NÁVOD K ZDRAVOTNÍ APLIKACI LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU CETRIN®

Registrační číslo: P N013283 / 01
Obchodní název: Cetrin®
Mezinárodní nechráněný název: cetirizin
Dávková forma: potahované tablety.

Složení

Jedna potahovaná tableta obsahuje:

  • Léčivá látka: cetirizin dihydrochlorid 10 mg.
  • Pomocné látky: laktóza, kukuřičný škrob, povidon (K-30), stearát hořečnatý;
  • Obal filmu: hypromelóza, makrogol 6000, oxid titaničitý, mastek, kyselina sorbová, polysorbát 80, dimethikon.

Popis:

Kulaté bikonvexní potahované tablety bílé nebo téměř bílé barvy, s půlicí rýhou na jedné straně. V průřezu je jádro bílé až téměř bílé.

Farmakoterapeutická skupina: antialergikum - blokátor receptoru H1-histaminu.

Farmakologické vlastnosti

Konkurenční antagonista histaminu, metabolit hydroxyzinu, blokuje receptory H1-histaminu. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, má antipruritický a antiexudativní účinek. Ovlivňuje rané stádium alergických reakcí, omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů v „pozdním“ stadiu alergické reakce, omezuje migraci eosinofilů, neutrofilů a bazofilů. Snižuje propustnost kapilár, brání rozvoji otoku tkáně, zmírňuje křeče hladkých svalů.

Eliminuje kožní reakce na zavedení histaminu, specifických alergenů i na ochlazení (studenou kopřivkou). Snižuje bronchokonstrikci vyvolanou histaminem u mírného bronchiálního astmatu.

Prakticky žádný anticholinergní a antiserotoninový účinek.

V terapeutických dávkách prakticky nezpůsobuje sedaci. Začátek účinku po jednorázové dávce 10 mg cetirizinu - 20 minut, trvá déle než 24 hodin.Na pozadí léčby se tolerance k antihistaminovému účinku cetirizinu nevyvíjí. Po ukončení léčby účinek přetrvává až 3 dny..

Rychle se vstřebává z gastrointestinálního traktu, doba k dosažení maximální koncentrace (TCmax) po požití je přibližně 1 hodina. Jídlo neovlivňuje úplnost absorpce (AUC), ale prodlužuje TCmax o 1 hodinu a snižuje maximální koncentraci (Cmax) o 23%... Pokud se užívá v dávce 10 mg jednou denně po dobu 10 dnů, je rovnovážná koncentrace léčiva (Css) v plazmě 310 ng / ml a je zaznamenána 0,5–1,5 hodiny po podání. Spojení s plazmatickými proteiny je 93% a nemění se, pokud je koncentrace cetirizinu v rozmezí 25–1 000 ng / ml. Farmakokinetické parametry cetirizinu se lineárně mění při podávání v dávce 5–60 mg. Distribuční objem - 0,5 l / kg.

V malém množství je metabolizován v játrech O-dealkylací za vzniku farmakologicky neaktivního metabolitu (na rozdíl od jiných blokátorů H1-histaminových receptorů, metabolizovaných v játrech za účasti systému cytochromu P450). Cetirizin není kumulován. Asi 2/3 léčiva se vylučuje nezměněno ledvinami a asi 10% - stolicí.

Systémová vůle - 53 ml / min. Poločas (T1 / 2) u dospělých je 10 hodin, u dětí ve věku 6–12 let - 6 hodin, 2–6 let - 5 hodin, 0,5–2 let - 3,1 hodin. U starších pacientů se T1 / 2 zvyšuje o 50% je systémová clearance snížena o 40% (snížená funkce ledvin).

U pacientů s poruchou funkce ledvin (clearance kreatininu pod 40 ml / min) se clearance léčiva snižuje a T1 / 2 se prodlužuje (například u pacientů na hemodialýze klesá celková clearance o 70% a je 0,3 ml / min / kg a T1 / 2 se prodlužuje třikrát), což vyžaduje odpovídající změnu v dávkovacím režimu. Během hemodialýzy se prakticky neodstraní.

U pacientů s chronickým onemocněním jater (hepatocelulární, cholestatická nebo biliární cirhóza) je zaznamenáno zvýšení T1 / 2 o 50% a snížení celkové clearance o 40% (úprava dávkovacího režimu je nutná pouze při současném snížení rychlosti glomerulární filtrace). Proniká do mateřského mléka.

Indikace pro použití

  • sezónní a celoroční alergická rýma;
  • alergická konjunktivitida;
  • pollinóza (senná rýma);
  • kopřivka, včetně chronické idiopatické kopřivky;
  • svědivé alergické dermatózy (atopická dermatitida, neurodermatitida);
  • angioedém (angioedém).

Kontraindikace

  • přecitlivělost (včetně na hydroxyzin);
  • těhotenství, období kojení;
  • děti do 6 let (pro tuto dávkovou formu).

Opatrně

Chronické selhání ledvin (střední a závažné závažnosti - je nutná úprava dávkovacího režimu), stáří (je možné snížení glomerulární filtrace).

Aplikace během těhotenství a kojení

Při analýze prospektivních údajů o výsledcích těhotenství nebyly zjištěny žádné případy vzniku malformací, embryonální a neonatální toxicity s jasnou kauzální souvislostí..

Studie na zvířatech neodhalily žádné přímé ani nepřímé nepříznivé účinky cetirizinu na vyvíjející se plod (včetně postnatálního období), během těhotenství a porodu.

Nebyly provedeny žádné kontrolované klinické studie týkající se bezpečnosti léku během těhotenství, proto by se cetirizin neměl během těhotenství užívat.

Cetirizin se vylučuje do mateřského mléka v koncentraci představující od 25% do 90% koncentrace léčiva v krevní plazmě, v závislosti na době podání. Během kojení se lék užívá po konzultaci s lékařem, pokud zamýšlený přínos pro matku převáží potenciální riziko pro dítě.

Dostupné údaje o účincích na lidskou plodnost jsou omezené, ale nebyly zjištěny žádné negativní účinky na plodnost.

Způsob podání a dávkování

Uvnitř, bez ohledu na jídlo, bez žvýkání, se tablety zapijí 200 ml vody.

Dospělí - 10 mg (1 tab.) 1krát denně nebo 5 mg (1/2 tab.) 2krát denně.

Děti starší 6 let - 5 mg (1/2 tab.) 2krát denně nebo 10 mg (1 tab.) 1krát denně.

U pacientů se sníženou funkcí ledvin (clearance kreatininu 30–49 ml / min) je předepsáno 5 mg / den (1/2 tab.), Se závažným chronickým selháním ledvin (clearance kreatininu 10–30 ml / min) - 5 mg / den ( 1/2 tab.) Každý druhý den.

Vedlejší účinek

Cetrin® je obvykle dobře snášen. V některých případech možné: ospalost, sucho v ústech; zřídka - bolest hlavy, závratě, migréna, nepohodlí v zažívacím traktu (dyspepsie, bolesti břicha, plynatost), alergické reakce (angioedém, vyrážka, kopřivka, svědění).

Předávkovat

Příznaky (vyskytují se při užívání jedné dávky 50 mg) - sucho v ústech, ospalost, zadržování moči, zácpa, úzkost, podrážděnost.

Léčba: výplach žaludku, předepisování symptomatických léků. Neexistuje žádné specifické antidotum. Hemodialýza je neúčinná.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Farmakokinetické interakce s pseudoefedrinem, cimetidinem, ketokonazolem, erythromycinem, azithromycinem, diazepamem a glipizidem nebyly zjištěny.

Současné podávání s teofylinem (400 mg / den) vede ke snížení celkové clearance cetirizinu (kinetika theofylinu se nemění).

Myelotoxické léky zvyšují projevy hematotoxicity léčiva.

speciální instrukce

Pokud je dávka překročena o 10 mg / den, schopnost rychlé reakce se může zhoršit.

V doporučených dávkách nezvyšuje účinek ethanolu (s koncentrací nejvýše 0,8 g / l), doporučuje se však zdržet se jeho užívání během léčby.

Pro děti (od 2 let) se přípravek Cetrin® používá ve formě sirupu.

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy

Během léčby je třeba věnovat pozornost řízení vozidel a jiným potenciálně nebezpečným činnostem, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Formulář vydání

Potahované tablety, 10 mg. 10 tablet v PVC / hliníkovém blistru. 2 nebo 3 blistry spolu s návodem k použití jsou baleny v papírové krabičce.

Podmínky skladování

Při teplotě ne vyšší než 25 ° C..
Držte mimo dosah dětí!

Skladovatelnost

2 roky.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky dovolené

Výrobce / Vydávající kontrolu kvality

Dr. Reddy's Laboratories Ltd., Indie
Dr. Reddy's Laboratories Ltd., Indie

Adresy výrobního webu

Formulation Technical Operations-Unit II, Survey No. 42, 45 & 46, Bachupally Village, Bachupally Mandal, Medchal Malkajgiri District, Telangana State-500 090, Indie.

Formulace Unit-6, Vill. Khol, Nalagarh Road, Baddi, Distt. Solan (HP) 173205, Indie.

Packer * / Vydávání kontroly kvality *

LLC "MAKIZ-PHARMA"
109029, Moskva, Avtomobilny proezd, 6, s. 4, s. 6, s. 8.
* Při balení léku v Rusku.

Organizace přijímající nároky zákazníků:

Zastoupení společnosti "Dr. Reddy's Laboratories Ltd.":
115035, Moskva, Ovchinnikovskaya nab., 20, budova 1
tel.: +7 (495) 795-39-39
fax: +7 (495) 795-39-08

V případě balení ve společnosti MAKIZ-PHARMA LLC musí být reklamace zaslány na adresu:

LLC "MAKIZ-PHARMA", 109029, Moskva, Avtomobilny proezd, 6, bldg. 5
tel.: +7 (495) 974-70-00
fax: +7 (495) 974-11-10
e-mail: [chráněno e-mailem]

Cetrin

Návod k použití:

Ceny v online lékárnách:

Mezinárodní název - cetirizin

Farmakologický účinek a farmakokinetika tsetrinu

Cetrin - je antagonista histaminu, který blokuje receptory H1 - histaminu. Léčivou látkou je cetirizin. Cetrin je indikován jako profylaktický prostředek proti alergickým reakcím a také k usnadnění jejich průběhu. Má antipruritický a antiexudativní účinek. Ovlivňuje časné alergické reakce. Ve fázi nástupu alergické reakce lék omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů. Tsetrin předchází otokům tkání, zmírňuje křeče hladkého svalstva, snižuje propustnost kapilár. Eliminuje kožní reakce na specifické alergeny. Nemá antiserotoninové a anticholinergní účinky. Při terapeutických dávkách nemá prakticky sedativní účinek. Po jedné dávce léčiva je nástup účinku pozorován u přibližně poloviny pacientů po 20 minutách, po 1 hodině u 95% pacientů. Účinek léku trvá déle než 24 hodin. Při terapeutické léčbě se tolerance k antihistaminovému účinku léku nevyvíjí. Po ukončení léčby účinek léku trvá až 3 dny..

Cetrin se dobře vstřebává v gastrointestinálním traktu. Užívání léku s jídlem neovlivňuje absorpci. Maximální koncentrace cetirizinu v krvi se vyskytuje 1 hodinu po užití léku a rovná se 0,3 μg / ml. V malé míře je léčivo metabolizováno v játrech. Poločas je přibližně 10 hodin, u starších pacientů až 12 hodin, u dětí přibližně 6 hodin. Lék se vylučuje hlavně močí.

Indikace

Použití přípravku Tsetrin se doporučuje pro:

  • celoroční a sezónní rýma a zánět spojivek alergického původu;
  • kopřivka, včetně chronické kopřivky;
  • senná rýma;
  • alergická dermatitida;
  • svědicí pokožka;
  • angioedém;
  • atopické bronchiální astma (v kombinované léčbě).

Kontraindikace Cetrin

  • přecitlivělost na cetirizin;
  • těhotenství;
  • laktace.

Při používání přípravku Tsetrin u osob s chronickým selháním ledvin, jakož iu starších pacientů a dětí je nutná opatrnost. Nebyla obdržena žádná zpětná vazba ohledně léčby přípravkem Cetrin u dětí mladších jednoho roku.

Těhotenství a kojení

Stejně jako jeho analogy se přípravek Cetrin nedoporučuje používat u těhotných žen a během kojení..

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky přípravku Cetrin lze vyjádřit ve formě ospalosti, sucha v ústech, méně často ve formě bolesti hlavy, závratí, migrény, poruch gastrointestinálního traktu, alergických reakcí..

Cetrin předávkování

Příznaky předávkování se mohou objevit při jedné dávce 50 mg. Předávkování se projevuje sucho v ústech, ospalost, zadržování moči, zácpa, úzkost, podrážděnost. Léčí se výplachem žaludku, symptomatickou léčbou. Protijed neexistuje. Účinnost hemodialýzy nebyla potvrzena.

Dávkování tsetrinu a návod k použití

Cetrin se užívá perorálně, ve formě tablety, promyje se vodou, ve formě kapek se rozpouští ve vodě.

Dávkování pro děti starší 6 let a dospělé - 1krát denně 10 mg léku nebo 2krát denně 5 mg. U dětí ve věku 2-6 let poloviční dávka pro dospělé. Děti od jednoho do dvou let, 2krát denně, 2,5 mg (5 kapek). Pacienti se sníženou funkcí ledvin 5 mg jednou denně. U těžkých forem chronického selhání ledvin je přípravek Cetrin indikován dávkou 5 mg jednou za 48 hodin.

speciální instrukce

Podle obdržených recenzí může mít Cetrin v dávkách nad 10 mg denně vliv na snížení rychlosti reakce. V tomto ohledu se doporučuje, aby instrukce přípravku Tsetrin byla během léčby obzvláště opatrná u osob řídících auto. V doporučených dávkách lék nezvyšuje účinek ethanolu. Během léčby analogy Cetrin se však nedoporučuje používat ethanol..

Interakce Tsetrin

Nebyla zjištěna žádná významná farmakokinetická interakce přípravku Cetrin s cimetidinem, pseudoefedrinem, azithromycinem, glipizidem, ketokonazolem, diazepamem, erythromycinem.

Současné užívání s teofylinem vede ke snížení clearance cetirizinu, aniž by došlo ke změně kinetiky theofylinu..

Podmínky skladování

Cetrin je skladován na suchém a tmavém místě mimo dosah dětí. Lék skladujte při pokojové teplotě, nepřesahující 25 ° C..

"Tsetrin": návod k použití, analogy a recenze

Podle pokynů k použití "Cetrin" - tablety na alergie 2. generace. Toto je dobré antialergické činidlo, které obsahuje cetirizin jako aktivní složku. Léčivo se vyrábí ve formě tablet, ve formě sirupu a kapek.

Tento lék nezpůsobuje ospalost, stejně jako mnoho jiných antihistaminik, a také nemá depresivní účinek na centrální nervový systém. Povolený lék pro přijetí dospělým a dětem od 6 měsíců.

Vlastnosti drogy

Lék "Cetrin" se týká antihistaminik se selektivním spektrem účinku, které se nazývají blokátory histaminu. Lék se používá k odstranění příznaků alergie.

Tento lék zabraňuje výskytu alergií, když se alergen dostane do těla, a také pomáhá eliminovat již započaté onemocnění.

Lék účinně eliminuje otoky a svědění. Snížením propustnosti kapilár brání lék vzniku otoku měkkých tkání. Pomáhá také bojovat s křečemi hladkého svalstva. Při přísném dodržování dávkování nejsou pozorovány antiserotoninové, anticholinergní a sedativní účinky.

Složení a forma uvolnění

Léčivo "Citrin" ve svém složení obsahuje hlavní účinnou látku - cetirizin. Malé množství také obsahuje pomocné komponenty. Léčivo se vyrábí ve formě tablet, ve formě kapek a sirupu.

Pilulky

Citrinové tablety jsou k dispozici v balení po 10, 20 a 30 kusech v jednom balení. Tyto tablety jsou kulaté. Nahoře jsou pokryty potravinářskou fólií..

Sirup

Souprava na léčení obsahuje skleněnou lahvičku, která obsahuje 30 nebo 60 ml léku, odměrku a návod k použití. Sirup má jednotnou konzistenci, průhlednou barvu a ovocnou vůni.

Kapky

Lék se vyrábí v lahvičkách s kapátkem o objemu 20 ml. 1 ml léčiva obsahuje přesně 1 mg účinné látky. Kapky "Cetrin" lze použít k léčbě dospělých a starších osob. Kapky lze předepisovat také dětem od 6 měsíců.

Princip fungování

Jak je uvedeno v návodu k použití, „Cetrin“ označuje blokátory histaminu a lze jej použít téměř pro všechny typy alergií. Princip působení přípravku „Tsetrin“ je zaměřen na snížení koncentrace histaminu přímo v ohnisku alergie. Lék negativně ovlivňuje produkci cytokinů, čímž snižuje zánětlivé reakce. Po užití léku, asi po 20 minutách, je třeba poznamenat:

  • odstranění svědění kůže;
  • snížení zarudnutí;
  • snížený otok;
  • snížení výtoku z nosu a kýchání;
  • eliminace vyrážek;
  • normalizace dýchání.

Navzdory všem pozitivním vlastnostem tohoto léku, před užitím, musíte určitě konzultovat s pediatrem, terapeutem nebo alergikem.

Indikace pro použití

Pokyny k použití přípravku "Cetrin" říkají, že hlavní indikace pro užívání tohoto léku jsou:

  • zánět spojivek;
  • ekzém;
  • alergická rýma;
  • dermatózy;
  • svědění kůže s dermatitidou;
  • hmyzí štípnutí;
  • neurodermatitida.

Lék je často zahrnut do komplexní léčby astmatu, bronchitidy, sinusitidy, pneumonie a mnoha dalších onemocnění. Jeho použití pomáhá snižovat svalové křeče, otoky tkání a normalizovat dýchání. Dobrý výsledek užívání léku lze dosáhnout při neurodermatóze, atopické dermatitidě a mnoha dalších kožních onemocněních.

Jak se užívá pro dospělé?

Jak je uvedeno v návodu k použití, tablety "Cetrin" pro dospělé jsou předepsány 1 pilulku denně. Jednoduše se polykají celé, nežvýkají a zapíjí se dostatečným množstvím vody..

Půl tablety denně by měli užívat dospělí s poruchou funkce ledvin. Léčbu přestanou užívat tři dny před provedením alergických testů. Citrínové tablety se nejlépe užívají večer těsně před spaním. Tím se minimalizují vedlejší účinky a nepohodlí ve střevech a žaludku..

Lék ve formě sirupu, dospělí by měli užívat 10 ml jednou denně. V případě potřeby lze toto množství léku rozdělit na dvě dávky..

Starší lidé, kteří netrpí onemocněním ledvin, mohou užívat drogu "Cetrin" v dávce pro dospělé.

Jak se bere pro děti?

Pokyny k použití přípravku "Tsetrin" uvádějí, že lék je opilý bez ohledu na příjem potravy.

Sirup lze podávat dětem od 2 let, kapkám od 6 měsíců a tabletám pouze od 6 let. Vzhledem k tomu, že droga má dlouhodobý účinek, lze ji opít jednou denně. Nejlepší je vypít večer, aby během dne nevznikly žádné nepohodlí spojené s ospalostí..

U dětí od 2 do 6 let je dávka 5 ml sirupu jednou denně. Pokud dítě tuto dávku snáší velmi špatně, měla by být rozdělena do 2 dávek. Dětem starším 6 let se doporučuje užívat 10 ml sirupu jednou denně. V případě potřeby lze tuto dávku rozdělit na dvě dávky..

S ohledem na potenciálně depresivní účinek léku na centrální nervový systém je třeba věnovat zvláštní pozornost předepisování přípravku Cetrin ve formě kapek dětem mladším než 1 rok, jakož i v přítomnosti určitých rizikových faktorů úmrtí kojenců. Mezi tyto faktory patří:

  • spánková apnoe u bratra nebo sestry;
  • mladý věk matky;
  • zneužívání drog nebo cigaret matkami během těhotenství;
  • předčasně narozené děti;
  • užívání léků, které tlumí centrální nervový systém.

Dětem do jednoho roku je předepsáno 5 kapek léku 1krát denně. Děti do 6 let by měly užívat 5 kapek dvakrát denně. Dětem starším 6 let se doporučuje užívat 10 kapek.

Kolik dní je povoleno používat "Tsetrin"?

Doba užívání "Tsetrin" závisí na mnoha různých faktorech, z nichž hlavní je závažnost průběhu onemocnění a jeho povaha. Aby se odstranila akutní forma alergie, lék se používá maximálně 10-14 dní..

Pokud existují malé příznaky alergie, pak se léčba aplikuje maximálně 10-14 dní. Pokud příznaky alergie zmizí mnohem rychleji než po 10 dnech, pak se léčba zastaví dříve.

Při léčbě akutních alergií je doba přijetí určena hlavně rychlostí vymizení příznaků. Jakmile příznaky alergie zmizí, můžete okamžitě přestat užívat lék. Neužívejte Cetrin nepřetržitě po dobu delší než 14 dní.

Při užívání léku k profylaxi je zapotřebí delší léčba, aby se zabránilo akutním alergiím. Obvykle je navržen na 1-1,5 měsíce.

Kontraindikace

Kapky, sirup a tablety "Cetrin" by neměly užívat pacienti trpící přecitlivělostí na cetrizin, hydroxyzin nebo další složky léčiva.

Starší věk a selhání ledvin jsou považovány za relativní kontraindikace. U pacientů se selháním ledvin a starších osob by měla být dávka léku zvolena individuálně..

Vedlejší efekty

Podle pokynů k použití tablety Cetrin zřídka vyvolávají výskyt nežádoucích účinků. Někdy jsou však stále pozorovány některé reakce, které se projevují různými orgány a systémy těla. Patří mezi ně například:

  • bolest hlavy;
  • třes končetin;
  • ospalost nebo nespavost;
  • zvýšená duševní vzrušivost nebo deprese;
  • tachykardie;
  • zvýšený tlak;
  • problémy s játry;
  • zánět žaludku;
  • průjem;
  • stomatitida.

Kromě toho je možný výskyt bolesti svalů, faryngitidy a různých druhů alergických reakcí. Abyste zabránili výskytu nežádoucích účinků, musíte přísně dodržovat dávkování léku..

Předávkovat

Jak je uvedeno v návodu k použití "Citrinu", při užívání léku v dávce 50 mg jsou pozorovány příznaky, jako jsou:

  • průjem;
  • zvýšená únava;
  • zmatek vědomí;
  • bolest hlavy;
  • úzkost;
  • slabost;
  • ospalost;
  • svědění.

V případě předávkování okamžitě vypláchněte žaludek nebo vyvolejte zvracení. Doporučuje se užívat aktivní uhlí a provádět podpůrnou a symptomatickou léčbu. Proti předávkování neexistuje žádné specifické antidotum.

speciální instrukce

Navzdory skutečnosti, že cetirizin nemá přímý sedativní účinek na tělo, u některých pacientů se může objevit mírná ospalost. Proto během léčby přípravkem "Cetrin" musíte být velmi opatrní po užití léku při řízení automobilu a práci s nebezpečnými a složitými mechanismy.

Současné užívání alkoholických nápojů s přípravkem "Cetrin" nemá výrazný negativní účinek na tělo. Lékaři však doporučují upustit od užívání produktů obsahujících alkohol až do konce léčby..

Pacienti, kteří mají poranění míchy, hyperplazii prostaty nebo jiné faktory, které predisponují k retenci moči, by měli být při užívání léku obzvláště opatrní, protože cetirizin může zvyšovat riziko retence moči.

Kapky ve svém složení neobsahují cukr a sukralóza se používá jako sladidlo, které neovlivňuje obsah glukózy v krevním séru, proto mohou kapky Cetrin užívat pacienti s diabetem..

Těhotenství a kojení

Experimentální studie prováděné na zvířatech neodhalily absolutně žádný negativní účinek hlavní složky léčiva "Cetrin" na vývoj plodu a těhotenství..

Použití tohoto léku během těhotenství je možné pouze v případě, že potenciální přínos pro zdraví ženy je několikanásobně vyšší než všechna možná rizika pro tělo dítěte. V tomto případě je však nutná přísná kontrola odborníka..

Během laktace se cetirizin vylučuje do mateřského mléka. Proto je léčba tímto přípravkem během tohoto období zakázána..

Interakce s jinými léky

Pokud užíváte tablety Cetrin a sedativa současně, měli byste být velmi opatrní, abyste nepřekročili doporučené dávky. V případě přímé interakce cetirizinu a teofylinu se mohou objevit příznaky předávkování léky. Je to způsobeno snížením vylučování cetirizinu z těla..

Současné užívání léku s antibiotiky patřícími do makrolidové skupiny a ketokonazolem nevede k závažným změnám na EKG pacientů.

Analogy léků

Pokud je podle pokynů zakázáno užívat tablety Citrinu, můžete si vybrat analogy tohoto léku. Místo přípravku „Cetrin“ můžete použít léky, jako jsou:

  • "Zirtek".
  • Claritin.
  • "Erius".
  • "Suprastin".

Lék "Zyrtec" je lék, který obsahuje účinnou látku cetirizin. Lék se vyrábí v tabletách a kapkách. Toto antihistaminikum mohou užívat děti starší 6 měsíců a kojící ženy. Užívání přípravku „Zyrtec“ během těhotenství se nedoporučuje.

Claritin je dobré antihistaminikum, které obsahuje loratadin. Lék se vyrábí ve formě sirupu a tablet. Lék mohou užívat děti starší 2 let a ženy během těhotenství. Claritin se nedoporučuje užívat během kojení.

Lék "Erius" je jednou z dobrých náhražek přípravku "Cetrin" v hlavní terapeutické skupině. Léčivo se vyrábí ve formě sirupu, běžných a speciálních vstřebatelných tablet. Jedná se o docela dobrý antialergický prostředek, který lze použít k léčbě dětí starších 6 měsíců. Tento přípravek je kontraindikován během těhotenství a kojení.

Lék "Suprastin" je jednou z dobrých náhražek přípravku "Cetrin" ve farmakologické skupině. Tento lék je dostupný jako tableta nebo injekce. Lék "Suprastin" je zakázán pro novorozence, těhotné ženy a ženy během laktace.

Recenze a náklady na drogu

Významná část recenzí o přípravku "Cetrin" je pozitivní, protože tento lék pomáhá eliminovat příznaky alergie poměrně rychle a po dlouhou dobu. Mnoho lidí si všimlo, že po užívání přípravku Zodak nebo Parlazin přešli na užívání tablet Cetrin, které jsou také docela účinné, ale stojí o něco více..

Nevýznamná část negativních recenzí o přípravku „Tsetrin“ je v každém konkrétním případě spojena s jeho neúčinností. Současně příznaky alergie nezmizely a jejich závažnost se nesnížila..

Mnozí se zajímají o to, kolik stojí „Tsetrin“ v ruských lékárnách. Cena léku ve formě tablet je v průměru 226 rublů na 30 kusů po 10 mg.

Cetrin

Jedno z nejčastějších onemocnění posledních let, alergie, se vyznačuje celou řadou nepříjemných příznaků. Objevuje se v důsledku nesprávné reakce těla nebo častěji příliš citlivého imunitního systému..
Léky předposlední generace na alergie existující na farmaceutickém trhu jsou prezentovány na příkladu Cetrinu, indikace a metody jeho použití budou podrobněji popsány.

Nebezpečí alergií

Někdy jsou alergické příznaky jemné a maskované jako jiná onemocnění. Stává se však, že existuje ohrožení života. Například alergická látka, která vstupuje do těla, způsobí během několika minut otok hrtanu nebo průdušek, což představuje ohrožení života.

Příčinou těchto projevů je selhání imunitního systému. Považuje nejběžnější látky za nebezpečí pro tělo a začíná projevovat velmi prudkou reakci.

Alergické pilulky

Existuje několik generací léků k boji proti této nepříjemné nemoci. Mezi první patří Diazolin, Suprastin a Diphenhydramin. Fungují dobře, ale ovlivňují receptory histaminu a způsobují ospalost a sníženou reakci. Jejich výhodou je jejich přijatelná cena..

Druhá generace léků je o něco dražší, ale jejich účinek na nervový systém je menší. Jejich akce je navíc rychlejší a doba trvání akce je mnohem delší než u předchozí generace. Bez ohledu na to, jak dobré jsou pilulky, jejich příjem by měl být dohodnut s lékařem, protože mohou ovlivnit srdce..

Léky třetí generace obsahují rychle působící látku a velmi málo vedlejších účinků. Jejich cena je však poměrně vysoká a výběr léků je malý..

Z čeho Tsetrin pomáhá

Lék Tsetrin patří do druhé generace antihistaminik. Cetirizin se používá jako účinná látka. Vyrábí se ve formě tablet a pro děti existuje sirup. Zmírňuje záněty, svědění a otoky a je také preventivním opatřením proti alergickým reakcím. Může zmírnit některé kožní reakce, například s histaminem nebo studenou kopřivkou.

Tsetrin má následující indikace:

  • sezónní a celoroční alergická rýma, stejně jako zánět spojivek;
  • rekurentní kopřivka, chronické stádium;
  • Quinckeho edém.

Během období společné léčby se lék používá na atopickou dermatitidu a alergické dermatózy.

Distribuce léčiva do těla

Orálně užívaná tableta se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Krevní plazma obsahuje maximální množství léčiva za hodinu. Užívání tablet s jídlem nemění vstřebávání, ale maximální koncentrace klesá. U poloviny pacientů užívajících cetirizin se účinek léčiva dostaví do 20 minut po užití 10 mg léčiva. Tablet funguje přibližně jeden den.

Při opakovaném použití nedochází ke snížení reakce. Po ukončení kurzu účinek tablet trvá další 3 dny. Cetirizin se vylučuje nezměněný ledvinami (2/3) a konečníkem (10%).

Tsetrin: indikace k použití - pokyny k užívání tablet a sirupu

Sirup je určen pro děti od 2 let a od 6 let můžete použít tabletovou formu. Doporučuje se užívat lék pozdě odpoledne a jednou. Při užívání drogy nehraje příjem potravy žádnou roli.

Užívání sirupu

Požadované množství léku se stanoví podle počtu let pacienta:

  1. Pokud se jedná o děti ve věku 2 až 6 let, je nutné odebrat 5 ml sirupu, tj. Lžičku na jedno použití. Je možné, že dítě nebude moci vypít celou lžíci, pak bude muset být rozděleno na polovinu a podáno 2krát (ráno a večer).
  2. Pokud sirup pijí děti ve věku 6 let a starší, stejně jako dospělí, získají před spaním množství rovnající se 10 ml. Tuto dávku můžete také rozdělit na dvě dávky..

Starší pacienti s normální funkcí ledvin mohou užívat přípravek Cetrin ve stejném množství jako dospělí. U osob s problémy s ledvinami je nutný jiný cyklus užívání tohoto léku, který je nejlépe projednán s lékařem..

Někdy vyvstává otázka ohledně Tsetrinu, ze kterého to pomáhá lépe. Odpověď však nebude příliš jednoduchá, protože vše závisí na délce onemocnění, věku pacienta a stavu jeho těla. Stává se, že existuje zvýšená citlivost na sirup, pak je lepší změnit lék.

Předávkování sirupem

Užívání sirupu v množství větším než 50 ml může způsobit předávkování. Příznaky mohou být různé:

  • v ústech nejsou sliny;
  • má tendenci spát;
  • průtok moči se zastaví;
  • výskyt zácpy;
  • podráždění a úzkost.

Eliminace předávkování se provádí hlavně výplachem žaludku. Pro další léčbu je lepší poradit se s lékařem..

Užívání pilulek

Tabletová forma Tsetrinu se může používat od 6 let. Tableta se polyká jako obvykle a zapíjí se malým množstvím vody. Recepce je jednorázová a jako sirup - večer. Dospělí vypijí celou pilulku a pro děti je lepší ji rozdělit na polovinu. Pokud dojde k narušení funkce ledvin, dávka se sníží na polovinu..

Předávkování pilulkami

Užívání více než 3-4 tablet najednou způsobí předávkování. Jeho příznaky jsou následující:

  • má tendenci spát;
  • kožní vyrážky nebo svědění;
  • opožděné močení;
  • projevy únavy a třesu;
  • zrychlený tep.

Léčba je stejná jako po sirupu.

Cetrin pro děti

U dětí má přípravek Tsetrin stejné indikace pro použití jako u dospělých. Užívání přípravku Cetrin pro malé děti se doporučuje pouze ve formě sirupu a tablet od 6 let. Použití tohoto léčivého přípravku pomáhá eliminovat svědění kůže, které způsobuje silné škrábání a bolestivé rány. Dítě v noci klidně spí. Pravidelné používání pomáhá omezit další alergické projevy z průdušek a kůže. V souladu s tím je sníženo riziko takové komplikace, jako je bronchiální astma. Pokud došlo k náhodnému vynechání dávky, nemělo by se v žádném případě zvýšit příště. Stačí uvést splatnost.

Jak dlouho byste měl Cetrin pít

Kolik dní musíte pít Tsetrin závisí na tom, jak alergie postupuje, a na její závažnosti. Pokud se jedná pouze o akutní alergickou reakci, bude to trvat 10 až 14 dní. Zmizení příznaků je možné dříve, poté je lék hotový za kratší dobu. To znamená, že jakmile všechny alergické příznaky zmizí, přestanou lék pít. V tomto případě je však nepřijatelné léčit Cetrinem déle než dva týdny..

Aby se zabránilo exacerbaci alergií, bude průběh léčby delší. V tomto případě musí být lék opilý alespoň měsíc. Pro profylaktické účely se doporučuje používat Cetrin po celou dobu, během níž dochází k nežádoucímu účinku alergenu..
U bronchiálního astmatu se lék používá v kombinaci s jinými léky. Pro tuto možnost je optimální počet dní od 15 do 20. Poté týdenní pauza a další obnovení příjmu.

U dětí předškolního věku s dermatitidou se přípravek Cetrin používá jako prostředek prevence rozvoje onemocnění; musí se to provádět 3-4krát ročně. Kurzy probíhají dva týdny. Při nákupu tohoto léku pro děti by rodiče měli vědět o přípravku Cetrin: z čeho jsou tyto tablety nebo sirup a jak je správně používat.

Nežádoucí důsledky

Cetrin v jakékoli formě má podobné následky, které nepříznivě ovlivňují tělo. Jejich projev je pozorován hlavně v centrálním nervovém systému (CNS) a v zažívacím systému. Pro větší pohodlí jsou zobrazeny v tabulkové formě.

Systém orgánůŠkodlivé následky
CNSOslabený stav
Usíná
Dizzy
Bolest hlavy
Úzkost
ZažívacíNedostatek slin
Bolest břicha
Fermentační procesy ve střevě
Zvýšená produkce plynu
Obtížná defekace
Jiné orgányČervené kožní vyrážky
Angioedém

Kontraindikace

Použití drogy je zakázáno v těchto případech:

  • alergická reakce na složky, které tvoří Cetrin;
  • těhotenství;
  • kojení;
  • dětství.

Potenciální překážky užívání léků zahrnují onemocnění ledvin nebo příliš starý věk. V takových případech může lékař doporučit snížení dávky a jmenování by mělo být prováděno pod pečlivým lékařským dohledem..

Funkce:

Během léčby přípravkem Cetrin se dospělým nedoporučuje konzumovat alkohol. A také je pro ně lepší nedělat práci, která vyžaduje soustředění pozornosti a rychlost reakce..

Současné užívání s teofylinem způsobuje prodloužení doby působení přípravku Cetrin, tj. O více než 24 hodin.

Tsetrin - indikace, návod k použití, analogy, recenze

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Uvolněte formuláře

Cetrin vyrábí indická farmaceutická společnost DR. REDDY`S LABORATORIES, LTD ve formě tablet a sirupu. Sirup se často označuje jako „baby Cetrin“, protože právě tato forma se používá k léčbě alergických příznaků u dítěte. Místo správného „sirupu“, který se používá k označení tekuté lékové formy léčiva, můžete také najít běžný název „Cetrin drops“. V tomto případě „Cetrin drops“ = „Cetrin sirup“, to znamená, že mluvíme o stejné lékové formě, jednoduše pojmenované jinak.

Sirup Cetrin je dostupný v lahvích z tmavého skla o objemu 30 a 60 ml. Odměrná lžička je součástí každé lahve. Sirup je průhledný, nebarvený (je povolen světle nažloutlý odstín), homogenní, neobsahuje suspendované částice. Je možná mírná opalescence. Má příjemnou ovocnou vůni.

Tablety se prodávají v balení po 10, 20 a 30 kusech. Samotná tableta má kulatý, bikonvexní tvar a riziko na jedné straně. Horní část pokrytá bílým filmem.

Složení a dávkování

Cetrin - generace antihistaminik

Dnes existují pouze tři generace antihistaminik. Cetrin patří druhému. Zvažte obecné charakteristiky a hlavní rozdíly mezi třemi generacemi blokátorů histaminu navzájem..

První generace antihistaminik (Suprastin, Tavegil, Diazolin, Fenistil atd.) Má nevybíravý účinek na receptory. Proto léky blokují receptory histaminu umístěné v centrálním nervovém systému a orgánech zažívacího traktu. Důsledkem této nevybíravosti je silný inhibiční účinek léků, což je nejvýznamnější vedlejší účinek (ospalost). Stručně řečeno, antihistaminika první generace se vyznačují silnými antialergickými účinky a závažnými vedlejšími účinky, jako je ospalost..

Druhá generace antihistaminik (Zyrtec, Zodak, Tsetrin, Cetirizin, Parlazin atd.) Se vyznačuje výrazně nižším účinkem na centrální nervový systém díky selektivnímu účinku na receptory. To znamená, že vedlejší účinek deprese centrálního nervového systému a ospalosti u léků druhé generace je mnohem méně výrazný než u první. Bohužel antialergický účinek léků druhé generace je také méně výrazný než účinek první. Krátká charakteristika tedy vypadá takto: méně výrazná ospalost a menší účinnost proti alergickým příznakům ve srovnání s léky první generace.

Třetí generace antihistaminik (Claritin, Erius, Telfast atd.) Má vysokou selektivitu působení na receptory histaminu. Proto tyto léky nemají prakticky žádný účinek na centrální nervový systém, to znamená, že nezpůsobují ospalost. Závažnost antialergického účinku u léků třetí generace však není nižší než u první. Stručný popis těchto antihistaminik je tedy následující: silný antialergický účinek a téměř úplná absence vedlejších účinků na centrální nervový systém ve formě ospalosti..

Cetrin tablety na alergie (terapeutické účinky)

Cetrin navíc snižuje množství uvolněného histaminu a snižuje migraci eosinofilů do místa alergické reakce. Snížení počtu eosinofilů v ohnisku alergického zánětu vede k významnému snížení závažnosti pozdních stádií hypersenzitivní reakce. Cetrin má také obecný protizánětlivý účinek a inhibuje produkci cytokinů, které podporují zánětlivou reakci.

Pokud se lék používá jako profylaktický prostředek, má schopnost snížit připravenost k rozvoji alergické reakce v buňkách průdušek, což vede ke snížení frekvence záchvatů u pacientů s astmatem. Stejným způsobem potlačuje Cetrin rozvoj alergické kožní reakce u lidí trpících kopřivkou a dermografismem..

Terapeutický účinek přípravku Tsetrin začíná 20 minut po užití léku a trvá až 24 hodin. Proto stačí jej užívat pouze jednou denně. Po ukončení užívání léku se připravenost k rozvoji alergických reakcí obnoví po třech dnech.

Hlavní terapeutické účinky přípravku Cetrin jsou tedy následující:
1. Eliminuje svědění.
2. Zmírňuje otoky a předchází jim.
3. Zmírňuje křeče hladkého svalstva.
4. Snižuje propustnost kapilár a uvolňování tekutiny do tkáně.

Indikace

Tsetrin - návod k použití (jak užívat)

Jak se sirup Cetrin užívá

Dávka je určena podle věku osoby:
1. Děti od 2 do 6 let užívají 5 ml sirupu (5 mg) jednou denně večer. Pokud dítě netoleruje takovou dávku špatně, lze ji rozdělit na dvě dávky - 2,5 ml sirupu dvakrát denně, ráno a večer..
2. Děti starší 6 let a dospělí užívají 10 ml sirupu (10 mg) jednou denně, večer před spaním. V případě potřeby můžete dávku 10 mg rozdělit do dvou dávek - 5 ml sirupu ráno a večer.

Senioři bez onemocnění ledvin mohou užívat přípravek Cetrin v obvyklé dávce pro dospělé.

Pacienti trpící selháním ledvin by měli přípravek Cetrin užívat v dávkách, které závisí na hodnotě koeficientu glomerulární filtrace, stanoveném pomocí Rebergova testu. Dávka přípravku Tsetrin pro lidi trpící selháním ledvin je uvedena v tabulce:

Glomerulární filtrační koeficient (CC)Dávkování sirupu Cetrin
CC = 30-40 ml / min (snížená funkce ledvin)Vezměte 5 ml sirupu denně denně
CC = 10-30 ml / min (závažné selhání ledvin)Vezměte 5 ml sirupu denně, každý druhý den

Pokud se v reakci na užívání sirupu Cetrin objeví reakce z přecitlivělosti, musíte okamžitě přestat užívat drogu.

Před provedením testu na alergii (Prike test) musíte přestat užívat Cetrin po dobu 3 až 4 dnů, abyste nezískali falešně negativní výsledky..

Dospělí by se měli během užívání přípravku Cetrin zdržet pití alkoholu. Při užívání drogy je také nutné, pokud je to možné, opustit jakoukoli aktivitu, která vyžaduje zvýšenou koncentraci pozornosti a vysokou rychlost reakcí..

Interakce s jinými léky. Kombinované použití s ​​teofylinem vede k prodloužení doby působení přípravku Cetrin o více než 24 hodin.

Předávkování přípravkem Tsetrin je možné jednou dávkou více než 50 ml sirupu. Příznaky předávkování jsou:

  • suchá ústa;
  • ospalost;
  • zastavení toku moči;
  • zácpa;
  • úzkost a zvýšená podrážděnost.

Při léčbě předávkování se nejprve provede výplach žaludku, aby se odstranily zbytky léčiva z těla. V tomto případě je hemodialýza neúčinná. V případě potřeby se používají symptomatické léky k udržení normálního tlaku, močení, dýchání atd..

Jak se přípravek Cetrin užívá

Děti mohou drogu ve formě tablet užívat pouze od 6 let. Tablety se užívají perorálně, nežvýkají se, ale jednoduše se polykají a zapíjejí malým množstvím čisté vody. Vzhledem k tomu, že lék má dlouhodobý účinek, musí být tableta užívána pouze jednou denně. Nejlepší je užívat Cetrin večer, abyste během dne nepociťovali nepohodlí z případné ospalosti..

Dávkování tablet je stejné pro dospělé i děti starší 6 let. Dospělí obvykle užívají 1 tabletu (10 mg) jednou denně (nejlépe večer). A pro děti je denní dávka 10 mg rozdělena do dvou dávek - půl tablety (5 mg) dvakrát denně, ráno a večer.

Pacienti s poruchou funkce ledvin by měli užívat tablety přípravku Cetrin v poloviční dávce, tj. Polovinu tablety (5 mg) jednou denně. V případě selhání ledvin se léčivo může hromadit v krvi, což zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Pokud se během užívání pilulek objeví reakce z přecitlivělosti, měli byste je okamžitě přestat užívat a vyhledat lékaře. Před provedením testu na alergii (test Prick) musíte přestat užívat tablety Cetrin po dobu nejméně 3 dnů.

Během léčby je třeba se vyvarovat alkoholických nápojů. Vzhledem k tomu, že lék může vést k rozvoji ospalosti, měli byste se také vyhnout jakékoli činnosti, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti a rychlost reakcí..

Předávkování přípravkem Cetrin je možné, pokud se užijí více než 3 až 4 tablety najednou. Příznaky tohoto stavu jsou ospalost, úzkost, svědění, vyrážka, zadržování moči, únava, třes (třesení končetin), tachykardie (palpitace). Při léčbě předávkování byste měli nejprve odstranit zbytky léku z těla umytím žaludku. Hemodialýza by se neměla provádět, protože tento postup je neúčinný při odstraňování Cetrinu z krve. V případě potřeby použijte symptomatické léky, které podporují základní životní funkce.

Nebyly zjištěny žádné interakce s jinými léčivými přípravky. Doporučuje se však pečlivě kombinovat současné užívání tablet Cetrin a léků se sedativním účinkem..

Cetrin pro děti

Přípravek Tsetrin je povolen používat u dětí od 2 let. Od 2 do 6 let je povoleno užívat Cetrin výhradně ve formě sirupu a po 6 letech mohou děti užívat také pilulky.

Použití drogy vám umožňuje rychle eliminovat nesnesitelné svědění u dítěte, které je s ním obzvláště nepříjemné. Koneckonců, dítě často jednoduše nedokáže potlačit svoji touhu „škrábat“, doslova škrábe kůži nehty. Výsledkem je, že se na pokožce tvoří četné rány a škrábance, do kterých snadno proniká infekce. Výsledkem je, že alergická reakce je komplikována infekčním procesem. Cetrin zmírňuje bolestivé svědění a normalizuje spánek dítěte a nepřímo brání rozvoji kožních infekcí.

Kromě toho má lék schopnost snížit alergickou aktivitu kůže a průdušek. Při pravidelném používání snižuje riziko respiračních příznaků (křeče průdušek, hrtanu, potíže s dýcháním, dušnost, otok sliznic atd.) Alergické reakce na existující kůži (svědění, zarudnutí, otok, vyrážka). To znamená, že Cetrin brání tomu, aby se dermatitida stala vážným onemocněním - bronchiálním astmatem nebo alergickou rýmou. Toto šíření příznaků alergické reakce z kůže na dýchací systém se nazývá atopický pochod. Proto lékaři hovoří o schopnosti Cetrinu zabránit atopickému pochodu u malých dětí..

Dávka léku je určena věkem dítěte. Možné možnosti použití tablet a sirupu Cetrin u dětí jsou uvedeny v tabulce:

Věk dítěteDávkování přípravku Cetrin
26 let5 ml sirupu jednou denně. Nejlépe užívat večer, před spaním
2,5 ml sirupu dvakrát denně - ráno a večer
Více než 6 let10 ml sirupu jednou denně. Nejlépe užívat večer, před spaním
5 ml sirupu dvakrát denně - ráno a večer
Polovina tablety dvakrát denně - ráno a večer

Tablety přípravku Tsetrin musí být užívány dvakrát denně, protože dítěti nelze podat celou denní dávku najednou.

Pokud má dítě poruchu funkce ledvin, měla by být denní dávka přípravku Cetrin snížena na polovinu. To znamená, že děti ve věku 2 - 6 let mohou užívat maximálně 2,5 ml sirupu denně. Děti starší 6 let mohou užívat maximálně 5 ml sirupu denně nebo jednu tabletu každé dva dny.

Lékaři doporučují používat sirup Cetrin pro děti, protože je pohodlnější dávkovat a dítě je lépe vnímá. Dítě je ochotnější pít příjemně vonící sirup než pilulka, která je spojena s hořkým lékem. Proto, aby nedošlo ke zbytečnému psychickému traumatu dítěte, doporučuje se dát mu drogu ve formě sirupu..

Pokud byla vynechána jedna dávka léku, není třeba nic dělat. Pokračujte v podávání svého dítěte Cetrinu v obvyklé dávce další den, aniž byste jej zvyšovali..

Aplikace během těhotenství

Kolik dní užívat Cetrin?

Doba užívání přípravku Tsetrin závisí na řadě faktorů, jejichž určením je závažnost a povaha průběhu alergického onemocnění..

Tsetrin se tedy používá k úlevě od akutní alergické reakce po dobu maximálně 10-14 dnů. Pokud příznaky alergické reakce zmizí rychleji než po 10 dnech, měla by být léčba ukončena dříve. Při léčbě akutní alergické reakce je tedy doba přijetí určena rychlostí, s jakou příznaky vymizí. Jakmile příznaky alergie zmizí, můžete okamžitě přestat užívat lék. V tomto případě však není povoleno nepřetržité užívání Tsetrinu po dobu delší než 14 dní..

Pokud se přípravek Cetrin užívá jako profylaktický prostředek k prevenci exacerbací alergických onemocnění (například rýma, senná rýma, dermatitida atd.), Je nutná delší léčba. Profylaktický průběh užívání drog je obvykle 1 - 1,5 měsíce. Lékaři doporučují užívat přípravek Cetrin k profylaxi po celou dobu přítomnosti potenciálního alergenu v životním prostředí. Například pokud jste alergičtí na kvetoucí rostliny, musíte vzít Cetrin v květnu až červnu, dokud všechny stromy nevyblednou..

Cetrin lze také použít k léčbě bronchiálního astmatu jako základní antihistaminikum v kombinaci s jinými léky. V tomto případě je lék užíván v průběhu 15 - 20 dnů, poté si udělejte přestávku po dobu 1 týdne. Po přestávce je příjem znovu obnoven. Tato metoda užívání přípravku Cetrin při léčbě bronchiálního astmatu se praktikuje již léta..

Malé děti (do 7 let), které jsou náchylné k alergickým reakcím, jako je dermatitida, mohou užívat Cetrin profylakticky 3 - 4krát ročně, v krátkých kurzech 10 - 14 dnů. Taková prevence je nezbytná, aby se zabránilo atopickému pochodu u dětí náchylných ke skutečným alergickým reakcím..

Vedlejší efekty

Cetrin tablety a sirup mají přesně stejné vedlejší účinky, které se projevují hlavně z centrálního nervového systému. Nežádoucí účinky obou lékových forem přípravku Cetrin z různých orgánů a systémů jsou uvedeny v tabulce:

Systém orgánůNežádoucí účinky sirupuNežádoucí účinky pilulek
centrální nervový systémOspalostSlabost
Bolest hlavyBolest hlavy
ZávraťZávrať
MigrénaOspalost
Vzrušení
Zažívací ústrojíSuchá ústaSuchá ústa
DyspepsieZácpa
Bolest břichaPrůjem
Nafukování (nadýmání)
Jiné orgányQuinckeho edémQuinckeho edém
VyrážkaVyrážka
Kopřivka
Svědění

Kontraindikace

Analogy

Na domácím farmaceutickém trhu má Cetrin analogická i synonymní léčiva. Analogy zahrnují všechny léky z farmaceutické skupiny antihistaminik (blokátory histaminu). Synonyma tsetrinu zahrnují antihistaminika, která také obsahují cetirizin jako aktivní složku..

Následující léky jsou tedy synonyma pro Tsetrin:

  • Alers tablety;
  • Tablety Allertek;
  • Tablety Levocetirizine-Teva;
  • Tablety Cetirizin DS;
  • Tablety Cetirinax;
  • Cetirizin-OBL tablety;
  • Tablety Cetirizin-Teva;
  • Tablety a kapky Zyrtec;
  • Kapky, sirup a tablety Zodak;
  • Roztok a tablety Letizen;
  • Kapky a tablety Parlazin;
  • Cetirizinové tablety;
  • Cetirizin Hexal kapky, sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Cetrin;
  • Zetrinal sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Zinset.

Analogy tsetrinu zahrnují následující léky:
  • Tablety Allerpriv;
  • Tablety Allerfex;
  • Tablety Beksist-sanovel;
  • Tablety Glenzet;
  • Tablety Gistaphen;
  • Tablety Gifast;
  • Diacinové tablety;
  • Tablety Dimebon;
  • Tablety Dimedrokhin;
  • Tablety Dinox;
  • Draminové tablety;
  • Tablety desloratadin-teva;
  • Tablety Klallergin;
  • Clarifer tablety;
  • Tablety Ketotifen-Ros;
  • Tablety LoraHexal;
  • Tablety Loratadin Stada;
  • Tablety Loratadin-Werte;
  • Tablety Loratadin-Teva;
  • Tablety loratadinu-OBL;
  • Tablety Lordestine;
  • Tablety rupafinu;
  • Ciel tablety;
  • Tablety Telfast;
  • Ceser pilulky;
  • Tablety Feksadin;
  • Tablety Fexo;
  • Tablety Fexofast;
  • Tablety fexofenadinu;
  • Ksizal kapky a tablety;
  • Claritinové kapky a tablety;
  • Clargotil sirup a tablety;
  • Claridol sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Clarisens;
  • Klarotadinový sirup a tablety;
  • Kestin sirup a tablety;
  • Ketotifenový sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Ketotifen Sopharma;
  • Loratadinový sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Loratadin-Hemofarm;
  • Peritol sirup a tablety;
  • Kapky a tablety Suprastinex;
  • Erius sirup a tablety;
  • Erolinový sirup a tablety;
  • Tablety, pastilky a suspenze Lomilan;
  • Tablety Dragee a Diazolin;
  • Kapsle Rapido;
  • Tobolky Semprex.

Recenze

Většina recenzí o přípravku Cetrin je pozitivní, protože lék pomáhá rychle a dlouhodobě eliminovat příznaky alergie. Mnoho lidí si všimlo, že přešli na tablety Cetrin po použití Parlazinu nebo Zodaku, které jsou také účinné, ale jsou mnohem dražší. Podle jejich názoru není Tsetrin v účinnosti nižší než Zodak nebo Parlazin, ale má výrazně nižší náklady, což je jeho nepochybná výhoda. Lidé také úspěšně užívali tento lék k úlevě od příznaků svědění kůže nebo silných otoků, které jsou způsobeny různými důvody, které nesouvisejí s alergiemi..

Malá část negativních recenzí o Tsetrinu je spojena s jeho absolutní neúčinností v konkrétním případě. Lidé si drogu koupili, začali ji užívat, ale nezaznamenali žádný pozitivní účinek. Příznaky alergie nezmizely a jejich závažnost se nesnížila. Právě neefektivita v tomto konkrétním případě vyprovokovala lidi, aby zanechali negativní zpětnou vazbu. Takové recenze však nemají výrazné negativní emoční zbarvení, protože lidé si dobře uvědomují individualitu každého organismu. Obvykle se v těchto recenzích vyskytuje fráze, že „osobně mi nevyhovuje, ale vše je individuální“.

Suprastin nebo Tsetrin?

Cetrin patří k antihistaminikům druhé generace a Suprastin představuje první generaci. To znamená, že při užívání přípravku Tsetrin se nežádoucí účinky vyvíjejí mnohem méně často a jsou méně výrazné než účinky přípravku Suprastin. Suprastin má však silnější antialergický účinek..

Dnes se lékaři domnívají, že pro nezávislé použití je nutné zvolit Cetrin. Suprastin může být použit pouze v lékařském zařízení pod dohledem lékařů ke zmírnění akutní alergické reakce, kterou nelze zastavit jinými prostředky. Ve vyspělých zemích je zakázáno jej používat u dětí mladších 12 let..

Suprastin vysušuje sliznice dýchacích cest, což vede k vysokému riziku infekce. Výsledkem je, že v 70% případů úleva od alergií na Suprastin končí bronchitidou, bolestmi v krku nebo jiným podobným onemocněním. Kromě toho má tento lék negativní účinek na centrální nervový systém, způsobuje silnou ospalost, snižuje schopnost učit se a adekvátní vnímání informací. Cetrin tyto nežádoucí účinky nezpůsobuje. I přes slabší antialergický účinek by proto měl být upřednostňován místo Suprastinu.
Více o Suprastinu

Cetrin nebo Claritin?

Claritin je lék třetí generace a Cetrin je druhá. Antialergický účinek prvního je určitě silnější než druhého. Závažnost nežádoucích účinků u přípravku Claritin je nižší. Celkově lékaři považují Claritin za účinnější a bezpečnější antihistaminikum než Cetrin. Proto, pokud je to možné, stojí za to zvolit Claritin k odstranění příznaků alergické reakce..

Stojí to však podstatně více než Tsetrin. Pokud není finančně možné koupit Claritin, můžete použít Cetrin. Ale i když Cetrin odvádí dobrou práci a eliminuje příznaky alergie, je lepší, pokud je to možné, přejít na užívání Claritinu. Nepochybná preference Claritinu lékaři je dána jeho minimálním účinkem na centrální nervový systém. Jeho účinek na mozkové struktury je mnohem menší než účinek Cetrinu.
Více o Claritinu

Zyrtec nebo Tsetrin?

Zyrtec a Cetrin jsou synonyma, protože obsahují stejnou účinnou látku - cetirizin. Proto mezi Zyrtekem a Tsetrinem není zásadní rozdíl. Můžete si vybrat jakýkoli lék, který se vám subjektivně líbí více. Pokud je při výběru léku rozhodující cena, zvolte Cetrin, který je výrazně levnější než Zirtek.

Lékárníci se domnívají, že Zyrtec obsahuje vyšší čistotu cetirizinu, a proto způsobuje méně nežádoucích účinků. Praxe jejich užívání však ukázala, že výskyt nežádoucích účinků u obou léků je přesně stejný..

Cetrin je dovážený lék vyráběný indickou farmaceutickou společností. Rozdíl v nákladech závisí na obchodní marži v řetězci lékáren, nákladech na skladování, pronájmu prostor a přepravě. To znamená, že není rozdíl mezi dražší drogou a levnější drogou. Cena tablet a sirupu Cetrin v ruských lékárnách je uvedena v tabulce:

Dávková forma CetrinCena
Sirup, 60 ml110 - 125 rublů
Tablety, 10 kusů149-161 rublů
Tablety, 20 kusů155-181 rublů
Tablety, 30 kusů220 - 224 rublů

Cetrin pro psa

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor projektu obsahu.

Články O Potravinových Alergií