pokračuje pilulkami..

Funkce aplikace a vedlejší účinky

Podle pokynů k použití je obzvláště nutné užívat Suprastin zvláště opatrně u starších osob, stejně jako u dospělých a dětí s chronickým onemocněním ledvin, jater a srdce.

To je způsobeno zvláštností všech léků první generace, které mají srdeční stimulační účinek na tělo. Pokud užíváte Suprastin a léky, které ovlivňují sluchadlo současně, porušení se neobjeví okamžitě kvůli protiedémovému účinku léku.

Během léčby je třeba mít na paměti Suprastin - má sedativní účinek, což znamená, že po jeho užití je možné, že se mohou objevit příznaky jako snížená koncentrace a ospalost..

Z tohoto důvodu byste měli přestat užívat tento lék pro lidi, kteří potřebují zvýšenou koncentraci. Nejprve mluvíme o lidech, kteří řídí auto, věnují se vážné duševní práci, produkci a jsou také zástupci profesí, kde je velmi důležitá rychlost reakce.

Je zakázáno užívat Suprastin současně s jinými sedativy, užívat uklidňující prostředky a jiné podobné látky. Kromě toho musíte během užívání přestat pít alkohol. Podle pokynů k použití přípravku Suprastin by jej neměli pít řidiči..

Kontraindikací užívání přípravku Suprastin je bronchospazmus; k odstranění tohoto příznaku je nutné použít jiné léky. Zdržet se léčby přípravkem Suprastin by měli užívat také lidé s individuální nesnášenlivostí složek a laktózy.

Předávkování drogami

Pokud je dávka nesprávně vypočtena a pokud překročila denní dávku, existuje riziko následujících příznaků:

  • Úzkost.
  • Zčervenání obličeje.
  • Zadržování moči.
  • Křeče a halucinace.
  • Tachykardie.
  • Ve vzácných případech kóma.

Pokud se po nesprávně vypočítané dávce zhorší zdravotní stav pacienta, první věcí, kterou by měl udělat, je přestat užívat lék, poté si vypláchnout žaludek a vypít jakýkoli sorbent. Následná léčba se redukuje na eliminaci příznaků předávkování, v tuto chvíli se doporučuje pravidelně navštěvovat lékaře.

Aplikace během těhotenství a kojení

Během těhotenství, stejně jako ve fázi kojení, je zakázáno podstupovat léčbu přípravkem Suprastin v jakékoli formě uvolňování. Faktem je, že při perorálním podání je droga schopna rychle proniknout do buněk, včetně do těla nenarozeného dítěte..

A následně to může vést k rozvoji určitých porušení. Z tohoto důvodu se doporučuje místo Suprastinu zvolit jiné léky s podobným účinkem v boji proti alergiím.

Během prvního trimestru, stejně jako v posledním měsíci těhotenství, by Suprastin neměl být užíván v jakékoli formě. V budoucnu to lze brát pouze podle pokynů ošetřujícího lékaře za předpokladu, že příznivý účinek léku je mnohem vyšší než možná rizika pro nenarozené dítě..

Suprastin je jedním ze známých léků, které se používají k eliminaci projevů alergií. Jedná se o cenově dostupný a všestranný lék, který mohou používat nejen dospělí, ale i děti..

Zároveň však nesmíme zapomenout, že Suprastin, stejně jako jiné léky, má své vlastní kontraindikace. Aby se nepoškodilo vaše zdraví, doporučuje se před zahájením léčby poradit se s lékařem o vhodnosti jeho použití..

Suprastin

Složení

Tablety Suprastin obsahují 25 mg chloropyramin hydrochloridu, želatinu, monohydrát laktózy, kyselinu stearovou, sodnou sůl karboxymethylškrobu typu A, bramborový škrob, mastek.

Suprastin v ampulích obsahuje chloropyramin hydrochlorid a vodu d / a jako pomocnou složku.

Formulář vydání

Lék má 2 formy: tablety 25 mg a roztok pro d / a 20 mg / ml.

Tablety Suprastin jsou ve tvaru disku, malované šedavě bílé nebo bílé. Název „SUPRASTIN“ je na jedné straně vyrytý, na druhé straně existuje riziko. Vůně je slabá nebo zcela chybí. Tablety jsou baleny v blistrech po 10 ks. V balení 2 blistry.

Vodný roztok je průhledný a bezbarvý, s mírným specifickým zápachem. Vyrábí se v ampulích o objemu 1 ml, balení č. 5.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčivá látka přípravku Suprastin je chlorovaný analog tripelenaminu a patří do skupiny antihistaminik první generace, které se podle hlavního vedlejšího účinku nazývají také sedativa..

Mechanismus účinku chloropyraminu je způsoben schopností této látky blokovat receptory histaminu H1. Studie (předklinické i klinické) prokazují jeho účinnost při polinóze a jiných alergických onemocněních.

Stejně jako ostatní blokátory H1 je účinek léčiva zaměřen hlavně na prevenci okamžitých reakcí přecitlivělosti a v případech, kdy se reakce již začala rozvíjet, na prevenci dalšího uvolňování histaminu.

Pokusy na morčatech ukázaly, že i při velmi nízké dávce lék chránil zvířata před účinky histaminu v dávce převyšující smrtící dávku 120krát.

Chloropyramin působí také na centrální nervový systém, propustnost kapilár a hladký sval..

Absorpce z trávicího kanálu po podání požadované dávky je rychlá. Účinek je zaznamenán 15-30 minut po užití pilulky, dosáhne maxima do 1 hodiny a přetrvává až 6 hodin.

Chloropyramin se metabolizuje v játrech. Vylučování metabolických produktů se provádí hlavně ledvinami. Droga se navíc vylučuje z těla dítěte rychleji než z těla dospělého..

U pacientů s renální dysfunkcí může vylučování chloropyraminu klesat. Při dysfunkci jater se metabolismus látky zpomaluje, což vyžaduje změnu dávky léku.

Indikace: k čemu se tablety a roztok Suprastinu používají??

Tablety Suprastin - z čeho jsou?

Tablety Suprastin se používají v alergologii:

  • k léčbě kopřivky a alergií (zažívacích nebo vyvolaných kousnutím hmyzem), senné rýmy, sérové ​​nemoci, alergické rinopatie, dermografismu, svědění, zánětu spojivek;
  • jako adjuvans při angioedému a systémových reakcích z přecitlivělosti anafylaktického typu.

Lék může být také předepsán ke snížení otoku sliznice středního ucha a nosu s infekcemi orgánů ORL (sinusitida, otitis media).

Kombinace „Suprastin - No-shpa - Analgin“ se používá ke snížení přetrvávající hypertermie. Suprastin (antihistaminikum) zmírňuje otoky sliznice, No-shpa (antispasmodikum) - zmírňuje křeče a podporuje vazodilataci, Analgin (analgetikum-antipyretikum) pomáhá snižovat teplotu.

Co pomáhá Suprastinu v podobě řešení?

Indikace pro použití Suprastinu ve formě roztoku d / a stejně jako pro tabletovou formu léčiva.

Kontraindikace

Kontraindikace pro Suprastin:

  • akutní záchvaty astmatu;
  • žaludeční vřed;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • léčba inhibitory MAO;
  • arytmie;
  • akutní infarkt myokardu;
  • hyperplazie prostaty;
  • zadržování moči;
  • přecitlivělost na ethylendiaminové deriváty;
  • alergie na léky.

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky Suprastinu na centrální nervový systém: zvýšená únava, sedace, ataxie, závratě, křeče, třes, bolest hlavy, encefalopatie, snížené vidění, euforie, ospalost, poruchy psychomotorických funkcí.

Na straně CVS jsou možné arytmie, tachykardie, arteriální hypotenze. Ze zažívacího systému: nepohodlí a bolest v epigastriu, sucho v ústech, průjem, nevolnost, zvracení, zvýšené příznaky gastroezofageálního refluxu, zvýšená nebo úplná nechutenství.

Na straně krevního systému lze ve vzácných případech zaznamenat patologické změny v krvi (například agranulocytóza, hemolytická anémie, leukopenie, trombocytopenie atd.).

Ze strany orgánů zraku: oční hypertenze, glaukom.

Z močového systému a ledvin: retence moči, dysurie.

Z podkožní tkáně a kůže: reakce přecitlivělosti a bolestivá reakce na sluneční světlo.

Z muskuloskeletálního systému: myopatie.

Reakce imunitního systému na užívání léku mohou být vyjádřeny ve formě svědění, vyrážky, zrudnutí kůže, kopřivky, angioedému.

Další nežádoucí účinky: změny v místě vpichu roztoku d / i.

Návod k použití přípravku Suprastin

Suprastin tablety: návod k použití. Jak se Suprastin užívá pro dospělé?

Tablety by se měly užívat s jídlem, bez drcení nebo žvýkání, s trochou tekutiny.

U dospělých jsou tablety Suprastin předepisovány v dávce 75-100 mg / den. Překročte dávku 100 mg / den. kontraindikováno.

Léčba je považována za úplnou, pokud byly odstraněny všechny klinické příznaky. S rozvojem výše uvedených nežádoucích účinků by mělo být podávání léku ukončeno.

Jak pít s alergiemi Suprastin, pokud je onemocnění závažné?

U těžkých akutních stavů nebo anafylaktického šoku začíná léčba intravenózním podáním léku (intravenózní injekce by měla být prováděna velmi pomalu). Následně přecházejí na vstřikování roztoku do svalu nebo užívání tablet.

Trvání užívání při závažných alergiích stanoví ošetřující lékař.

Pokyny pro použití Suprastinu v ampulích

Injekce Suprastinu může podávat pouze zdravotní sestra nebo lékař.

Dávka Suprastinu pro dospělého je obvykle 1–2 ml / den. Lék se vstřikuje do svalu. V závažných případech léčba začíná intravenózními injekcemi..

Při dysfunkci jater způsobené snížením metabolismu účinné látky může být nutné, aby pacient upravil dávku směrem k jejímu snížení. Snížení dávky je také nutné u pacientů s renální dysfunkcí, která je spojena s účastí tohoto orgánu na vylučování chloropyraminu z těla..

Kolik dní trvat pro dospělé Suprastin?

Délka léčby závisí na závažnosti příznaků alergie a citlivosti těla na chloropyramin. Lék se zpravidla pije v krátkých kurzech (každý 5-7 dní) s exacerbací procesu. V případě závažného průběhu onemocnění může lékař vydat další předpisy.

Je třeba si uvědomit, že na pozadí dlouhodobého užívání léku se u pacienta může vyvinout závislost.

Návod k použití přípravku Suprastin pro děti

Pro děti je lék předepsán pro alergickou reakci na léky, kousnutí hmyzem, jídlo, ekzémy, taxidermie, kopřivka, dermatitida, neurodermatitida a řada dalších alergických onemocnění.

Užívání Suprastinu je také vhodné pro plané neštovice: lék může snížit intenzitu svědění a trochu uklidnit nervový systém dítěte.

Před podáním přípravku Suprastin dětem byste si měli přečíst seznam kontraindikací. Kontraindikací k užívání tablet jsou děti do 3 let, roztok není předepsán pro novorozence (včetně předčasně narozených).

Kromě toho byste neměli lék podávat v jakékoli formě v případě akutního záchvatu astmatu, nesnášenlivosti s chloropyraminem nebo jakoukoli pomocnou látkou..

Výrobce nevyrábí speciální dětský Suprastin s nižší dávkou účinné látky. Ostatní - kromě tablet a roztoků - žádné lékové formy (mast, kapky, sirup).

Jak se přípravek Suprastin tablety pro děti užívá?

Dávka přípravku Suprastin pro děti do 6 let je 1 tableta denně rozdělená do 2 dávek. Podle pokynů je pro děti ve věku 6-14 let dávka 1-1,5 tablety denně. (0,5 tab. V každém příjmu).

V závislosti na reakci těla na léčbu lze dávku v případě potřeby zvýšit. Nejvyšší dávka pro dítě je 2 mg / kg / den.

U kojenců jsou tablety Suprastin, pokud je to nutné, předepsány 1 / 4-1 / 5 tab. 2 rublů / den..

Roztok, podobně jako tablety, se dávkuje v závislosti na věku pacienta: dětem do jednoho roku věku se v počátečních fázích léčby podává injekce 0,25 ml, dětem ve věku od 12 měsíců do 6 let - po 0,5 ml, dětem ve věku 6 14 let - od 0,5 do 1 ml.

U novorozenců je Suprastin kontraindikován (včetně novorozenců narozených předčasně).

Injekce se podávají inzulínovou stříkačkou s jehlou pro intramuskulární injekci. Maximální povolená dávka léčiva je 2 mg / kg / den.

Předávkovat

Náhodné nebo úmyslné předávkování, zejména u dětí, může způsobit smrt pacienta.

Příznaky a příznaky, které se vyskytnou během předávkování přípravkem Suprastin, jsou podobné jako u otravy atropinem. Jsou vyjádřeny jako:

  • úzkost;
  • halucinace;
  • atetóza;
  • ataxie;
  • záchvaty;
  • nedostatečná koordinace pohybů.

U malých dětí převládá vzrušení.

V některých případech se vyskytuje sinusová tachykardie, sucho v ústech, zrudnutí obličeje, fixované rozšířené zornice, horečka, retence moči.

U dospělých se občas objevuje zrudnutí obličeje a horečka, období vzrušení je nahrazeno záchvatem a postkonvulzivní depresí. U pacienta se objeví kóma, srdeční a respirační selhání. Smrt nastává za 2-18 hodin.

Doporučuje se kardiorespirační monitorování a symptomatická léčba. Suprastin nemá žádné specifické antidotum.

Interakce

Současné užívání s inhibitory MAO pomáhá prodloužit a zvýšit anticholinergní účinky přípravku Suprastin.

Lék je předepisován s opatrností: uklidňující prostředky, sedativa (včetně sedativních analgetik), muskarinová parasympatolytika, atropin, tricyklická antidepresiva. To je způsobeno skutečností, že v kombinaci se Suprastinem vykazují tyto léky synergický účinek..

Alkohol zesiluje depresivní účinek chloropyraminu na centrální nervový systém, a proto je třeba se během léčby přípravkem Suprastin vyvarovat alkoholu.

Podmínky prodeje

Suprastin ve formě tablet je k dispozici bez lékařského předpisu; k zakoupení řešení je nutný předpis.

Předpis v latině pro tablety Suprastin pro alergie:

Ř.: Tab. Suprastini 0,025 č. 20
D.S. Pro orální podání (1 tab. 2-3krát denně s jídlem)

Podmínky skladování

Léčivo si zachovává své farmakologické vlastnosti při teplotě 15-25 ° C. Tablety i ampule musí být chráněny před dětmi..

Skladovatelnost

speciální instrukce

Anotace naznačuje, že lék by měl být používán s opatrností u starších lidí, stejně jako u pacientů se srdečními patologiemi a selháním jater.

Pokud se užívá večer, může lék zvýšit příznaky gastroezofageálního refluxu.

Je třeba si uvědomit, že chloropyramin může způsobit depresi a ospalost, které narušují určité typy činnosti. Jsou obzvláště výrazné v počátečních fázích léčby..

Lékař stanoví míru omezení práce s mechanismy a řízení vozidel individuálně pro každého pacienta..

Veterinární použití

Chloropyramin lze použít k léčení alergických stavů u zvířat.

Uvnitř je dáno 2-3 rublů / den. v dávce 0,3-0,5 mg / kg. Při intramuskulárním podání je dávka pro koně 5-6 ml, pro prasata o hmotnosti 70-100 kg - 1-2 ml, pro psy je dávka v závislosti na hmotnosti 0,1 až 0,5 ml. Injekce se provádějí dvakrát denně.

Suprastinovy ​​analogy

Farmaceutické ekvivalenty léčiva jsou chlorpyramin, chlorpyramin-ferein, chloropyramin-eskom.

Cena analogů v tabletách je 85-90 rublů. 10 ampulí roztoku bude stát přibližně stejné množství.

Léky s podobným mechanismem účinku: Alepriv, Gistafen, Diazolin, Kestin, Ketotifen, Klarotadin, Lomilan, Loratadin, Peritol, Rapido, Suprastinex, Telfast, Erius.

Což je lepší - Suprastin nebo Tavegil?

Tavegil, jehož aktivní složkou je klemastin, je vysoce účinný lék, podobný účinku jako difenhydramin (difenhydramin, alergen, benadryl). Vyznačuje se vysokou anticholinergní aktivitou.

Oba léky jsou léky první generace. Načasování vyvolaného účinku a intenzita akce jsou srovnatelné..

Což je lepší - Cetrin nebo Suprastin?

Cetrin (cetirizin hydrochlorid) je látka druhé generace, která je vysoce selektivním antagonistou receptů na histamin typu H1.

Lék má 2 formy uvolňování - tablety, které se používají u pacientů starších 6 let, a sirup, který se předepisuje od 2 let.

Cetirizin-hydrochlorid není v těle prakticky biotransformován, rychlost jeho vylučování je spojena s funkčním stavem ledvin. Charakteristickým rysem léku je schopnost dobře pronikat do pokožky, což činí Cetrin zvláště účinným při kožních projevech alergií..

Lék nemá proarytmický účinek, což bylo prokázáno v preklinických a klinických studiích.

To znamená, že užívání tsetrinu je mnohem méně pravděpodobné, že bude doprovázeno vývojem nežádoucích účinků, než užívání léků první generace. Závažnost druhé je navíc menší než závažnost Suprastinu.

Pokud mluvíme o antialergické aktivitě, je Suprastin považován za mírně silnější lék..

Což je lepší: Zyrtec nebo Suprastin?

Zyrtec je generikum Cetrin, protože oba tyto léky obsahují stejnou látku - cetirizin. Zyrtec má tedy oproti Suprastinu stejné výhody jako Cetrin..

Což je lepší - Suprastin nebo Diazolin?

Léčivá látka Diazolin, blokátor histaminových receptorů podtypu 1, mebhydrolin, stejně jako chloropyramin, patří k lékům 1. generace. Ve srovnání s jeho analogem se látka vyznačuje nižší antialergickou aktivitou. Sedace není významná.

Suprastin nebo Zodak - což je lepší?

Zodak je dlouhodobě působící antialergický lék druhé generace. Jeho základem je cetirizin dihydrochlorid - látka, která se vyznačuje schopností selektivně blokovat periferní receptory histaminového typu H1.

Nemá výrazné anticholinergní a antiserotoninové účinky. Při použití v terapeutických dávkách nedochází k sedaci (včetně ospalosti).

Což je lepší: Loratadin nebo Suprastin?

Loratadin je antihistaminikum druhé generace, které se vyznačuje vysokou vazebnou silou k periferním histaminovým receptorům typu H1. Nemá sedaci, nemá kardiotoxický účinek a nezvyšuje účinek alkoholu.

Loratadin prakticky neinteraguje s jinými léky.

Což je lepší: Suprastin nebo Claritin?

Vzhledem k tomu, že účinnou látkou léčivého přípravku Claritin je loratadin, je třeba zvolit mezi ním a Suprastinem s ohledem na výše popsané vlastnosti..

Alkohol a Suprastin

Droga je neslučitelná s alkoholem.

Co je Suprastin? Toto je antialergické léčivo první generace. Stejně jako ostatní léky z této skupiny má výrazný anticholinergní, hypnotický a sedativní účinek, který se zvyšuje v kombinaci s alkoholem.

Suprastin a alkohol: důsledky současného podávání

Pití alkoholu na pozadí léčby přípravkem Suprastin může vyvolat příznaky, jako jsou:

  • závrať;
  • rozmazané vidění;
  • stav blízký panice;
  • nervová podrážděnost;
  • suchá ústa;
  • euforie;
  • nestabilní stolice;
  • nevolnost;
  • křeče;
  • zvracení;
  • třes;
  • tachykardie;
  • oční hypertenze;
  • prudký pokles krevního tlaku;
  • arytmie;
  • zadržování moči;
  • letargie;
  • ospalost.

Suprastin během těhotenství a kojení

Mohou těhotné ženy užívat Suprastin?

Nejsou k dispozici žádné údaje z předklinických studií o užívání léku během těhotenství..

Nebyly také provedeny adekvátní studie se správným sledováním užívání drog pro těhotné ženy. Existují však důkazy, že u novorozenců, jejichž matky užívaly antihistaminika během posledních 2 týdnů těhotenství, se za oční čočkou vytvořila pojivová tkáň..

V popisu léku výrobce varuje, že užívání Suprastinu - zejména v 1. trimestru a v posledních týdnech 3. trimestru - je možné pouze po důkladném posouzení příznivých účinků a možných rizik.

Pokud jde o použití ve 2. trimestru, v tomto okamžiku je lék předepisován také po analýze rizik pro plod a přínosu pro tělo matky.

Na otázku, zda je možné během těhotenství pít Suprastin, tedy může odpovědět pouze lékař, který sleduje těhotnou ženu..

Suprastin během laktace: je možné, aby kojící matky užívaly antihistaminika?

Při absenci dobře kontrolovaných, adekvátních údajů o použití léku na hepatitidu B se nedoporučuje předepisovat jej kojícím ženám.

Recenze přípravku Suprastin

Recenze Suprastinu pro děti i dospělé dokazují vysokou antihistaminovou aktivitu tohoto léku. Lék je účinný při léčbě alergické rinokonjunktivitidy (celoroční i sezónní), kopřivky, Quinckeho edému, ekzému, atopické dermatitidy, svědění různých etiologií.

V parenterální formě se lék osvědčil v podmínkách vyžadujících neodkladnou péči.

Výhodou léku je prokázaná účinnost, široká škála použitých terapeutických dávek, rychlost působení, krátké trvání vedlejších účinků, kontrolovatelnost klinického účinku a nízké náklady. Účinná látka léčiva se nehromadí v séru, což vylučuje možnost předávkování při dlouhodobém užívání.

Wikipedia naznačuje, že Suprastin je zahrnut v ruském seznamu VED.

Kolik stojí prášky a injekce Suprastinu?

Cena tablet Suprastin v Rusku je od 110 rublů. Cena Suprastinu v ampulích - od 150 rublů.

Průměrná cena na Ukrajině za tablety 25 mg č. 20 je 65 UAH, cena přípravku Suprastin 25 mg č. 10 je od 29 UAH. Řešení pro a v lékárnách v Charkově a Kyjevě lze zakoupit za 67-85 UAH. V tomto případě je cena 1 ampule 14-16 UAH.

Pro pacienty, kterým kapky lépe vyhovují, vyvinula společnost Egis lék Suprastinex založený na levocetirizinu. Jeho cena je od 1060 rublů. v ruštině a od 350 UAH v ukrajinských lékárnách.

Tablety Suprastin - oficiální návod k použití

Indikace pro použití

Lék "Suprastin" patří do nové generace antialergických léků. Pomáhá dospělým, kteří čelí okamžité přecitlivělosti. Tento typ alergie se vyznačuje doslova okamžitými příznaky. Lék je předepsán pro:

  • kopřivka;
  • alergická konjunktivitida;
  • rýma;
  • atopická dermatitida;
  • nadměrná kožní reakce na bodnutí hmyzem.

Úly jsou kožní vyrážky, které často svědí. V oblasti může trvat až několik centimetrů a může se šířit po celé kůži. Alergická konjunktivitida se projevuje svěděním, slzením, zakalením očí.

Alergická rýma je charakterizována jasným, hojným výtokem z nosu. Atopická dermatitida je spojena s genetickou predispozicí.

Jak pít Suprastin na alergie

Alergické tablety Suprastin se užívají celé s jídlem a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny.

Musíte vypít Suprastin 1 tabletu 3-4krát denně.

Maximální denní dávka je 100 mg (4 tablety).

Musíte pít po dobu 5-7 dnů, ale léčba je považována za úplnou po vymizení příznaků alergie.

Pokud se objeví nežádoucí účinky, měl by být lék zrušen.

Ampule Suprastin na alergie se podávají intramuskulárně, denní dávka pro dospělé je 1-2 ks..

U akutních a závažných alergií nebo anafylaktického šoku se doporučuje intravenózní injekce s následným přechodem na intramuskulární injekce nebo užívání tablet.

Volba mezi formou vydání závisí na mnoha faktorech:

  • závažnost a rychlost vývoje alergické reakce;
  • stáří;
  • tělesná hmotnost pacienta.

Při absenci lékařské pohotovosti je nejlepší pro dospělé užívat pilulky.

Ampule se používají pouze k závažným výrazným projevům alergií, nemožnosti užívat tablety perorálně (například ke ztrátě vědomí) nebo u malých dětí kvůli pohodlí dávkování podle tělesné hmotnosti, na rozdíl od tablet.

Nežádoucí účinky

Komplikace během léčby přípravkem Suprastin jsou extrémně vzácné. Ohrožení jsou pacienti s přecitlivělostí na chloropyramin nebo dlouhodobí uživatelé drog. Pokud se objeví nežádoucí účinky, zmizí po ukončení léčby. Projevují se z různých orgánů a systémů..

  • snížení hladiny železa v krvi;
  • pokles počtu leukocytů v krevních buňkách;
  • zvýšení náchylnosti těla k různým infekcím v důsledku změn ve složení krve.
  1. Kardiovaskulární systém (pravděpodobně proto, že nebyla prokázána souvislost mezi užíváním Suprastinu a vývojem těchto příznaků):
  • hypotenze;
  • kardiopalmus;
  • nesprávná funkce srdce způsobená změnou rytmu jeho práce.
  1. Dýchací systém:
  • respirační dysfunkce;
  • výsledkem je suchá sliznice - kašel.
  1. Nervový systém:
  • bolesti hlavy;
  • závrať;
  • touha spát;
  • únava (astenický syndrom) nebo naopak nárůst energie, euforie;
  • letargie, letargie, apatie;
  • nervózní třes;
  • křeče;
  • změny v mozkové tkáni, které narušují její fungování.
  1. Oči:
  • ztráta jasnosti vidění;
  • zvýšený nitrooční tlak;
  • glaukom.
  1. Gastrointestinální trakt:
  • suchá ústa;
  • nepříjemný pocit v břiše, bolest v horní části břicha;
  • nevolnost a zvracení;
  • průjem nebo potíže s vyprazdňováním;
  • změna chuti k jídlu.
  1. Ledviny a močové cesty:
  • potíže s močením;
  • zadržování moči.

Pozoruje se také svalová slabost a může se vyvinout citlivost na jasné světlo. V několika případech byla zaznamenána kožní vyrážka, anafylaktický syndrom, otoky sliznic..

Pokud je porušena technika provádění injekcí, jsou možné místní projevy - bolestivost v injekční zóně, tvorba infiltrátu nebo hematomu.

Pokud se objeví alespoň jeden z těchto příznaků, měli byste přestat užívat Suprastin a vyhledat lékaře. Obvykle není nutné žádné zvláštní zacházení.

Působení léku

Jak dlouho injekce Suprastin působí? Pokyn říká, že maximální účinek z užívání léku je zaznamenán do dvou hodin. Účinná látka se vylučuje z těla za 6-8 hodin. Proto se doporučuje užívat drogu několikrát denně, aby dávka léku v těle byla vždy na stejné úrovni..

Už víte, že „Suprastin“ je antihistaminová sloučenina. Je součástí první generace těchto léků. Lék blokuje receptory histaminu, proteiny, které se produkují při kontaktu s alergenem. Injekce mají výrazný protizánětlivý a antipruritický účinek. Lék je také schopen zmírnit křeče a způsobit sedaci..

Návod k použití

  • U dítěte do jednoho roku užijte 1/4 tablety Suprastin, vložte ji mezi dvě lžíce a rozdrťte, dokud se nevytvoří prášek. Do výsledného prášku přidejte tekuté jídlo a poté dejte dětskému léku injekční stříkačku bez jehly nebo lžíci, držte dítě svisle.
  • U dětí starších jednoho roku rozdělte tabletu suprastinu na poloviny nebo čtvrtiny, dejte mu potřebnou dávku a sklenici vody a požádejte ho, aby drogu spolkl a zapil vodou. Pokud dítě nemůže spolknout lék, může být rozdrceno jako u dítěte do jednoho roku..
  • Je vhodné, aby zdravotnický pracovník podával injekce léku dětem. Požadovaná dávka se užívá stříkačkou a vstřikuje se do oblasti hýždí dítěte.

Analogy jiných generací

Pokud z nějakého důvodu nemůžete použít drogu "Suprastin", je vhodné ji nahradit modernějšími analogy. Jedná se o antihistaminika 2., 3. generace. U takových léků je méně pravděpodobné, že způsobí vedlejší reakce, mají více vyčištěných účinných látek. Některé léky se docela dobře užívají: pouze jednou denně

Kromě toho lze tablety, kapky a injekce antihistaminik druhé a třetí generace kombinovat s řízením vozidla a prováděním důležitých prací. Zde jsou slavnější značky drog

  • 2. generace: „Clarisens“, „Loratadin“, „Lominal“, „Claritin“, „Zyrtek“.
  • 3. generace: „Gismanal“, „Trexil“, „Telfast“.

Znovu stojí za zmínku, že si sami nemůžete zvolit náhradu. Popsané léky mají různé indikace a provozní principy. Maximální účinek některých léků je dosažen až po několika dnech.

Důležitým rysem léků založených na loratadinu je schopnost kombinovat je s alkoholem. Možná jsou to jediné antihistaminika, které umožňují takovou kombinaci.

Zvláštní pokyny a bezpečnostní opatření

Užívání Suprastinu je pití alkoholických nápojů kontraindikováno, protože ethanol v kombinaci s chloropyraminem negativně ovlivňuje fungování jater a nervového systému.

Pokud se alergie neprojeví v akutní formě, je lepší injekce odmítnout a rozhodnout se pro tablety.

Nestojí za to dávat injekce, pokud jsou na kůži zranění, pustuly - je lepší počkat na zotavení.

Když je ampule z poloviny nebo čtvrtiny prázdná, příště budete muset otevřít novou. Před injekcí zahřejte lék v rukou.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat skutečnosti, že dlouhodobé užívání jakýchkoli antihistaminik je vzácné, ale stále schopné narušit procesy hematopoézy. Pokud má pacient horečku neznámé etiologie, začíná laryngitida, vředy se objevují na ústní sliznici, není možné zastavit krev, je třeba okamžitě provést analýzu k určení počtu vytvořených prvků

Pokud jsou zjištěny odchylky, příjem Suprastinu se okamžitě zastaví.

Existují skupiny pacientů, kteří by měli užívat léky se zvýšenou opatrností nebo je odmítnout

Užívání drogy během těhotenství a kojení

Užívání tablet Suprastin, stejně jako injekcí, je podmíněně zakázáno v jakékoli fázi těhotenství (zejména v prvním trimestru a v posledním měsíci), protože nebyly provedeny žádné klinické studie a není možné předvídat, jaký vliv bude mít lék na vývoj nenarozeného dítěte. Lék je předepsán pouze tehdy, pokud očekávané přínosy pro zdraví pro matku převažují nad pravděpodobným rizikem pro plod.

Chloropyramin vstupuje do mateřského mléka, proto je lepší odmítnout léčbu přípravkem Suprastin během laktace. Pokud potřebujete být léčeni tímto konkrétním lékem, budete muset přestat krmit..

Žádost o porušení funkce jater a ledvin

Metabolismus účinné látky se provádí v játrech a vylučuje se ledvinami. Proto v případě porušení činnosti těchto orgánů se dávka léku obvykle snižuje, aby se snížilo jejich zatížení..

Předepisování u dětí a starších pacientů

Suprastin je kontraindikován u novorozenců, zejména u předčasně narozených dětí. Po měsíci je povoleno intramuskulární podání, které by mělo být prováděno pod dohledem odborníka

Neexistuje žádná speciální verze Suprastinu speciálně pro děti, proto je důležité dodržovat doporučenou dávku a sledovat stav dítěte

Lék má pozitivní účinek na mladé pacienty trpící neštovicemi. Zmírňuje svědění a uklidňuje dítě.

Starším lidem (nad 65 let) se doporučuje užívat léky s maximální opatrností, protože právě oni zaznamenali největší počet nežádoucích účinků - závratě, ospalost

Interakce s jinými léčivými přípravky

Následující léky by měly být zlikvidovány nebo užívány s maximální opatrností:

  • hypnotika a sedativa;
  • m-anticholinergika;
  • anxiolytika;
  • barbituráty;
  • léky proti bolesti (opioidní analgetika);
  • tricyklická antidepresiva.

Chloropyramin zvyšuje jejich farmakologický účinek, což může vést k nežádoucím, často závažným komplikacím.

Anticholinergní účinek Suprastinu se také zvyšuje, pokud se užívá společně s inhibitory monoaminooxidázy.

Suprastin má tendenci skrývat projevy ototoxicity, což je třeba vzít v úvahu při současném podávání s ototoxickými léky.

Antihistaminika, včetně Suprastinu, zkreslují výsledky testu na alergii, proto by měl být příjem zastaven několik dní před zahájením studie.

Vlastnosti použití Suprastinu pro děti a těhotné ženy

Suprastin nelze použít k léčbě předčasně narozených dětí a novorozenců. Může být podáván kojencům od jednoho měsíce a dospělým. Pokud je alergická reakce dítěte slabá, lze lék podávat maximálně jednou denně. A při komplexní formě onemocnění je Suprastin předepisován až třikrát denně.

Někdy děti zažívají atypickou reakci na drogu, která se projevuje takovými účinky, jako jsou:

  • nespavost;
  • úzkost;
  • přebuzení.

Léčba dítěte přípravkem Suprastin trvá až týden. Pokud během tohoto období příznaky onemocnění nezmizí, musíte se poradit s lékařem.

Pokud mluvíme o užívání léku během těhotenství, pak výzkum této problematiky dosud nebyl proveden v dostatečném množství, abychom mohli s jistotou říci, zda tento lék poškozuje plod nebo ne. Rozhodnutí o použití tohoto léku během tohoto období proto může učinit pouze lékař. Během kojení však budete muset drogu odmítnout..

Analogy

Suprastin je zástupcem první generace antialergických léků. Jeho cena je asi 150 rublů.

Podobné prostředky se stejnou účinnou látkou jako v přípravku Suprastin jsou chloropyramin, chloropyramin-ferein, chloropyramin-esk.

Jiné léky, také antihistaminika, ale s určitými odlišnostmi od přípravku Suprastin:

  • Tavegil - jeho anticholinergní aktivita je vyšší a je založena na klemastinu;
  • Zodak patří do druhé generace léků, nemá sedativní účinek;
  • Cetrin je méně účinný lék než Suprastin, ale je méně pravděpodobné, že způsobí nežádoucí účinky, patří do druhé generace antihistaminik;
  • Zyrtec je téměř úplný analog tsetrinu, aktivní složkou je cetirizin;
  • Diazolin má nižší antialergickou aktivitu, ale nezpůsobuje ospalost;
  • Loratadin patří do druhé generace, nemá sedativní účinek, je špatně kompatibilní s jinými léky;
  • Claritin je podobný Loratadinu.

O vhodnosti užívání konkrétního léku by měl rozhodovat pouze odborník.

Suprastin se již dlouho etabloval na pozitivní straně jako účinný lék, který zmírňuje projevy alergií. Nepochybnou výhodou je jeho dostupnost. Injekce Suprastin na alergie pomáhá i v těch nejtěžších případech, nejdůležitější je dodržovat dávkovací režim a poslouchat doporučení ošetřujícího lékaře.

Indikace pro jmenování

Navzdory skutečnosti, že droga "Suprastin" (injekce a tablety) je spotřebiteli volně dostupná, neměli byste ji používat sami. Lék je antihistaminikum, je předepsán pro všechny druhy alergických reakcí. Pokud nějaké máte, musíte navštívit lékaře. Lékař vám předepíše nejvhodnější lék a zvolí vhodnou formu aplikace: injekce "Suprastin" nebo pilulky.

Antihistaminové injekce jsou obvykle předepsány pro závažné projevy alergií, když není čas na zpoždění. Naznačovat mohou následující situace:

  • sezónní alergie a senná rýma;
  • kopřivka a dermatitida;
  • konjunktivitida a rýma způsobená alergenem;
  • anafylaktický šok;
  • angioedém;
  • kožní alergie;
  • virová a bakteriální onemocnění (jako další látka);
  • alergie na léky a potraviny, chemikálie pro domácnost.

Návod k použití

Před zahájením léčby musíte pečlivě prostudovat pokyny, abyste přesně pochopili, jak užívat přípravek "Suprastin" na alergie u dospělých, abyste rychle normalizovali zdravotní stav a zabránili jeho zhoršení. Tento lék je předepsán na potravinové a respirační alergie, stejně jako na výskyt reakce po kontaktu s alergenem. Lze jej užívat preventivně i k odstranění příznaků alergie..

Charakteristickým rysem takového léku je jeho krátkodobý účinek, takže tablety musí být použity nejméně 3krát denně, aby se dosáhlo požadovaného výsledku. Dávkování a četnost použití jsou voleny lékařem individuálně. Odpověď na otázku, kolik užívat "Suprastin" pro alergie pro dospělé pro prevenci, musím říci, že 1 tableta denně stačí. Tím se zabrání výskytu závažné reakce..

Podle pokynů k použití tablety Suprastin jsou dospělí předepisováni na alergie 4krát denně každých 6 hodin. Maximální denní dávka je 400 mg. To stačí k tomu, aby se hlavní příznaky alergie již neobtěžovaly. Tablety jsou bílé a malé velikosti. Chutnají hořce a je třeba je zapít velkým množstvím vody. Mnoho lidí se zajímá o to, jak užívat "Suprastin" pro dospělé z alergií - před nebo po jídle. Je třeba říci, že příjem potravy nijak neovlivňuje rychlost působení léku a jeho účinnost..

Kolik dní užívat přípravek "Suprastin" na alergie pro dospělé se stanoví zvlášť pro každou osobu. Průběh léčby obvykle trvá 5-7 dní. Je docela možné použít lék jako součást komplexní terapie, ale přísně podle lékařského předpisu.

Jak je uvedeno v návodu k použití, injekce "Suprastin" se používají intramuskulárně v naléhavých případech, pokud není možné užívat drogu perorálně. Může to být zejména v případě ztráty vědomí nebo v případě anafylaktického šoku. Kromě toho lze použít adrenalin, protože tento stav ohrožuje život pacienta..

Denní dávka injekcí je maximálně 2 mg na kilogram hmotnosti člověka. Před intramuskulárním použitím injekcí Suprastin je třeba nejprve prostudovat návod k použití a hodnocení lékařů..

Tento lék se používá k léčbě akutních projevů alergií, stejně jako sezónní senné rýmy jako součást komplexní léčby. Nemá žádnou vlastnost hromadit se v těle, takže musíte provádět několik kurzů léčby ročně. Injekce se nepoužívají jako hlavní terapeutická technika. Po odstranění kritického stavu se pacient převede na tablety.

Alergické tablety Suprastin kontraindikace a analogy

Před léčbou přípravkem Suprastin byste měli pečlivě prostudovat kontraindikace užívání léku. Antihistaminikum se nesmí užívat, pokud je zvýšena citlivost na chloropyramin nebo na pomocné složky tablet. Mezi nemoci, pro které je Suprastin kontraindikován, patří glaukom s uzavřeným úhlem, bronchiální astma (při akutním záchvatu) a respirační selhání.

Lék se nepoužívá k léčbě těhotných žen, je předepsán s opatrností u peptických vředů gastrointestinálního traktu. Alergické tablety Suprastin nejsou předepsány dětem do tří let

Antihistaminikum by se nemělo pít při současné léčbě inhibitory MAO.

Negativní účinek Suprastinu na tělo je velmi vzácný za předpokladu, že je dodrženo dávkování. Pacienti, u kterých se vyskytly vedlejší účinky léčby, si nejčastěji stěžují na závratě, sucho v ústech, slabost, hypotenzi, zvýšenou podrážděnost a srdeční arytmie. V některých případech jsou možné jevy jako nevolnost, zvracení nebo bolest břicha.

V případě předávkování mohou pacienti pociťovat halucinace, křeče, pocity strachu nebo úzkosti. V závažných případech může pacient upadnout do kómatu.

Pokud pilulky na alergii na Suprastin z jakéhokoli důvodu nejsou vhodné, lékař předepíše podobné léky, které blokují receptory histaminu H1. Existuje mnoho tablet této akce, mezi nimi lze rozlišit Diazolin, Tavegil, Claritin, Tsetrin, Loratadin. Chloropyraminové tablety obsahují stejnou účinnou látku jako Suprastin.

Ceny Suprastinu:

  • tablety, 20 ks - 130 rublů;
  • injekční roztok, 5 ampulí - 150 rublů.

Náhradníci první generace

Lék "Suprastin" má analogy. Pokud mluvíme o strukturních náhradách založených na stejné účinné látce, můžeme rozlišit „Chloropyramin“, „Chloropyramin-ESCOM“, „Chloropyrami-Ferein“. Tyto analogy lze nazvat absolutní. Mají stejné dávkování a způsob použití. Kontraindikace a situace, kdy jsou tyto léky potřebné, jsou stejné.

Existují i ​​další analogy léku Suprastin: antihistaminika první generace. Princip jejich práce je stejný, ale účinná látka se bude lišit. Mezi takové analogy patří:

  • difenhydramin ("alergen", "difenhydramin");
  • klemastin ("Tavegil", "Rivtagil");
  • feniramin („Avil“, „feniramin maleát“) atd.

Indikace a omezení

Nejběžnější indikací pro použití Suprastinu jsou alergická onemocnění s různými projevy. Mezi nimi vynikají:

  • senná rýma;
  • kopřivka;
  • dermografismus;
  • sérová nemoc;
  • alergická rhinopatie;
  • konjunktivitida alergické povahy.

Injekce se také používají v kombinaci s jinými léky při léčbě angioedému. Jedním z použití přípravku Suprastin v ampulích podle pokynů je zmírnění otoků sliznic při onemocněních, jako je zánět vedlejších nosních dutin nebo zánět středního ucha. Jeho použití v kombinaci s antispazmodikem a analgetikem dokonale pomáhá při zvýšené tělesné teplotě, kterou je obtížné snížit.

Před užitím jakéhokoli léku se berou v úvahu kontraindikace, protože pokud jsou přítomny, zvyšuje se riziko komplikací.

  • těhotenství a kojení;
  • akutní záchvat bronchiálního astmatu;
  • novorozenecké období (28 dní od data narození);
  • přítomnost přecitlivělosti na účinnou látku a alergie na ni a její deriváty.

Existují také relativní kontraindikace, při kterých lze přípravek použít, ale s extrémní opatrností. Tyto zahrnují:

  • kardiovaskulární choroby;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • chronické patologické stavy močového systému a jater;
  • adenom prostaty a stavy spojené s akutní retencí moči;
  • zánětlivé procesy v zažívacím traktu, ulcerativní defekty sliznice.

Výhody

  • prokázaný vysoký výkon;
  • rychlý a výrazný terapeutický účinek;
  • vysoká biologická dostupnost bez ohledu na způsob aplikace;
  • možnost použití při poskytování pohotovostní péče kvůli přítomnosti injekční formy;
  • žádné předávkování při dlouhodobém užívání, protože se v těle nehromadí;
  • možnost použití u kojenců ve věku 1 měsíce;
  • kontrolovatelnost klinického účinku, možnost kombinace s dlouhodobě působícími antihistaminiky pro prodloužení;
  • možnost použití k léčbě nealergické rýmy způsobené anticholinergním účinkem, který se projevuje snížením kýchání, výtoku z nosu, otoků a ucpání nosu;
  • lokální anestetický účinek;
  • antiemetický a anti-čerpací účinek;
  • antipruritický, sedativní a hypnotický účinek, zvláště důležitý pro alergickou dermatitidu a jiné svědivé dermatózy;
  • krátké trvání možných vedlejších účinků v důsledku nízké akumulace v těle;
  • nedostatek kardiotoxického účinku jako u druhé generace antihistaminik;
  • původní zahraniční kvalita všech složek drogy;
  • nízké náklady.

farmaceutický účinek

Složení léčiva obsahuje látky, které jsou na buněčné úrovni schopny snížit uvolňování histaminu ze žírných buněk imunitního systému. V jakékoli formě alergické reakce jsou tyto buňky transportovány s lymfatickou tekutinou do vzdálených částí těla. V místě invaze alergenu dochází k masivnímu uvolňování histaminu.

Tato látka má zničující účinek na cizí bílkoviny a jiné formy spouštěčů. V místě invaze však začíná zánětlivá reakce, která může být doprovázena výskytem otoku, silného svědění, puchýřů. Systémové formy alergie mohou být doprovázeny záchvaty udušení, otoky hrtanu a plicní tkáně a zažívacími poruchami. Neobvyklé projevy - kašel, ucpaný nos, rýma, zánět spojivek, nízký krevní tlak.

Všechny tyto reakce se mohou objevit v reakci na:

  • užívání určitých léků (obzvláště často dochází k reakci na podávání antibiotik);
  • požití rostlinného pylu, prachu, exkrementů malého hmyzu, částic vlny a zvířecí kůže do dýchacích cest;
  • kontakt s pokožkou s prvky, které mohou vytvářet abnormální imunitní reakci (tráva, prašné povrchy, zvířecí chlupy, kovy);
  • vystavení slunečnímu záření, chladu, chemikáliím na kůži a rohovce oka;
  • jíst ta jídla, pro která má člověk individuální nesnášenlivost.

Farmakologické působení suprastinu je založeno na principu blokování receptorů H1. Výsledkem je zastavení účinku uvolněného histaminu na buněčné složení orgánů a tkání..

Tablety Suprastin začnou působit 20-30 minut po požití. Farmakologický účinek netrvá déle než 12 hodin. Při injekcích suprastinu začne lék působit po 5 až 10 minutách. Účinek injekce však může přetrvávat po velmi krátkou dobu. Intramuskulární injekce má antialergický účinek po dobu 3 hodin, intravenózní podání může účinek udržet po dobu 1,5 hodiny. Proto 1 hodinu po intravenózní injekci léku a 3 hodiny po intramuskulární injekci suprastinu se doporučuje užívat 1 tabletu uvnitř. Můžete tak dosáhnout trvalého účinku po celý den. Pokud tak neučiníte, může se znovu objevit akutní forma alergie..

Návod k použití injekcí Suprastin

Před injekcí si připravte všechny potřebné nástroje. Budete potřebovat jednorázovou injekční stříkačku, lékovku, suchou tkáň a alkoholový roztok. Ampule má speciální značku, na které ji musíte otevřít. K nastavení zářezů nepotřebujete soubor. Stačí odlomit skleněnou desku. Aby nedošlo k pořezání, omotejte kolem něj ubrousek.

Oblast kůže, kam bude injekčně podán lék, musí být důkladně otřena alkoholovým prostředkem. To zabrání proniknutí choroboplodných zárodků jehlou. Umyjte si také ruce. Vzduchové bubliny ze stříkačky s roztokem musí být uvolněny.

Dávka léčiva pro dospělého pacienta je od 20 do 40 miligramů na podání. U těžkých forem alergií se doporučuje intravenózní podání léku. Trvání léčby a četnost použití stanoví lékař. Pokud jde o lék "Suprastin" (injekce), instrukce říká, že na konci léčby je pacient převeden na orální podání léku. Všimněte si, že tablety mají mnohem méně kontraindikací než popsaná forma léku.

Články O Potravinových Alergií