Claritin

Claritin je jedním z nejpopulárnějších léků na alergie. Patří do třetí generace. To znamená, že jeho antihistaminová aktivita je vyšší, prakticky nezpůsobuje ospalost (pouze pokud je porušen režim dávkování a podávání), neinteraguje s jinými léky.

Hlavní účinnou látkou tohoto léku je loratadin. Léčivo se vyrábí ve formě tablet a sirupu.
Claritin působí poměrně rychle a po dlouhou dobu. Do aktivní fáze tedy vstupuje po 30 minutách a maximální antihistaminový účinek se dostaví po 8–12 hodinách a trvá nejméně 24 hodin.

Lék eliminuje svědění nosní sliznice, kýchání, rýmu a ucpání nosu. Lék také odstraňuje pocit pálení a svědění v očích, vodnaté oči.

Indikace

Proč je Claritin předepsán lékařem? Pokyny k použití tohoto léku a samotný lékař mohou odpovědět na tuto otázku. Vzhledem k tomu, že se jedná o antihistaminikum, seznam s indikacemi sestává z různých projevů alergických reakcí, jejichž cílem je zastavit, zmírnit nepohodlí během alergického záchvatu..

Hlavní indikace pro použití jsou tedy:

  • celoroční alergická rýma, konjunktivitida;
  • senná rýma;
  • chronická idiopatická kopřivka;
  • alergické reakce, které se objevují na kůži.

Kontraindikace

Ve většině případů jsou tablety i sirup dobře snášeny a mají požadovaný účinek. Jelikož se však jedná o drogu, má svůj vlastní seznam kontraindikací. Není příliš velký, ale měl by být pečlivě přečten. Claritinové tablety nebo sirup se nedoporučují používat, pokud:

  • nesnášenlivost nebo vysoká citlivost na hlavní a / nebo pomocné složky léčiva;
  • věk do 2 let;
  • období laktace.

Je třeba dbát na předepisování a užívání tablet nebo sirupu v následujících případech:

  • těhotenství;
  • selhání jater.

Vedlejší efekty

Jedním z vedlejších účinků přípravku Claritin je bolest hlavy.

Během užívání léku se mohou objevit vedlejší účinky. U dospělých byly při užívání drogy pozorovány následující negativní reakce těla:

  • bolest hlavy;
  • únava;
  • suchá ústa;
  • ospalost;
  • poruchy gastrointestinálního traktu (gastritida, nevolnost, dyspepsie);
  • alergie ve formě vyrážky;
  • ve vzácných případech byl pozorován rozvoj anafylaxe, alopecie, tachykardie, porušení jater, srdce.

U dětí byly nežádoucí účinky omezeny na sedaci, bolest hlavy, vzrušivost nebo nervozitu.

Návod k použití

Claritin se dodává ve dvou dávkových formách - tablety a sirup. Každý z nich lze užívat perorálně kdykoli během dne, bez ohledu na jídlo. Tablety mohou užívat dospělí a děti starší 12 let. Sirup je určen pro děti od 2 let a pacienty, kteří z nějakého důvodu nemohou užívat pilulky.

Doporučené dávkování a režim:

Claritin pro dospělé a děti starší 12 let: 1 tableta (10 mg) nebo 2 čajové lžičky sirupu (10 ml) jednou denně.
Pokud má pacient v minulosti dysfunkci jater nebo selhání ledvin, je předepsána následující dávka a režim podávání: 1 tableta (10 mg) nebo 2 čajové lžičky sirupu (10 ml) každý druhý den.

U dětí ve věku od 2 do 12 let se dávka vypočítá v závislosti na tělesné hmotnosti:

S tělesnou hmotností nižší než 30 kg: 1 čajová lžička (5 ml) sirupu nebo 1/2 tablety (5 mg) jednou denně.

S tělesnou hmotností 30 kg nebo více: 2 čajové lžičky (10 ml) sirupu nebo 1 tableta (10 mg) jednou denně.

V případě předávkování se může objevit tachykardie, ospalost a / nebo bolesti hlavy. Při takovém vývoji událostí se musíte poradit s lékařem. Pokud je prokázáno předávkování, zahrnuje léčba: výplach žaludku, příjem adsorbentů a symptomatických látek.

Během těhotenství a kojení

Lék může být předepsán těhotným ženám pouze lékařem.

Lék Claritin může předepsat těhotné ženě pouze lékař. Návod k použití navíc naznačuje, že musí být používán s opatrností a pouze v případech, kdy jsou zamýšlené přínosy terapeutické léčby pro matku vyšší než riziko pro nenarozené dítě.

S ohledem na období kojení. Jedná se o přímou kontraindikaci užívání přípravku Claritin, protože klinické studie prokázaly průnik účinné látky do mateřského mléka..

Claritin pro děti

Léčba alergií u dětí se provádí pouze se souhlasem pediatra a alergika. Můžete použít jakoukoli vhodnou formu - sirup nebo tablety. Je ale třeba připomenout, že pro malé děti je těžké polykat pilulky, proto je lepší použít jinou dávkovou formu.

Lék lze použít pouze se souhlasem pediatra nebo alergika

Dávka pro mladé pacienty, kteří nedosáhli věku 12 let, se vypočítá na základě hmotnosti pacienta. Více informací o dávkách a režimu podávání naleznete v části Claritin, návod k použití.

Interakce s jinými léky

Podle klinických studií se Claritin dobře kombinuje s jinými léky. Takže při současném podávání ketokonazolu, erythromycinu nebo cimetidinu se může koncentrace loratadinu v těle zvýšit, ale nebudou následovat žádné speciální projevy.

Claritin a alkohol

Neměli byste zneužívat kompatibilitu alkoholu a claritinu

Lze užívat alkohol a claritin současně? Toto antihistaminikum patří k moderní nejnovější generaci III. Návod k použití naznačuje, že nemá žádný negativní vliv na centrální nervový systém, funkci mozku a rychlost psychomotorických reakcí. Předpokládá se, že kombinace drog a alkoholu je možná, ale neměla by být zneužívána. Alkohol nemá žádný zvláštní účinek na účinnost léku, ale může zvýšit pravděpodobnost nežádoucích účinků, jako je ospalost, silná bolest hlavy, závratě, tachykardie a vysoký krevní tlak. Z tohoto důvodu se doporučuje zdržet se současného příjmu Claritinu a alkoholických nápojů. Pokud pacient podstupuje lékovou terapii, neměl by se konzumovat alkohol, aby se předešlo komplikacím.

Claritinovy ​​analogy

Při předepisování tohoto antihistaminika vyvstává rozumná otázka, jak jej lze nahradit. Nejčastěji se jako analogy nabízejí levné léky obsahující stejnou účinnou látku nebo léky patřící ke stejné generaci. Analogy klaritinu jsou velmi populární: Loratadin, Lomilan, Claridol a Clarotadin. Také mají podobný účinek: Erius, Lotaren, Klallergin, Clarisens, Clarifarm, Clarifer, Clarfast, Lorahexal, Alerpriv, Klargotil a Erolin.

Claritin nebo Erius?

Oba léky jsou antihistaminika nové generace. Proto je účinnost a minimální vedlejší účinky vlastní každému z těchto léků. Předpokládá se však, že Erius má širší spektrum účinku..

Claritin nebo Loratadin?

Léky obsahují ve svém složení stejnou účinnou látku, ale stále se liší.

Loratadin je vysoce účinný antialergický lék druhé generace, ale Claritin patří do třetí generace. Terapeutický účinek užívání je rychlejší a účinek může trvat déle než 24 hodin. A je méně pravděpodobné, že zaznamená nežádoucí účinky..

Claritin nebo Suprastin?

Pokud se porovnává Suprastin s Claritinem, pak obě antihistaminika dobře pomáhají s projevy alergií, mají stejné indikace pro použití. Jednají rychle a efektivně. Přes podobné vlastnosti se léky liší. Za prvé, složení a generace. Tyto léky mají různé účinné látky. Suprastin obsahuje chloropyramin a Claritin loratadin. Suprastin patří k antihistaminikům první generace a Claritin patří ke třetí. To znamená, že Suprastin není tak selektivní, pokud jde o blokování receptorů, a způsobuje ospalost. Claritin neovlivňuje centrální nervový systém a vyvolává sedativní účinek. Suprastin však lze použít pro kojence od prvního měsíce života. Claritin je povolen pouze pro děti od dvou let. Při užívání posledně uvedeného je riziko nežádoucích účinků zanedbatelné. Kromě toho je použití Suprastinu nežádoucí s tendencí k bronchospasmu, protože výtok ze sputa je obtížný.

Claritin má prodloužený účinek a na rozdíl od 2–3 dávek Suprastinu stačí jedna tableta denně.

Předpokládá se, že Claritin je silnější a lepší, ale v některých případech může pomoci pouze Suprastin. Například u akutních záchvatů je vhodnější Suprastin v ampulích. Jednou z indikací pro použití je navíc Quinckeho edém a anafylaktické reakce. Za takových podmínek Claritin neuloží. Suprastin je účinný při sérové ​​nemoci, postvakcinační horečce. Ukazuje se, že dotyčný lék působí měkčí a je schopen zmírnit mírné a středně závažné alergické reakce.

Claritin nebo Zodak?

Claritin a Zodak se obecně příliš neliší. Claritin je lék třetí generace, na rozdíl od Zodaku (druhá generace). Například Zodak je často preferován při léčbě kojenců, protože jej mohou užívat děti od jednoho roku, což se Claritin nemůže pochlubit. Zodak však ovlivňuje centrální nervový systém, proto by jej neměli brát ti, jejichž práce souvisí s řízením, nebezpečnými mechanismy, rizikem, zvýšenou pozorností a koncentrací. Claritin je zde vhodnější.

Dalším rozdílem je účinek přípravku Zodak na kardiovaskulární systém, na rozdíl od claritinu. Proto se dlouhodobé užívání v tomto případě nedoporučuje. Pokud jde o dlouhodobé užívání, Claritin má příjemnou vlastnost - není návyková. To znamená, že jej lze použít jako profylaxi pro chronický průběh alergie nebo její neustálé projevy..

Claritin se také vyznačuje prodlouženým působením. Je to efektivní a rychlé. Zodak není o nic horší, ale vzhledem k tomu, že patří do druhé generace, existují určité nuance. Například vyvolává ospalost. Ale je to levnější.

Pamatujte, že při výběru konkrétního léku musíte získat radu a souhlas svého lékaře. Drogy si nelze předepsat. Může to být zdraví škodlivé.!

Recenze lékaře o léku Claritin

Video: Recenze lékaře o léku Claritin: indikace, kontraindikace, použití, analogy

Claritin - indikace k použití a pokyny

Claritin je lék na alergie. Jeho hlavní funkcí je boj s příznaky. Indikace přípravku Claritin k použití jsou následující příznaky: ucpání a rýma, svědění očí a slzení, vyrážka a pocit pálení na kůži, kýchání a bronchospazmus, edém sliznice.

  • Claritinové tablety: návod k použití
    • Během těhotenství
    • Příznaky předávkování
    • Možné nežádoucí účinky
  • Claritinový sirup: návod k použití
  • Účinnost Claritinu
    • V jaké formě je Claritin uvolňován a co je součástí drogy?
  • Claritinovy ​​analogy
  • Recenze o používání Claritinu
  • Ceny léku Claritin: sirup a tablety

Pokud neužíváte lék na alergie, mohou se objevit následující stavy:

  • Rýma: sezónní (Pollionys) a alergická (celoročně)
  • Kopřivka
  • Podmínky kůže: ekzém a dermatitida
  • Alergická reakce na potraviny (čokoláda, laktóza, jahody atd.)
  • Reakce lidského těla na kousnutí hmyzem
  • Quinckeho edém

Claritinové tablety: návod k použití

Claritin - sirup a tablety se užívají bez ohledu na denní dobu a příjem potravy. Po použití drogy musíte vypít vodu. Dávkování přímo závisí na věku osoby. Pro děti do tří let se Claritin nejlépe podává ve formě sirupu a pokud je dítěti více než tři roky, můžete použít tablety.

V dospívání (od 12 let) a dospělí stojí za to užívat tablety Claritin. Dávka je založena na jedné tabletě jednou denně. Sirup by měl být užíván v dávce 10 ml (2 odměrky) jednou denně. U onemocnění jater by se Claritin měl užívat v dávce 1 tableta po dobu dvou dnů nebo polovina tablety jednou denně.

U dětí (věková skupina od 2 do 12 let) by měl být přípravek Claritin užíván v osobní dávce, která závisí na hmotnosti pacienta. U dítěte s hmotností do 30 kg stojí za to použít dávku 5 mg (půl tablety nebo jednu odměrku sirupu) jednou denně. Za takových podmínek je lepší použít sirup, protože dávkování bude správné. Pokud je hmotnost pacienta vyšší než 30 kg, je vhodná dávka 1 tablety (10 mg), pokud je sirup Claritin, pak 2 polévkové lžíce (10 ml) jednou denně.

Při sběru testů (kožní alergické testy) musíte přestat užívat Claritin nejméně dva dny před zahájením studie. Jinak bude výsledek analýzy nesprávný..

Během těhotenství

Pro těhotné ženy je Claritin předepisován terapeuty pouze v případě životně důležité potřeby, když není možné žít bez léku na alergie. Při provádění testů na zvířatech nebyly zjištěny žádné špatné výsledky. Použití drogy však nebylo testováno na těhotných ženách, takže neexistuje 100% záruka, že droga neovlivní samotné těhotenství a dítě. Pokud používáte Claritin během těhotenství a po něm, mléko ho bude obsahovat tolik, kolik vstupuje do krve. Pokud je tedy lék životně důležitý, stojí za to převést dítě do suchých mléčných směsí, aby se zabránilo možným vedlejším účinkům.

Příznaky předávkování

Při užívání více než 40 mg denně může dojít k předávkování klaritinem. Příznaky předávkování jsou následující: ospalost, bolest hlavy, arytmie. Děti vážící méně než 30 kg reagují na vysokou dávku Claritinu třesem, záškuby rtů, palpitacemi. V případě předávkování je nutné urgentně propláchnout žaludek, tj. Odstranit lék z těla, je také nutné vzít absorpční léky (aktivní uhlí, filtrum).

Možné nežádoucí účinky

Droga má málo vedlejších účinků. Pro děti je to letargie, bolest hlavy a nervozita. U dospělých jsou možné nežádoucí účinky v podobě rychlé únavy, sucha v ústech, bolesti hlavy, tachykardie, nevolnosti, dysfunkce jater, plešatosti.

Claritinový sirup: návod k použití

Claritin pro děti se vyrábí ve formě sirupu, protože sirup je snadněji absorbován tělem a je snadněji použitelný. Pro děti do tří let může být Claritin používán pouze ve formě sirupu (z tohoto důvodu se sirup nazývá dětský sirup). Po třech letech lze použít jakoukoli formu léku. Hmotnost dítěte je hlavním kritériem pro dávkování přípravku Claritin. Užívání Claritinu v jakékoli dávce je možné pouze jednou denně. Samotné dávkování se dělí podle polohy podle hmotnosti dítěte. Pokud je hmotnost dítěte do 30 kg, pak se dávka aplikuje v 5 ml (1 odměrka). Pokud dítě váží více než 30 kg, použije se dávka 10 ml (2 odměrky).

Doba trvání léčby přípravkem Claritin závisí na tom, o jakou alergii šlo. Lék je předepsán od dvou dnů do dvou týdnů. Jako preventivní opatření je třeba sirup nebo tablety Claritin užívat delší dobu..

Podle pokynů k použití a podle pokynů pediatrů se přípravek Claritin používá také v mladším věku dítěte. Kojenci mladší než jeden rok mají předepsanou dávku nejvýše 1,5 ml. Dítě ve věku od jednoho do dvou let je předepsáno 3 ml denně.

Účinnost Claritinu

Claritin začíná působit do 30 minut po aplikaci a jeho účinek trvá 24 hodin. Lék pomáhá eliminovat působení alergenů blokováním histaminových receptorů.

Alergická reakce nastává v důsledku látky histamin, která je obsažena v našem těle. Když se projeví alergie, vyvolává histamin v lidském těle různé reakce: sekreci sliznic (rýma, slzy), vyrážku, svědění, kýchání atd. Lék blokuje působení histaminu a příznaky alergie ustávají. A v budoucnu byste měli pokračovat v užívání Claritinu, aby se reakce působení histaminu neobjevila znovu.

V jaké formě je Claritin uvolňován a co je součástí drogy?

Podle pokynů k použití klaritinu se léčivo uvolňuje ve dvou formách: sirup a tablety. Claritin vyrábí farmu. organizace SCHERING-PLOW LABO N.V.

Sirup vypadá jako čirý roztok bez použití barviv, někdy má nažloutlý odstín. Sirup by neměl obsahovat sediment a nečistoty. Objem sirupu Claritin je k dispozici ve dvou skleněných lahvičkách 120 ml a 60 ml. Součástí sirupu musí být odměrka..

Claritinové tablety jsou dodávány ve formě bílého oválu. Na jedné straně je riziko na pilulce, na druhé straně je značka výrobce s označením 10 mg. Claritin je dostupný v různých baleních po 30, 20, 10 a 7 tabletách.

Claritin obsahuje hlavní účinnou látku - loratadin. Jeho objem je 1 ml v 1 ml sirupu a 10 mg v jedné tabletě Claritin. Pomocnými látkami v tabletách jsou laktóza, kukuřičný škrob a sterát hořečnatý a sirup Claritin obsahuje kyselinu citrónovou, propylenglykol, glycerin, sacharózu, broskvovou příchuť, benzonát sodný.

Claritinovy ​​analogy

Claritinové tablety mají mnoho analogů, protože v naší zemi mnoho lidí trpí alergiemi. Zde jsou hlavní, které jsou k dispozici ve formě sirupu a tabletů:

  • Loratadin
  • Erolyn
  • Clarinex
  • Loratadin-Hemofarm
  • Klarotadin
  • Ketotifen
  • Peritrol
  • Eriusi

Analogy léků, které se vyrábějí pouze ve formě tablet:

  • Klallergin
  • Clarifer
  • Alepriv
  • Laura Hexal
  • Gistaphen
  • Diacin
  • Dimerokhin
  • Diazolin
  • Zodak
  • Fexofenadin
  • Fexofast

Recenze o používání Claritinu

Podle mnoha alergiků je Claritin dobrý rychle působící lék. Používá se nejčastěji k úlevě od závažných příznaků alergie. Mnozí si ji nechávají ve své lékárničce pro případ nouze..

Cena tohoto léku je poměrně vysoká. Z tohoto důvodu existují negativní recenze. Stále negativní recenze mohou být způsobeny užíváním Claritinu bez lékařského předpisu. Lék pomůže s alergiemi, ale vyrážka, svědění, rýma atd. Mohou být příznaky jiných onemocnění. Pokud se ukáže, že člověk netrpí alergií, ale jinou chorobou, pak po užití léku příznaky nezmizí. Proto před použitím jakéhokoli léku musíte určitě kontaktovat odborníka a užívat drogu pouze za účelem..

Sirup má také mnoho pozitivních recenzí. Sirup je vhodný k použití a stejně jako tablety rychle pomáhá a nezpůsobuje ospalost u dětí. Existují také negativní recenze ohledně sirupu Claritin, ale většinou jsou všechny kvůli ceně produktu.

Ceny léku Claritin: sirup a tablety

Po prostudování návodu k použití Claritinu není cena pro mnohé neméně důležitá. Pojďme objasnit průměrnou cenu tohoto produktu. Zde jsou příklady cen Claritinu v různých regionech. Tablety, 10 ks. stojí v průměru 250 rublů v Moskvě, 230 rublů v Petrohradě, 220 rublů v Krasnodaru, 220 rublů v Samaře, Jekatěrinburgu, 210 rublů v Ťumeni.

Tablety, 30 ks. mít v Moskvě průměrnou cenu 530 rublů. v Petrohradě 600 rublů, v Krasnodaru 570 rublů, v Samaře 230 rublů, v Jekatěrinburgu 560 rublů, v Ťumeni 560 rublů.

Claritinový sirup má průměrnou cenu v Moskvě 250 rublů, v Petrohradě 270 rublů, v Krasnodaru 260 rublů, v Samaře 260 rublů, v Jekatěrinburgu 260 rublů, v Ťumeni 250 rublů.

Claritinový sirup pro děti

  • Formulář vydání
  • Složení
  • Princip fungování
  • Indikace
  • V jakém věku je povoleno brát?
  • Kontraindikace
  • Vedlejší efekty
  • Návod k použití a dávkování
  • Předávkovat
  • Podmínky prodeje a skladování
  • Recenze
  • Analogy

O Claritinu je známo, že je účinný proti alergiím. Dospělí to berou jak s útoky, tak aby se jim zabránilo, zejména u kojenců, se droga uvolňuje ve formě sirupu. Od jakého věku jej lze používat, kdy pomáhá a v jaké dávce se používá u dětí?

Formulář vydání

Claritinový sirup je sladká hustá tekutina, která má 60 nebo 120 mililitrů v jedné skleněné lahvičce. Je průhledný, bez dalších inkluzí, nažloutlý nebo bezbarvý a voní jako broskev. Balení obsahuje plastovou lžičku nebo odměrnou stříkačku.

Kromě sirupu je lék dostupný také v tabletách..

Složení

Hlavní složka přípravku Claritin se nazývá loratadin. Tato látka je obsažena v 1 ml sirupu v dávce 1 mg. Během výroby se do ní přidává glycerol, benzoan sodný, čištěná voda, kyselina citrónová a propylenglykol. Sladkost léku je dána sacharózou a vůně je broskvová příchuť.

Princip fungování

Loratadin působí na periferní receptory histaminu a blokuje je, což jim brání ve vazbě na hlavního mediátora alergické reakce, histamin. Proto se tato akce nazývá antihistaminikum. V sirupu Claritin je velmi dlouhý a rychlý - začíná se objevovat do půl hodiny po požití a trvá déle než den.

Užívání léku snižuje alergický zánět a účinně eliminuje svědění, slzení očí, rýmu a další příznaky alergie.

Indikace

Claritin je předepsán dítěti:

  • Při alergické rýmě, která se projevuje svěděním sliznice nosohltanu, kýcháním a hojným výtokem z nosu.
  • U alergické konjunktivitidy, jejíž příznaky jsou obvykle svědění nebo pálení v očích a silné slzení.
  • S kopřivkou.
  • Na ekzémy a jiná alergická onemocnění kůže.
  • U planých neštovic zmírňuje silné svědění puchýřů.
  • S angioedémem.
  • Pro alergickou reakci na bodnutí hmyzem.

V jakém věku je povoleno brát?

Claritinový sirup se předepisuje od dvou let. Tabletový lék je předepsán dětem starším 3 let. Ve vzácných případech může být léčba použita u dětí mladších 2 let, ale pouze z dobrých důvodů a pod dohledem pediatra, který individuálně vybírá dávku léku.

Kontraindikace

Sirup by se neměl užívat v těchto situacích:

  • Pokud dítě netoleruje loratadin nebo jinou složku přípravku.
  • S malabsorpcí glukózy a galaktózy nebo nedostatkem isomaltázy a sacharázy, protože složení léku zahrnuje sacharózu.

U dětí s jaterními patologiemi je lék předepisován s opatrností, přičemž se mění režim.

Vedlejší efekty

Jelikož loratadin nemá žádný účinek na centrální nervový systém, užívání sirupu nevyvolává ospalost. Léčba přípravkem Claritin navíc nezhoršuje funkci srdce. Léčba však někdy způsobuje negativní příznaky, jako jsou bolesti hlavy, zvýšená únava a nervozita. Ve vzácných případech lék zhoršuje spánek, způsobuje alergie nebo ovlivňuje trávicí systém..

Návod k použití a dávkování

  • Lék se podává jednou denně kdykoli, bez ohledu na jídlo, dávkuje se plastovou čajovou lžičkou obsaženou v balení (1 lžička pojme 5 ml sirupu) nebo odměrnou plastovou stříkačkou (je také určena pro 5 ml léku). Produkt lze zapít čistou vodou..
  • U dítěte ve věku od 2 do 12 let se dávka sirupu určuje podle tělesné hmotnosti. Pokud je hmotnost malého pacienta menší než 30 kg, pak se léčba podává v 5 ml. Pokud vážíte více než 30 kg, jednou dávkou bude 10 ml sirupu.
  • Pro dítě starší 12 let se Claritin podává 10 ml na schůzku.
  • U onemocnění jater se dávka nesnižuje, ale lék se nepodává denně, ale každý druhý den.
  • Doba přijetí je ovlivněna rychlostí eliminace příznaků alergie. Lék může být předepsán několik dní nebo v průběhu 1-2 týdnů.

Předávkovat

Pokud dítě omylem vypije více léků, než předepsal lékař, povede to k bušení srdce, ospalosti a bolestem hlavy. V takové situaci je nutné okamžitě ukázat pacienta lékaři, opláchnout žaludek, podat lék ze skupiny sorbentů a předepsat další nezbytnou léčbu.

Podmínky prodeje a skladování

K zakoupení přípravku Claritin v lékárně nepotřebujete lékařský předpis. Průměrná cena lahve s 60 ml léčiva je 250 rublů. Skladování sirupu doma se doporučuje při pokojové teplotě na místě, kde bude lék pro malé dítě nepřístupný. Doba použitelnosti této formy léku je 3 roky. Pokud jeho platnost vypršela, je nepřijatelné dávat lék dětem..

Recenze

Většina rodičů je spokojena s použitím Claritinu u dětí s alergiemi a poznamenává, že takový lék rychle eliminuje jak důsledky okamžité alergické reakce (například na kousnutí hmyzem), tak projevy chronické patologie. Zároveň nevysušuje sliznici a nevyvolává ospalost, což ji příznivě odlišuje od antihistaminik prvních generací.

Sirup je také chválen pro svou příjemnou chuť a je považován za nejvhodnější formu léčby dětí ve věku 2-3 let. Navíc se často předepisuje mladým pacientům s hmotností do 30 kg, i když jsou již 3 roky staré, protože jejich jediná dávka je 5 mg. Jelikož se jedná o polovinu tablety a při jejím rozbití můžete dostat nesprávnou dávku, je lepší dát přednost sirupu..

V negativních recenzích drogy je nejčastěji zmiňována její vysoká cena. Navíc je užívání Claritinu někdy neúčinné a sirup nevylučuje nepříjemné příznaky, proto si musíte koupit další antihistaminikum..

Analogy

Claritin může nahradit jiné léky na bázi loratadinu, například „Lomilan“, „Clarisens“, „LoraGEXAL“, „Loratadin STADA“, „Claridol“ a další. Mnoho z nich přichází v suspenzi nebo sirupu, takže mohou být úplnou náhradou. Lékař může navíc dítěti předepsat antihistaminikum s jiným složením..

Zyrtec

Tuto kapku obsahující cetirizin lze podávat kojencům po dobu šesti měsíců.

Suprastin

Takové tablety jsou předepsány pro děti starší 3 let..

"Suprastin" - složení léčivého přípravku, indikace k použití, kontraindikace a mnoho dalšího - ve videu níže.

Fenistil

Tento lék v kapkách na bázi dimetindenu se používá od 1 měsíce.

Konzultace s odborníkem na přípravek "Fenistil" vám umožní získat úplné informace o této droze.

Eriusi

Působení tohoto sirupu zajišťuje desloratadin. Tento léčivý přípravek se podává dětem starším než jeden rok.

Tavegile

Tento lék na bázi klemastinu je dostupný v tabletách schválených od 6 let.

Zodak

Takový přípravek cetirizin v kapkách se používá u dětí starších jednoho roku a v sirupu - od 2 let.

Claritin - návod k použití, analogy, recenze, cena

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Formy uvolňování, složení a dávkování

Doposud lék Claritin vyrábí farmaceutická společnost SCHERING-PLOW LABO N.V. ve dvou dávkových formách - sirup a tablety. Sirup se také nazývá dětský klaritin, protože lék je určen k léčbě alergií u dítěte. Claritin ve formě kapek, masti nebo pod názvem l-Claritin v současné době nevyrábí oficiální farmaceutické společnosti a vlastníci ochranných známek.

Claritinový sirup je čirý roztok, nebarvený nebo se slabě nažloutlým odstínem, homogenní, neobsahující žádné nečistoty ani sediment. Lék je dostupný v lahvích z tmavého skla o objemu 60 ml a 120 ml s odměrkou v balení.

Claritinové tablety mají oválný tvar, jsou natřeny bílou barvou, na jedné straně mají čáru a na druhé straně je ikona ve formě šálku nebo baňky s číslem 10. Lék je dostupný v balení po 7, 10, 20 a 30 tabletách.

Jak tablety, tak claritinový sirup obsahují jako aktivní složku loratadin. V tomto případě jedna tableta obsahuje 10 mg loratadinu a 1 ml sirupu - 1 mg. Vzhledem k tomu, že Claritin je antialergický lék, obsahuje léčivo jako pomocné složky nízkoalergenní látky. Tablety obsahují jako pomocnou látku kukuřičný škrob, stearát hořečnatý a laktózu. A sirup obsahuje glycerin, propylenglykol, kyselinu citrónovou, sacharózu, benzoan sodný a broskvovou syntetickou příchuť.

Claritin pro alergie - terapeutické účinky a působení

Lék Claritin má antialergické, antihistaminové a antipruritické účinky. Tyto terapeutické účinky jsou způsobeny skutečností, že klaritin blokuje receptory histaminu. Účinky se rozvíjejí velmi rychle (do půl hodiny) po užití léku a jejich trvání je až 24 hodin.

Alergická reakce je do značné míry způsobena speciální látkou - histaminem, který se uvolňuje z buněk těla při vstupu alergenu. Histamin se váže na receptory na buňkách (histamin) a spouští kaskádu reakcí, které vedou k příznakům alergické reakce. Takže histamin zvyšuje průtok krve, vyvolává zánětlivou reakci na kůži a sliznicích, vyvolává silné svědění a další projevy alergií, například hlen, ucpaný nos, slzení, kýchání, kašel atd..

Claritin blokuje receptory histaminu a brání rozvoji alergické reakce. Samotný histamin se v zásadě uvolňuje pod vlivem alergenu, který se dostal do těla, ale receptory buněk, na které působí, jsou blokovány a látka jednoduše nemůže uplatnit svůj účinek. V době užívání léku se obvykle určité množství histaminu již váže na své receptory a je zahájen proces alergické reakce. Ale po užití léku blokuje zbývající receptory a alergická reakce nemůže pokračovat. Výsledkem je, že příznaky, které se již vyvinuly, rychle zmizí, protože jejich průběh a posilování na buněčné úrovni již nejsou podporovány..

Lék Claritin není schopen projít hematoencefalickou bariérou a vázat se na receptory histaminu umístěné v centrálním nervovém systému, proto nemá sedativní účinek, vyjádřený v ospalosti. Tento typ účinku se nazývá selektivní, protože receptory histaminu se nacházejí v různých tkáních, ale Claritin působí pouze na ty, které jsou zodpovědné za rozvoj alergií. Léky předchozí generace (například Suprastin nebo Difenhydramin) nemají takovou selektivitu účinku, a proto způsobují ospalost jako vedlejší účinek.

Indikace pro použití

Vzhledem k tomu, že Claritin je antialergický lék, jeho rozsah je způsoben bojem proti symptomům této patologie..

Indikace pro použití drogy jsou následující podmínky:

Claritin - návod k použití: jak užívat sirup a tablety

Sirup i tablety Claritin se užívají perorálně kdykoli, bez ohledu na příjem potravy. Tableta nebo sirup se zapíjí čistou čistou vodou. Dávka je určena podle věku osoby a doprovodných patologií. Děti do 3 let by měly dostávat Claritin ve formě sirupu a starší 3 let - v tabletách nebo sirupu, podle vlastního uvážení.

Dospělí a dospívající od 12 let užívají Claritin ve formě tablet v dávce 10 mg jednou denně. Dávka 10 ml odpovídá jedné tabletě nebo dvěma odměrkám sirupu. Pokud osoba trpí jaterní patologií nebo selháním ledvin, měla by být Claritin užívána v dávce 10 mg jednou za dva dny - tj. Jedna tableta nebo dvě lžíce sirupu každý druhý den. Použití přípravku Claritin 10 mg každý druhý den při selhání ledvin je na základě Rebergova testu indikováno s filtračním koeficientem (CC) nižším než 30 ml / min. U této kategorie pacientů můžete změnit dávkovací režim léku a užívat půl tablety nebo jednu lžičku sirupu každý den, jednou denně.

Děti ve věku od 2 do 12 let by měly dostávat Claritin v individuální dávce, která závisí na tělesné hmotnosti. Pokud je hmotnost dítěte nižší než 30 kg, je dávka přípravku Claritin 5 mg (polovina tablety) nebo 5 ml (1 lžička sirupu) jednou denně. V tomto případě je lepší použít sirup, protože dávka léku bude přesnější než rozbití poloviny tablety. Pokud tělesná hmotnost dítěte přesahuje 30 kg, je dávka 10 mg (1 tableta) nebo 10 ml (2 lžíce sirupu) jednou denně.

Pokud je nutné provést kožní alergické testy, měli byste přestat užívat Claritin nejméně 2 dny před zákrokem, aby nedošlo k falešně negativním výsledkům..

Předávkování lékem je možné, pokud je dávka překročena o více než 40 mg denně. V tomto případě se objeví následující příznaky: bolest hlavy, ospalost, bušení srdce. Děti vážící méně než 30 kg reagují na předávkování přípravkem Claritin rychlým srdečním rytmem a extrapyramidovými příznaky (porucha svalového tonusu, pomalé pohyby prstů jako červ, zkroucení úst, záškuby rtů, torticollis, tiky, třes, zametání končetin atd.). Léčba je zaměřena na odstranění příznaků a odstranění léčiva z těla co nejdříve. Odstranění léčiva se provádí promytím žaludku solným roztokem a použitím adsorbentů (například práškového aktivního uhlí s vodou).

Interakce klaritinu s jinými léky. Ketokonazol, erythromycin a cimetidin zvyšují koncentraci klaritinu v krvi, ale klinicky se to neprojevuje. Tuto okolnost je však třeba mít na paměti, aby nedošlo k náhodnému předávkování..

Claritin pro děti (sirup) - návod k použití

Děti mohou lék podávat od 2 let. Dítě ve věku od 2 do 3 let by mělo dostávat Claritin pouze ve formě sirupu. Po dosažení věku 3 let může dítě užívat lék jak v sirupu, tak v tabletách. Proto se sirupu říká baby Claritin..

Hlavním určujícím faktorem v dávkování klaritinu u dětí je tělesná hmotnost. Je důležité si uvědomit, že Claritin se užívá ve vhodné dávce jednou denně, nejlépe ve stejnou denní dobu. Existují dvě dávky pro děti, v závislosti na hmotnosti dítěte:
1. Tělesná hmotnost dítěte vyšší než 30 kg - Claritin by měl být užíván v dávce 10 mg (2 odměrky nebo čajové lžičky sirupu nebo 1 tableta);
2. Tělesná hmotnost dítěte nižší než 30 kg - Claritin by měl být užíván v dávce 5 mg (1 odměrka nebo čajová lžička nebo polovina tablety). Někdy se režim změní a dítě dostane každý druhý den 10 mg klaritinu.

Délka léčby závisí na rychlosti eliminace příznaků v akutním stavu a může se pohybovat od několika dnů do 2 týdnů. Pokud používáte Claritin jako profylaktické činidlo, můžete drogu užívat po dlouhou dobu..

V některých případech pediatři předepisují sirup Claritin kojencům do 2 let, protože lék dobře zmírňuje alergické příznaky a nemá prakticky žádný vedlejší účinek ve formě ospalosti a inhibice centrálního nervového systému. Pouze dávka se užívá méně - dětem do 1 roku se předepisuje 1,5 ml sirupu a dětem od 1 do 2 let - 3 ml jednou denně.

Claritin - použití v těhotenství

Těhotné ženy mohou užívat Claritin, pokud jsou výhody jeho užívání jasně vyšší než možné negativní účinky. Při pokusech na zvířatech nebyl zjištěn žádný negativní účinek léčiva na plod. Ze zřejmých důvodů však takové studie na těhotných ženách nebyly provedeny, takže je nemožné psát s vědeckou platností na základě důkazů, že Claritin je jednoznačně neškodný pro lidský plod. Proto je vhodnější zdržet se užívání tohoto léku během těhotenství..

Claritin přechází do mateřského mléka, kde je jeho koncentrace stejná jako v ženské krvi. Proto je-li nutné užívat lék během kojení, měli byste opustit přirozené krmení a převést dítě na umělé směsi.

Vedlejší efekty

Claritin má malý počet vedlejších účinků, které se u dospělých a dětí liší..

Mezi vedlejší účinky klaritinu u dětí patří následující příznaky:

  • bolest hlavy;
  • nervozita;
  • letargie.

U dospělých může Claritin vyvolat vývoj následujících příznaků jako vedlejší účinky:
  • bolest hlavy;
  • únava;
  • ospalost;
  • suchá ústa;
  • nevolnost;
  • zánět žaludku;
  • vyrážka;
  • plešatost;
  • kardiopalmus;
  • tachykardie;
  • funkční poruchy jater.

Analogy

Claritin na domácím farmaceutickém trhu má nejen analogy, ale také synonyma. Synonyma jsou léky, které také obsahují loratadin jako aktivní složku. A analogy jsou léky, které mají stejné terapeutické účinky jako Claritin, ale obsahují jako účinnou látku jinou látku.

Následující léky jsou tedy synonyma pro Claritin:

  • Tablety Allerpriv;
  • Tablety Klallergin;
  • Clarifer tablety;
  • Tablety LoraHexal;
  • Tablety Loratadin Stada;
  • Tablety Loratadin-Werte;
  • Tablety Loratadin-Teva;
  • Tablety loratadinu-OBL;
  • Tablety, pastilky a suspenze Lomilan;
  • Clargotil sirup a tablety;
  • Claridol sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Clarisens;
  • Klarotadinový sirup a tablety;
  • Loratadinový sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Loratadin-Hemofarm;
  • Erolinový sirup a tablety;
  • Rektální čípky Lotaren.

Mezi analogy klaritinu patří následující léky:
  • Tablety Allerfex;
  • Tablety Gistaphen;
  • Tablety Gifast;
  • Diacinové tablety;
  • Tablety Dimebon;
  • Tablety Dimedrokhin;
  • Tablety Dinox;
  • Draminové tablety;
  • Tablety Ketotifen-Ros;
  • Tablety Lordestine;
  • Ciel tablety;
  • Tablety Telfast;
  • Tablety Feksadin;
  • Tablety Fexo;
  • Tablety Fexofast;
  • Tablety desloratadin-teva;
  • Tablety Beksist-sanovel;
  • Tablety rupafinu;
  • Tablety fexofenadinu;
  • Desloratadin tablety Canon;
  • Diazolinové tablety se síranem zinečnatým;
  • Tablety Dragee a Diazolin;
  • Dimedrokhinový roztok, injikovaný subkutánně a intramuskulárně;
  • Kestin sirup a tablety;
  • Ketotifenový sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Ketotifen Sopharma;
  • Peritol sirup a tablety;
  • Erius sirup a tablety;
  • Kapsle Rapido;
  • Tobolky Semprex.

Suprastin nebo Claritin?

Claritin má selektivní účinek na receptory histaminu, proto nezpůsobuje řadu vedlejších účinků z gastrointestinálního traktu a centrálního nervového systému. Suprastin nepůsobí selektivně, proto má velké množství vedlejších účinků, včetně účinků na sliznice a centrální nervový systém. Claritin tedy nezpůsobuje ospalost a Suprastin naopak vede k letargii..

Suprastin navíc velmi vysušuje sliznice, což může způsobit nadměrnou tvorbu hlenu a výskyt rýmy způsobené vedlejším účinkem léku. Bakterie se také snadno připojí k suchým sliznicím, pronikají do buněk, což vede k rozvoji infekční patologie. Claritin nevysušuje sliznice, takže riziko vzniku bakteriální infekce při užívání léku je minimální.

Z těchto důvodů je Claritin nepochybně nejlepším lékem, který si můžete vybrat při srovnání s přípravkem Suprastin. Suprastin je starý lék, který má velké množství vedlejších účinků a síla jeho antialergického působení je ve srovnání s Claritinem úplně stejná..
Více o Suprastinu

Claritin nebo Zyrtec?

Claritin a Zyrtec jsou antihistaminika různých generací. Abychom pochopili podstatu problému, zvažte generace antialergických antihistaminik:

  • 1. generace - léky Tavegil, Suprastin, Fenistil a Diphenhydramin;
  • 2. generace - droga Zyrtec;
  • 3. generace - léky Claritin, Telfast, Erius.

První generace léků má vynikající antialergický účinek, který je kombinován se silným vedlejším účinkem ospalosti. Druhá generace antihistaminik (Zyrtec) má výrazně nižší účinek ospalosti, ale antialergický účinek je také slabší než léky první generace. Ale třetí generace (Claritin, Telfast, Erius) má výrazný antialergický účinek, stejně jako v první generaci, v kombinaci s téměř úplnou absencí vedlejších účinků ve formě ospalosti. Na základě výše uvedeného je účinnost přípravku Claritin vyšší a vedlejší účinky menší než u přípravku Zirtek.

Z tohoto důvodu by měl být Claritin upřednostňován před Zyrtekem. Přípravky však obsahují různé účinné látky, takže účinnost jejich účinku závisí také na individuálních kvalitách organismu. V praxi často existují situace, kdy Zyrtec dokonale pomáhá jedné osobě a Claritin je naprosto k ničemu, nebo přesně naopak. S ohledem na tento stav věcí, pokud nemáte zkušenosti s užíváním antialergických léků, pak nejprve zvolte Claritin a zkuste si ho vzít, ale pokud se ukáže jako neúčinný, přejděte na Zyrtec.
Více o Zyrtecu

Erius nebo Claritin?

Claritin i Erius jsou nejnovější (třetí) generace antialergických antihistaminik. Mají přibližně stejný terapeutický účinek a minimální vedlejší účinek ve formě ospalosti. Čistě teoreticky tedy neexistuje žádný rozdíl mezi Claritinem a Eriusem, můžete si vybrat jakýkoli lék, který je vhodnější z jakýchkoli subjektivních důvodů (například cena nebo recenze známých, přátel, příbuzných atd.).

Ale v praktické medicíně je nemožné vše průměrovat, protože lidské organismy jsou individuální, reakce na léky také. Proto může Erius jedné osobě dokonale pomoci, ale na druhou nemá významný vliv. Stejně je to s Claritinem. Proto je výběr antihistaminikového léčiva individuální záležitostí, ve které možná budete muset vyzkoušet několik léků a vybrat si tu nejlepší volbu..

Podle alergiků má však Erius poněkud širší spektrum účinku, protože je účinný také proti alergickému kašli. Při prvním nákupu antihistaminika je proto lepší upřednostňovat jej před Claritinem. Pokud se Erius ukáže jako neúčinný, můžete přejít na Claritin a vyhodnotit jeho terapeutický účinek. Pokud Claritin pomáhá dobře, můžete přestat s touto drogou a užívat ji..
Více o Eriusovi

Tavegil nebo Claritin?

Volba mezi Claritinem a Tavegilem se nejlépe provádí ve prospěch prvního z několika důvodů. Za prvé, Tavegil je antihistaminikum první generace, které má vysoké antialergické účinky, ale také jako vedlejší účinek způsobuje silnou ospalost. A Claritin má stejnou účinnost jako Tavegil, ale nezpůsobuje silnou ospalost.

Za druhé, Tavegil silně vysušuje sliznice nosu, úst, hrtanu, průdušek, průdušnice a dokonce i střev, což má řadu negativních účinků. Suchost sliznic dýchacích cest vede nejčastěji k snadnému pronikání bakterií do buněk ak rozvoji infekčního onemocnění. To znamená, že se člověk zbaví alergií, ale často onemocní bronchitidou nebo infekční laryngitidou, rýmou atd. Tento nežádoucí účinek je zvláště výrazný u dětí. Claritin však nemá vlastnost sušení sliznic - proto riziko vzniku infekce není vyšší než obvykle.

Zatřetí, léky první generace, včetně Tavegilu, způsobují poměrně rychlou závislost, jejíž rychlost je dána individuálními charakteristikami organismu. V některých případech se závislost na Tavegilu vytvoří doslova během dvou až tří dnů, poté se droga stane zcela neúčinnou. Pokud jde o Claritin, může se také vyvíjet závislost, ale mnohem pomaleji a ne tak silně. To znamená, že i při rozvoji závislosti na Claritinu lék pokračuje v práci - pouze antialergický účinek se stává méně výrazným. Kvůli výše uvedenému je lepší používat Claritin, a ne Tavegil..
Více o Tavegilu

Zodak nebo Claritin?

Kapky Zodak jsou antihistaminikum druhé generace, na rozdíl od Claritinu, který patří ke třetí. Druhá generace antihistaminik má méně výrazný antialergický účinek ve srovnání se zástupci třetí. Kromě toho se přípravek Zodak vyznačuje větší závažností nežádoucích účinků ve formě ospalosti ve srovnání s přípravkem Claritin. Z těchto důvodů je lepší zůstat v Claritině.

V praxi pediatrů je však Zodak v kapkách často vhodnější pro děti než pro Claritin. Zodak má nižší dávku, ale musíte ji také užívat jednou denně. Pokud tedy zvolíte lék pro dítě, je lepší nejprve vyzkoušet Zodak. Pokud se Zodak ukáže jako neúčinný, můžete bezpečně přejít na Claritin, který má výraznější terapeutický účinek..

V situaci dospělých doporučují alergici Claritin, který má silnější antialergický účinek než Zodak. Ale protože lidé jsou individuální, Zodak může být pro některé skvělý a Claritin naopak nemá žádný účinek. Proto by měl být výběr léku prováděn individuálně. Doporučení alergiků ohledně výhod přípravku Claritin oproti přípravku Zodak u dospělých lze použít pouze při prvním použití antihistaminika. A později, pokud byl Claritin účinný, měli byste si ho koupit. Pokud droga neměla dobrý účinek, můžete ji změnit na Zodak a poté po srovnání účinnosti zvolit nejlepší lék pro vás.

Recenze

Claritin je podle drtivé většiny lidí vynikající droga, proto jsou recenze o něm pozitivní. To je způsobeno skutečností, že lék dokonale eliminuje příznaky alergie a dělá to velmi rychle. Claritin je také účinný při vývoji okamžitých alergických reakcí, jako je otok Quincke, kousnutí hmyzem a další, což umožňuje jeho použití jako pomoc při mimořádných událostech. Mnoho lidí s alergiemi oceňuje vlastnosti Claritinu, úspěšně ho užívá a zanechává pozitivní recenze. Lék je však poměrně drahý, což je nevýhoda.

Mezi obrovským počtem pozitivních recenzí o Claritinu je také malý počet negativních. Negativní názor na drogu je způsoben skutečností, že byla neúčinná při odstraňování stávajících příznaků. Lidé bohužel často užívají tuto drogu bez lékařského předpisu, protože některou kombinaci příznaků považují za alergickou reakci. Příznaky často nejsou alergické a Claritin nepomáhá a osoba považuje léčbu za nákladnou a neúčinnou. Je třeba poměrně poznamenat, že Claritin ve skutečnosti nepomáhá malému počtu lidí s alergickými reakcemi, což je způsobeno individuálními vlastnostmi těla, a v této situaci je nutné změnit lék.

Claritin pro děti - recenze

Rodiče ve většině případů nechávají pozitivní recenze na Claritin, protože lék pomáhá rychle eliminovat příznaky alergie u dítěte a nezpůsobuje silnou ospalost, nevysušuje sliznice a nevyvolává bakteriální infekci. Mnoho rodičů používalo Claritin dokonce iu kojenců, čímž podle pokynů pediatra snížilo dávku čtyřikrát. Lék dokonale zmírnil alergické vyrážky, rýmu a další příznaky u dětí, aniž by narušil zažívací trakt a dýchací systém. Pediatři často předepisují tento lék ke zmírnění bronchospasmu u často nemocných dětí, což umožňuje dítěti normálně dýchat. Proto jsou ve většině případů recenze týkající se Claritinu pro děti pozitivní..

Negativní recenze zanechali rodiče, jejichž děti droga nepomohla odstranit bolestivé příznaky. V této situaci je dalším faktorem podráždění poměrně vysoká cena léku, která způsobuje silné emoční zabarvení negativní zpětné vazby o Claritinu zanechané rodiči.

Cena v Rusku a na Ukrajině

Cena claritinu v tabletách a sirupu v lékárnách v Rusku a na Ukrajině je uvedena v tabulce:
Uvolněte formu a objemNáklady v Rusku, rublůNáklady na Ukrajině, hřivny
Tablety 7 kusů165 - 210 rublů35 - 42 hřivny
Tablety 10 kusů230-245 rublů46 - 50 hřivny
Tablety 30 kusů595 - 665 rublů---
Sirup 60 ml260 - 290 rublů40 - 50 hřiven
Sirup 120 ml365 - 425 rublů59 - 64 hřivny

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor projektu obsahu.

Články O Potravinových Alergií