Tsetrin - indikace, návod k použití, analogy, recenze

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Uvolněte formuláře

Cetrin vyrábí indická farmaceutická společnost DR. REDDY`S LABORATORIES, LTD ve formě tablet a sirupu. Sirup se často označuje jako „baby Cetrin“, protože právě tato forma se používá k léčbě alergických příznaků u dítěte. Místo správného „sirupu“, který se používá k označení tekuté lékové formy léčiva, můžete také najít běžný název „Cetrin drops“. V tomto případě „Cetrin drops“ = „Cetrin sirup“, to znamená, že mluvíme o stejné lékové formě, jednoduše pojmenované jinak.

Sirup Cetrin je dostupný v lahvích z tmavého skla o objemu 30 a 60 ml. Odměrná lžička je součástí každé lahve. Sirup je průhledný, nebarvený (je povolen světle nažloutlý odstín), homogenní, neobsahuje suspendované částice. Je možná mírná opalescence. Má příjemnou ovocnou vůni.

Tablety se prodávají v balení po 10, 20 a 30 kusech. Samotná tableta má kulatý, bikonvexní tvar a riziko na jedné straně. Horní část pokrytá bílým filmem.

Složení a dávkování

Cetrin - generace antihistaminik

Dnes existují pouze tři generace antihistaminik. Cetrin patří druhému. Zvažte obecné charakteristiky a hlavní rozdíly mezi třemi generacemi blokátorů histaminu navzájem..

První generace antihistaminik (Suprastin, Tavegil, Diazolin, Fenistil atd.) Má nevybíravý účinek na receptory. Proto léky blokují receptory histaminu umístěné v centrálním nervovém systému a orgánech zažívacího traktu. Důsledkem této nevybíravosti je silný inhibiční účinek léků, což je nejvýznamnější vedlejší účinek (ospalost). Stručně řečeno, antihistaminika první generace se vyznačují silnými antialergickými účinky a závažnými vedlejšími účinky, jako je ospalost..

Druhá generace antihistaminik (Zyrtec, Zodak, Tsetrin, Cetirizin, Parlazin atd.) Se vyznačuje výrazně nižším účinkem na centrální nervový systém díky selektivnímu účinku na receptory. To znamená, že vedlejší účinek deprese centrálního nervového systému a ospalosti u léků druhé generace je mnohem méně výrazný než u první. Bohužel antialergický účinek léků druhé generace je také méně výrazný než účinek první. Krátká charakteristika tedy vypadá takto: méně výrazná ospalost a menší účinnost proti alergickým příznakům ve srovnání s léky první generace.

Třetí generace antihistaminik (Claritin, Erius, Telfast atd.) Má vysokou selektivitu působení na receptory histaminu. Proto tyto léky nemají prakticky žádný účinek na centrální nervový systém, to znamená, že nezpůsobují ospalost. Závažnost antialergického účinku u léků třetí generace však není nižší než u první. Stručný popis těchto antihistaminik je tedy následující: silný antialergický účinek a téměř úplná absence vedlejších účinků na centrální nervový systém ve formě ospalosti..

Cetrin tablety na alergie (terapeutické účinky)

Cetrin navíc snižuje množství uvolněného histaminu a snižuje migraci eosinofilů do místa alergické reakce. Snížení počtu eosinofilů v ohnisku alergického zánětu vede k významnému snížení závažnosti pozdních stádií hypersenzitivní reakce. Cetrin má také obecný protizánětlivý účinek a inhibuje produkci cytokinů, které podporují zánětlivou reakci.

Pokud se lék používá jako profylaktický prostředek, má schopnost snížit připravenost k rozvoji alergické reakce v buňkách průdušek, což vede ke snížení frekvence záchvatů u pacientů s astmatem. Stejným způsobem potlačuje Cetrin rozvoj alergické kožní reakce u lidí trpících kopřivkou a dermografismem..

Terapeutický účinek přípravku Tsetrin začíná 20 minut po užití léku a trvá až 24 hodin. Proto stačí jej užívat pouze jednou denně. Po ukončení užívání léku se připravenost k rozvoji alergických reakcí obnoví po třech dnech.

Hlavní terapeutické účinky přípravku Cetrin jsou tedy následující:
1. Eliminuje svědění.
2. Zmírňuje otoky a předchází jim.
3. Zmírňuje křeče hladkého svalstva.
4. Snižuje propustnost kapilár a uvolňování tekutiny do tkáně.

Indikace

Tsetrin - návod k použití (jak užívat)

Jak se sirup Cetrin užívá

Dávka je určena podle věku osoby:
1. Děti od 2 do 6 let užívají 5 ml sirupu (5 mg) jednou denně večer. Pokud dítě netoleruje takovou dávku špatně, lze ji rozdělit na dvě dávky - 2,5 ml sirupu dvakrát denně, ráno a večer..
2. Děti starší 6 let a dospělí užívají 10 ml sirupu (10 mg) jednou denně, večer před spaním. V případě potřeby můžete dávku 10 mg rozdělit do dvou dávek - 5 ml sirupu ráno a večer.

Senioři bez onemocnění ledvin mohou užívat přípravek Cetrin v obvyklé dávce pro dospělé.

Pacienti trpící selháním ledvin by měli přípravek Cetrin užívat v dávkách, které závisí na hodnotě koeficientu glomerulární filtrace, stanoveném pomocí Rebergova testu. Dávka přípravku Tsetrin pro lidi trpící selháním ledvin je uvedena v tabulce:

Glomerulární filtrační koeficient (CC)Dávkování sirupu Cetrin
CC = 30-40 ml / min (snížená funkce ledvin)Vezměte 5 ml sirupu denně denně
CC = 10-30 ml / min (závažné selhání ledvin)Vezměte 5 ml sirupu denně, každý druhý den

Pokud se v reakci na užívání sirupu Cetrin objeví reakce z přecitlivělosti, musíte okamžitě přestat užívat drogu.

Před provedením testu na alergii (Prike test) musíte přestat užívat Cetrin po dobu 3 až 4 dnů, abyste nezískali falešně negativní výsledky..

Dospělí by se měli během užívání přípravku Cetrin zdržet pití alkoholu. Při užívání drogy je také nutné, pokud je to možné, opustit jakoukoli aktivitu, která vyžaduje zvýšenou koncentraci pozornosti a vysokou rychlost reakcí..

Interakce s jinými léky. Kombinované použití s ​​teofylinem vede k prodloužení doby působení přípravku Cetrin o více než 24 hodin.

Předávkování přípravkem Tsetrin je možné jednou dávkou více než 50 ml sirupu. Příznaky předávkování jsou:

  • suchá ústa;
  • ospalost;
  • zastavení toku moči;
  • zácpa;
  • úzkost a zvýšená podrážděnost.

Při léčbě předávkování se nejprve provede výplach žaludku, aby se odstranily zbytky léčiva z těla. V tomto případě je hemodialýza neúčinná. V případě potřeby se používají symptomatické léky k udržení normálního tlaku, močení, dýchání atd..

Jak se přípravek Cetrin užívá

Děti mohou drogu ve formě tablet užívat pouze od 6 let. Tablety se užívají perorálně, nežvýkají se, ale jednoduše se polykají a zapíjejí malým množstvím čisté vody. Vzhledem k tomu, že lék má dlouhodobý účinek, musí být tableta užívána pouze jednou denně. Nejlepší je užívat Cetrin večer, abyste během dne nepociťovali nepohodlí z případné ospalosti..

Dávkování tablet je stejné pro dospělé i děti starší 6 let. Dospělí obvykle užívají 1 tabletu (10 mg) jednou denně (nejlépe večer). A pro děti je denní dávka 10 mg rozdělena do dvou dávek - půl tablety (5 mg) dvakrát denně, ráno a večer.

Pacienti s poruchou funkce ledvin by měli užívat tablety přípravku Cetrin v poloviční dávce, tj. Polovinu tablety (5 mg) jednou denně. V případě selhání ledvin se léčivo může hromadit v krvi, což zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Pokud se během užívání pilulek objeví reakce z přecitlivělosti, měli byste je okamžitě přestat užívat a vyhledat lékaře. Před provedením testu na alergii (test Prick) musíte přestat užívat tablety Cetrin po dobu nejméně 3 dnů.

Během léčby je třeba se vyvarovat alkoholických nápojů. Vzhledem k tomu, že lék může vést k rozvoji ospalosti, měli byste se také vyhnout jakékoli činnosti, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti a rychlost reakcí..

Předávkování přípravkem Cetrin je možné, pokud se užijí více než 3 až 4 tablety najednou. Příznaky tohoto stavu jsou ospalost, úzkost, svědění, vyrážka, zadržování moči, únava, třes (třesení končetin), tachykardie (palpitace). Při léčbě předávkování byste měli nejprve odstranit zbytky léku z těla umytím žaludku. Hemodialýza by se neměla provádět, protože tento postup je neúčinný při odstraňování Cetrinu z krve. V případě potřeby použijte symptomatické léky, které podporují základní životní funkce.

Nebyly zjištěny žádné interakce s jinými léčivými přípravky. Doporučuje se však pečlivě kombinovat současné užívání tablet Cetrin a léků se sedativním účinkem..

Cetrin pro děti

Přípravek Tsetrin je povolen používat u dětí od 2 let. Od 2 do 6 let je povoleno užívat Cetrin výhradně ve formě sirupu a po 6 letech mohou děti užívat také pilulky.

Použití drogy vám umožňuje rychle eliminovat nesnesitelné svědění u dítěte, které je s ním obzvláště nepříjemné. Koneckonců, dítě často jednoduše nedokáže potlačit svoji touhu „škrábat“, doslova škrábe kůži nehty. Výsledkem je, že se na pokožce tvoří četné rány a škrábance, do kterých snadno proniká infekce. Výsledkem je, že alergická reakce je komplikována infekčním procesem. Cetrin zmírňuje bolestivé svědění a normalizuje spánek dítěte a nepřímo brání rozvoji kožních infekcí.

Kromě toho má lék schopnost snížit alergickou aktivitu kůže a průdušek. Při pravidelném používání snižuje riziko respiračních příznaků (křeče průdušek, hrtanu, potíže s dýcháním, dušnost, otok sliznic atd.) Alergické reakce na existující kůži (svědění, zarudnutí, otok, vyrážka). To znamená, že Cetrin brání tomu, aby se dermatitida stala vážným onemocněním - bronchiálním astmatem nebo alergickou rýmou. Toto šíření příznaků alergické reakce z kůže na dýchací systém se nazývá atopický pochod. Proto lékaři hovoří o schopnosti Cetrinu zabránit atopickému pochodu u malých dětí..

Dávka léku je určena věkem dítěte. Možné možnosti použití tablet a sirupu Cetrin u dětí jsou uvedeny v tabulce:

Věk dítěteDávkování přípravku Cetrin
26 let5 ml sirupu jednou denně. Nejlépe užívat večer, před spaním
2,5 ml sirupu dvakrát denně - ráno a večer
Více než 6 let10 ml sirupu jednou denně. Nejlépe užívat večer, před spaním
5 ml sirupu dvakrát denně - ráno a večer
Polovina tablety dvakrát denně - ráno a večer

Tablety přípravku Tsetrin musí být užívány dvakrát denně, protože dítěti nelze podat celou denní dávku najednou.

Pokud má dítě poruchu funkce ledvin, měla by být denní dávka přípravku Cetrin snížena na polovinu. To znamená, že děti ve věku 2 - 6 let mohou užívat maximálně 2,5 ml sirupu denně. Děti starší 6 let mohou užívat maximálně 5 ml sirupu denně nebo jednu tabletu každé dva dny.

Lékaři doporučují používat sirup Cetrin pro děti, protože je pohodlnější dávkovat a dítě je lépe vnímá. Dítě je ochotnější pít příjemně vonící sirup než pilulka, která je spojena s hořkým lékem. Proto, aby nedošlo ke zbytečnému psychickému traumatu dítěte, doporučuje se dát mu drogu ve formě sirupu..

Pokud byla vynechána jedna dávka léku, není třeba nic dělat. Pokračujte v podávání svého dítěte Cetrinu v obvyklé dávce další den, aniž byste jej zvyšovali..

Aplikace během těhotenství

Kolik dní užívat Cetrin?

Doba užívání přípravku Tsetrin závisí na řadě faktorů, jejichž určením je závažnost a povaha průběhu alergického onemocnění..

Tsetrin se tedy používá k úlevě od akutní alergické reakce po dobu maximálně 10-14 dnů. Pokud příznaky alergické reakce zmizí rychleji než po 10 dnech, měla by být léčba ukončena dříve. Při léčbě akutní alergické reakce je tedy doba přijetí určena rychlostí, s jakou příznaky vymizí. Jakmile příznaky alergie zmizí, můžete okamžitě přestat užívat lék. V tomto případě však není povoleno nepřetržité užívání Tsetrinu po dobu delší než 14 dní..

Pokud se přípravek Cetrin užívá jako profylaktický prostředek k prevenci exacerbací alergických onemocnění (například rýma, senná rýma, dermatitida atd.), Je nutná delší léčba. Profylaktický průběh užívání drog je obvykle 1 - 1,5 měsíce. Lékaři doporučují užívat přípravek Cetrin k profylaxi po celou dobu přítomnosti potenciálního alergenu v životním prostředí. Například pokud jste alergičtí na kvetoucí rostliny, musíte vzít Cetrin v květnu až červnu, dokud všechny stromy nevyblednou..

Cetrin lze také použít k léčbě bronchiálního astmatu jako základní antihistaminikum v kombinaci s jinými léky. V tomto případě je lék užíván v průběhu 15 - 20 dnů, poté si udělejte přestávku po dobu 1 týdne. Po přestávce je příjem znovu obnoven. Tato metoda užívání přípravku Cetrin při léčbě bronchiálního astmatu se praktikuje již léta..

Malé děti (do 7 let), které jsou náchylné k alergickým reakcím, jako je dermatitida, mohou užívat Cetrin profylakticky 3 - 4krát ročně, v krátkých kurzech 10 - 14 dnů. Taková prevence je nezbytná, aby se zabránilo atopickému pochodu u dětí náchylných ke skutečným alergickým reakcím..

Vedlejší efekty

Cetrin tablety a sirup mají přesně stejné vedlejší účinky, které se projevují hlavně z centrálního nervového systému. Nežádoucí účinky obou lékových forem přípravku Cetrin z různých orgánů a systémů jsou uvedeny v tabulce:

Systém orgánůNežádoucí účinky sirupuNežádoucí účinky pilulek
centrální nervový systémOspalostSlabost
Bolest hlavyBolest hlavy
ZávraťZávrať
MigrénaOspalost
Vzrušení
Zažívací ústrojíSuchá ústaSuchá ústa
DyspepsieZácpa
Bolest břichaPrůjem
Nafukování (nadýmání)
Jiné orgányQuinckeho edémQuinckeho edém
VyrážkaVyrážka
Kopřivka
Svědění

Kontraindikace

Analogy

Na domácím farmaceutickém trhu má Cetrin analogická i synonymní léčiva. Analogy zahrnují všechny léky z farmaceutické skupiny antihistaminik (blokátory histaminu). Synonyma tsetrinu zahrnují antihistaminika, která také obsahují cetirizin jako aktivní složku..

Následující léky jsou tedy synonyma pro Tsetrin:

  • Alers tablety;
  • Tablety Allertek;
  • Tablety Levocetirizine-Teva;
  • Tablety Cetirizin DS;
  • Tablety Cetirinax;
  • Cetirizin-OBL tablety;
  • Tablety Cetirizin-Teva;
  • Tablety a kapky Zyrtec;
  • Kapky, sirup a tablety Zodak;
  • Roztok a tablety Letizen;
  • Kapky a tablety Parlazin;
  • Cetirizinové tablety;
  • Cetirizin Hexal kapky, sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Cetrin;
  • Zetrinal sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Zinset.

Analogy tsetrinu zahrnují následující léky:
  • Tablety Allerpriv;
  • Tablety Allerfex;
  • Tablety Beksist-sanovel;
  • Tablety Glenzet;
  • Tablety Gistaphen;
  • Tablety Gifast;
  • Diacinové tablety;
  • Tablety Dimebon;
  • Tablety Dimedrokhin;
  • Tablety Dinox;
  • Draminové tablety;
  • Tablety desloratadin-teva;
  • Tablety Klallergin;
  • Clarifer tablety;
  • Tablety Ketotifen-Ros;
  • Tablety LoraHexal;
  • Tablety Loratadin Stada;
  • Tablety Loratadin-Werte;
  • Tablety Loratadin-Teva;
  • Tablety loratadinu-OBL;
  • Tablety Lordestine;
  • Tablety rupafinu;
  • Ciel tablety;
  • Tablety Telfast;
  • Ceser pilulky;
  • Tablety Feksadin;
  • Tablety Fexo;
  • Tablety Fexofast;
  • Tablety fexofenadinu;
  • Ksizal kapky a tablety;
  • Claritinové kapky a tablety;
  • Clargotil sirup a tablety;
  • Claridol sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Clarisens;
  • Klarotadinový sirup a tablety;
  • Kestin sirup a tablety;
  • Ketotifenový sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Ketotifen Sopharma;
  • Loratadinový sirup a tablety;
  • Sirup a tablety Loratadin-Hemofarm;
  • Peritol sirup a tablety;
  • Kapky a tablety Suprastinex;
  • Erius sirup a tablety;
  • Erolinový sirup a tablety;
  • Tablety, pastilky a suspenze Lomilan;
  • Tablety Dragee a Diazolin;
  • Kapsle Rapido;
  • Tobolky Semprex.

Recenze

Většina recenzí o přípravku Cetrin je pozitivní, protože lék pomáhá rychle a dlouhodobě eliminovat příznaky alergie. Mnoho lidí si všimlo, že přešli na tablety Cetrin po použití Parlazinu nebo Zodaku, které jsou také účinné, ale jsou mnohem dražší. Podle jejich názoru není Tsetrin v účinnosti nižší než Zodak nebo Parlazin, ale má výrazně nižší náklady, což je jeho nepochybná výhoda. Lidé také úspěšně užívali tento lék k úlevě od příznaků svědění kůže nebo silných otoků, které jsou způsobeny různými důvody, které nesouvisejí s alergiemi..

Malá část negativních recenzí o Tsetrinu je spojena s jeho absolutní neúčinností v konkrétním případě. Lidé si drogu koupili, začali ji užívat, ale nezaznamenali žádný pozitivní účinek. Příznaky alergie nezmizely a jejich závažnost se nesnížila. Právě neefektivita v tomto konkrétním případě vyprovokovala lidi, aby zanechali negativní zpětnou vazbu. Takové recenze však nemají výrazné negativní emoční zbarvení, protože lidé si dobře uvědomují individualitu každého organismu. Obvykle se v těchto recenzích vyskytuje fráze, že „osobně mi nevyhovuje, ale vše je individuální“.

Suprastin nebo Tsetrin?

Cetrin patří k antihistaminikům druhé generace a Suprastin představuje první generaci. To znamená, že při užívání přípravku Tsetrin se nežádoucí účinky vyvíjejí mnohem méně často a jsou méně výrazné než účinky přípravku Suprastin. Suprastin má však silnější antialergický účinek..

Dnes se lékaři domnívají, že pro nezávislé použití je nutné zvolit Cetrin. Suprastin může být použit pouze v lékařském zařízení pod dohledem lékařů ke zmírnění akutní alergické reakce, kterou nelze zastavit jinými prostředky. Ve vyspělých zemích je zakázáno jej používat u dětí mladších 12 let..

Suprastin vysušuje sliznice dýchacích cest, což vede k vysokému riziku infekce. Výsledkem je, že v 70% případů úleva od alergií na Suprastin končí bronchitidou, bolestmi v krku nebo jiným podobným onemocněním. Kromě toho má tento lék negativní účinek na centrální nervový systém, způsobuje silnou ospalost, snižuje schopnost učit se a adekvátní vnímání informací. Cetrin tyto nežádoucí účinky nezpůsobuje. I přes slabší antialergický účinek by proto měl být upřednostňován místo Suprastinu.
Více o Suprastinu

Cetrin nebo Claritin?

Claritin je lék třetí generace a Cetrin je druhá. Antialergický účinek prvního je určitě silnější než druhého. Závažnost nežádoucích účinků u přípravku Claritin je nižší. Celkově lékaři považují Claritin za účinnější a bezpečnější antihistaminikum než Cetrin. Proto, pokud je to možné, stojí za to zvolit Claritin k odstranění příznaků alergické reakce..

Stojí to však podstatně více než Tsetrin. Pokud není finančně možné koupit Claritin, můžete použít Cetrin. Ale i když Cetrin odvádí dobrou práci a eliminuje příznaky alergie, je lepší, pokud je to možné, přejít na užívání Claritinu. Nepochybná preference Claritinu lékaři je dána jeho minimálním účinkem na centrální nervový systém. Jeho účinek na mozkové struktury je mnohem menší než účinek Cetrinu.
Více o Claritinu

Zyrtec nebo Tsetrin?

Zyrtec a Cetrin jsou synonyma, protože obsahují stejnou účinnou látku - cetirizin. Proto mezi Zyrtekem a Tsetrinem není zásadní rozdíl. Můžete si vybrat jakýkoli lék, který se vám subjektivně líbí více. Pokud je při výběru léku rozhodující cena, zvolte Cetrin, který je výrazně levnější než Zirtek.

Lékárníci se domnívají, že Zyrtec obsahuje vyšší čistotu cetirizinu, a proto způsobuje méně nežádoucích účinků. Praxe jejich užívání však ukázala, že výskyt nežádoucích účinků u obou léků je přesně stejný..

Cetrin je dovážený lék vyráběný indickou farmaceutickou společností. Rozdíl v nákladech závisí na obchodní marži v řetězci lékáren, nákladech na skladování, pronájmu prostor a přepravě. To znamená, že není rozdíl mezi dražší drogou a levnější drogou. Cena tablet a sirupu Cetrin v ruských lékárnách je uvedena v tabulce:

Dávková forma CetrinCena
Sirup, 60 ml110 - 125 rublů
Tablety, 10 kusů149-161 rublů
Tablety, 20 kusů155-181 rublů
Tablety, 30 kusů220 - 224 rublů

Cetrin pro psa

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor projektu obsahu.

Což je lepší: Suprastin nebo Tsetrin?

Suprastin a Cetrin se používají v alergologii. Léky jsou předepisovány na kožní alergické patologie, polinózu, Quinckeho edém, potravinové alergie. Co je lepší: Suprastin nebo Tsetrin? Léky patří do různých generací léků na alergická onemocnění. Účinnost přípravku Tsetrin je mírně vyšší než účinnost přípravku Suprastin. Cetrin nezpůsobuje výrazné nežádoucí projevy, zejména ospalost. Pro srovnání Suprastinu a Tsetrinu je nutné studovat lékové formy, indikace, omezení.

  1. Farmakologické vlastnosti, indikace omezení užívání léků
  1. Podmínky použití Tsetrin
  2. Pravidla pro jmenování Suprastina
  1. Závěr

Farmakologické vlastnosti, indikace omezení užívání léků

Suprastin lze koupit v lékárnách ve formě tablet (25 mg) a ampulí (20 mg-1 ml). Terapeutickou složkou léčiva je chloropyramin hydrochlorid (1. generace). Lék zmírňuje otoky, zánětlivé reakce v případě alergického onemocnění. Tento lék pomáhá snižovat svalové křeče.

Suprastin vstupuje do krevního řečiště sliznicí trávicího traktu. Účinek terapie je zaznamenán po 1/4 hodině nebo půl hodině. Terapeutická složka prochází krví do mozkové tkáně, placentárními cévami, mateřským mlékem. K štěpení látky dochází v jaterní tkáni. Lék se vylučuje močí. U dětí lék opouští tělo rychleji..

Indikace pro použití Suprastinu:

  • vyrážky jako kopřivka;
  • tech Quincke;
  • rýma, zánět spojivek (způsobený alergeny);
  • alergické projevy při vystavení potravinovým alergenům;
  • dermatologické patologie vyvolané vniknutím alergenů do krve nebo na kůži;
  • vyrážky, otoky vyvolané bodnutím včel, vos a jiného hmyzu;
  • ekzematózní formace na pokožce.

Suprastin má omezení ohledně jmenování. Lék se nepoužívá na alergie na léčivé složky léčiva, během astmatického záchvatu, malabsorpce, nedostatku laktázy. Léčba přípravkem Suprastin není indikována u novorozenců a předčasně narozených dětí. Ampulková forma se nepoužívá u pacientů mladších 3 let. Lék není předepsán během těhotenství dítěte (až 12 týdnů, 1 měsíc před porodem), pacientům s glaukomem, patologií prostaty, jater a ledvin. Léčba přípravkem Suprastin vyžaduje u starších pacientů opatrnost a také retenci moči. Tavegil je považován za analog Suprastinu. Lék je levný (120 rublů).

Cetrin je antialergický lék druhé generace. Produkt se vyrábí ve formě tablet (10 mg) a sirupu (1 mg-1 ml). Aktivní složkou léčiva je cetirizin hydrochlorid. Nástroj inhibuje práci histaminových H1 receptorů. Cetrin zlepšuje stav pacienta s alergiemi, snižuje svědění a snižuje vylučování. Lék předem zabraňuje uvolňování zánětlivých mediátorů, což brání rozvoji kliniky pro závažné alergie. Na pozadí užívání drogy klesá propustnost malých cév. Lék snižuje křeč bronchiálního stromu u astmatu (mírné).

Při použití terapeutických dávek léku nezpůsobuje ospalost, letargii nebo sníženou pozornost. Doba působení přípravku Tsetrin je více než jeden den. Lék nezpůsobuje rezistenci receptorů při dlouhodobém užívání, je dobře snášen. Terapeutický účinek trvá 3 dny po ukončení léčby přípravkem Cetrin. Lék se vstřebává v zažívacím traktu. Lék přechází do ženského mléka. Činidlo je rozděleno v jaterní tkáni, nehromadí se. Lék se vylučuje močí.

Indikace pro použití Tsetrin:

Tabletové formy

Tekutá forma

  • vyrážky jako kopřivka;
  • Quinckeho edém;
  • azální a spojivkové projevy alergií;
  • kožní alergie.
  • sezónní alergické stavy;
  • atopické astma.

Tento léčivý přípravek není předepisován pacientům s alergiemi na složky přípravku Cetrin během těhotenství a kojení. Kapalná forma se používá od 2 let. Tabletová forma se zobrazuje pacientům ve věku od 6 let. Tsetrin je pečlivě předepisován na onemocnění ledvin a u starších pacientů. Během užívání přípravku Tsetrin se mohou objevit migrénové bolesti vestibulopatie, alergie a nepohodlí v břiše. Analogem Tsetrinu je Loratadin, Zyrtec.

Podmínky použití Tsetrin

Dospělí pacienti užívají tento lék ve formě tablet, 10 mg denně. Denní dávka by měla být rozdělena na 2 použití. Maximální dávka antihistaminika denně je 20 mg. Kapalná forma léčiva se užívá ve stejné dávce..

Dětem starším 6 let může být předepsáno 5 mg dvakrát denně (tablety nebo sirup). Dětem mladším 6 let je předepsána pouze tekutá forma léku. Přípravek by měl být užíván v dávce 2,5 mg jednou denně. V případě potřeby dávku zvyšte.

Neměli byste pít Tsetrin se Suprastinem. Je lepší je brát střídavě. Užívání přípravku Cetrin a Suprastin může způsobit nežádoucí projevy, alergie.

Pravidla pro jmenování Suprastina

Suprastin by měl být opitý 1 tabletu třikrát čtyřikrát denně. Neměli byste vypít více než 4 tablety denně. Injekční forma léku je předepsána 1-2 ml denně..

Použití Suprastinu v dětské praxi:

Stáří

Dávkování léků

Čtvrtá až pátá část tablety se tvoří dvakrát denně. 0,25 ml pro kojence do 1 roku.

Děti do 6 let

1/2 tablety ve formě 2krát denně. 0,5 ml roztoku.

Formuláře 1-1 1/2 tablety. 0,5 - 1 ml ampule.

Místo Suprastinu mohou dospělí pít Tsetrin, Tavegil, Loratadin. U dětí je lepší nahradit Suprastin přípravkem Cetrin, Loratadin nebo jinými léky 2. generace. Suprastin nemůžete užívat s Tsetrinem.

Závěr

Cetrin a Suprastin se používají při léčbě alergických patologií. Účinnost a bezpečnost přípravku Tsetrin je mnohem vyšší než u přípravku Suprastin. Drogová terapie musí být prováděna po doporučení lékaře. Neměli byste užívat léky samostatně, protože mají svá vlastní omezení ohledně jmenování.

Prameny:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/suprastin__789
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=a90310f8-1e55-491e-8e09-4a0ff15be728&t=

Našli jste chybu? Vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter

Cetrin - antialergický lék

Alergie nejsou nejpříjemnější věcí, která se může stát, a poměrně častým problémem. Kýchání, svědění, neschopnost užívat si přírody, zvířat, zaprášené knihovny a další. A to ovlivňuje celkový stav člověka - podrážděnost, únava, špatná nálada.

Ale nyní, v naší době s vámi, se farmaceutický průmysl vyvinul natolik, aby to, co je popsáno výše, bylo minulostí. Příznaky alergie lze nyní eliminovat léky, jedním z nich je Cetrin..

Nejprve se podívejme, jaké generace existují v antihistaminikách. To je důležité, protože účinnost léků a schopnost ovlivňovat centrální nervový systém závisí na generaci. Mezi léky patří účinné látky - blokátory histaminových receptorů. A jak víte, histamin je zodpovědný za výskyt reakce na dráždivou látku (svědění, zarudnutí, otok, vyrážky), je to on, kdo zahájí tento proces.

Obrázek 1 - Léky na alergie

Dnes existuje rozdělení antialergických léků na generace. Jsou jen tři. Cetrin patří druhému.

Suprastin, Tavegil, Diazolin, Fenistil atd. jsou nerozlišující ve svém působení na receptory. To znamená, že ovlivňují centrální nervový systém a gastrointestinální trakt. Tato nevybíravost vytváří silný antihistaminový účinek, ale ospalost se jeví jako „strana“.

  • 2. generace

Zyrtec, Zodak, Tsetrin, Cetirizin, Parlazin atd. méně ovlivňují centrální nervový systém, protože jsou selektivní ve vztahu k receptorům. Ospalost jako vedlejší reakce je proto méně výrazná. Se selektivitou však účinnost léků proti alergiím ve srovnání s první generací mizí..

  • III generace

Claritin, Erius atd. Se vyznačují vysokou selektivitou pro receptory histaminu. Léky této generace neinteragují s centrálním nervovým systémem a toto chování má za následek absenci ospalosti jako vedlejší reakce těla. Pokud jde o účinnost proti alergiím, tyto léky nemají o nic nižší, než když je porovnáme s 1. generací.

Cetrin je antialergický lék druhé generace. Doporučuje se užívat jako protizánětlivý prostředek a také k prevenci exacerbace průběhu onemocnění..

Lék je založen na cetirizinu. Tato účinná látka zabraňuje vzniku alergických příznaků (svědění, otoky, bolestivé pocity atd.). Pokud budete dodržovat dávku předepsanou lékařem, pak Tsetrin nezpůsobí ospalost. Absence sedativního účinku je spojena s nemožností penetrace cetrizinu přes hematoencefalickou bariéru do struktur centrálního nervového systému..

Zastavením svědění Cetrin nepřímo předchází rozvoji kožních infekcí, které se často vyskytují po poškrábání oblasti, kde se vyrážka objeví, nebo svědění kůže je nejaktivnější. Snižuje alergickou reakci kůže a průdušek a zabraňuje takzvanému atopickému pochodu, který je charakterizován vývojem dermatitidy na bronchiální astma nebo alergickou rýmu..

Terapeutický účinek užívání Tsetrinu můžete sledovat za dvacet minut, jeho trvání je asi den. Pokud přestanete užívat, jeho ozvěny lze zaznamenat do tří dnů. Účinek samozřejmě zeslábne. Tsetrin tedy:

  • eliminuje svědění;
  • zmírňuje otoky a předchází jim;
  • zmírňuje křeče hladkých svalů;
  • snižuje propustnost kapilár a uvolňování tekutin do tkání.

Lék také snižuje bolestivost alergické rýmy. Zmírňuje ucpaný nos, zmírňuje vyčerpávající kýchání, eliminuje svědění a silné slzení.

U mírné formy bronchiálního astmatu přípravek Cetrin výrazně snižuje počet záchvatů po dobu terapeutické léčby nebo, pokud to lékař indikuje, i pro prevenci. Je třeba poznamenat, že Cetrin také dobře zmírňuje kopřivku.

Indikace

Sirup a tablety Cetrin jsou účinné za následujících podmínek:

  • senná rýma;
  • alergická rýma / konjunktivitida;
  • kopřivka;
  • alergické dermatózy se silným svěděním;
  • Quinckeho edém;
  • atopické bronchiální astma.

Kontraindikace

Cetrin, a to jak ve formě tablet, tak ve formě sirupu, by se neměl používat za následujících podmínek:

  • přecitlivělost nebo alergie na aktivní nebo pomocné složky léčiva (cetirizin, hydroxyzin);
  • období těhotenství;
  • kojení;
  • děti do 2 let (pro sirup);
  • děti do 6 let (pro tablety);
  • Sirup Cetrin se nepoužívá u pacientů s nedostatkem vápníku, intolerancí na sacharosu-izomaltózu, fruktózu a syndromem malabsorpce glukózy / galaktózy..

U pacientů s chronickým selháním ledvin a starších osob se denní dávka přípravku Cetrin vybírá individuálně. A terapeutický kurz probíhá pod dohledem ošetřujícího lékaře.

Vedlejší efekty

Cetrin je docela dobře snášen a nezpůsobuje často negativní reakci v těle. Po užívání léku však mohou být zaznamenány následující nežádoucí reakce:

  • bolest hlavy;
  • nepohodlí v žaludku / střevech (plynatost, bolesti břicha, poruchy trávení, plynatost, zácpa, průjem);
  • migréna;
  • závrať;
  • reakce přecitlivělosti (vyrážka, svědění, kopřivka, Quinckeho edém);
  • suchá ústa;
  • ospalost.

Jak se přípravek Cetrin užívá

Tsetrin se užívá perorálně, ústy, bez žvýkání, bez ohledu na to, zda jíte nebo ne. Tabletu zapijte trochou čisté vody. Vzhledem k tomu, že Cetrin je vzácný, ale způsobuje ospalost a můžete ho užít 1krát denně, doporučuje se odložit jeho příjem na večer a vypít Cetrin před spaním.

Obrázek 2 - Jak správně pít tablety Cetrin

Denní dávka pro dospělého je 10 mg (10 ml sirupu). Maximální denní dávka je 20 mg.

  • děti starší 6 let a dospělí: 10 ml sirupu Cetrin 1krát denně. nebo 2krát denně. 5 ml každý;
  • děti od 2 do 6 let: 5 ml. 1 čas / den nebo 2,5 ml 2krát denně;
  • pacienti se sníženou funkcí ledvin: 5 ml 1krát denně a při těžkém selhání ledvin 5 ml sirupu každý druhý den. Kromě toho, pokud index Clcr nepřekročí 10 ml / min, je užívání léku kontraindikováno..
  • děti po 6 letech a dospělí: 10 mg (1 tableta denně) 1krát denně. nebo 2krát denně. 1/2 tablety;
  • pacienti se sníženou funkcí ledvin: dávka se volí individuálně. Obvykle se dávka sníží dvakrát, je možné použít 1/2 tablety každý druhý den. Pokud hodnota Clcr nepřekročí 30 ml / min, měla by se dávka 5 mg užívat každý druhý den..

Přesné dávkování a doba užívání léku předepisuje ošetřující lékař!

Klinický obraz, příznaky a povaha průběhu onemocnění určují délku léčby přípravkem Cetrin. Lék, aby se zmírnila akutní alergická reakce, se pije na pití po dobu dvou týdnů. Současně, pokud příznaky zmizely dříve než ve stanoveném období, je užívání Tsetrinu přerušeno. Mělo by se však pamatovat na to, že Cetrin lze používat nepřetržitě jako terapeutické činidlo po dobu nejdéle 14 dnů..

Pokud je Tsetrin předepsán jako profylaxe, aby se alergie nevrátila s obnovenou energií a v akutní formě, pak takový kurz bude v průměru trvat 1-1,5 měsíce.

Cetrin se také dobře osvědčil při léčbě bronchiálního astmatu. Používá se jako základ pro komplexní léčbu tohoto onemocnění. Kurz trvá 15-20 dní, poté je předepsána týdenní přestávka, poté je léčba obnovena. Děti do 7 let, které jsou náchylné k dermatitidě, užívají přípravek Cetrin 3-4krát ročně. Tento kurz trvá asi 10-14 dní..

Pokud jde o společný příjem přípravku Cetrin a alkoholu, je třeba se během terapeutické léčby zdržet pití alkoholu.

Cetrin během těhotenství a během hepatitidy B.

Obrázek 3 - Cetrin během těhotenství

Během těhotenství a kojení je zakázána jakákoli forma přípravku Cetrin. Zákaz je spojen s penetrací cetirizinu přes placentární bariéru a do mateřského mléka. Cetirizin má negativní vliv na vývoj mozku dítěte. Pokud je Tsetrin užíván během období hepatitidy B, pak je dítě v tuto chvíli převedeno na umělou výživu.

Tsetrinovy ​​analogy

Farmakologický trh nabízí poměrně málo synonym (v přípravku je obsažen cetirizin) a analogy (léky s podobným terapeutickým účinkem, tj. Blokátory histaminu) Cetrin.

Antihistaminika první generace jsou obvykle levnější. Co je však důležité, neliší se ve výrazné selektivitě a způsobují vedlejší reakce z centrálního nervového systému. Analogy, které jsou součástí třetí generace, působí selektivně, neovlivňují nervový systém, ale jsou dražší.

Obrázek 4 - Analogy tsetrinu

Léčivou látkou v přípravku Zodak je cetirizin. Můžeme dojít k závěru, že mezi nimi není žádný rozdíl. Cetrin je levnější než česká synonymní droga.

Aktivní složkou přípravku Tavegil je klemastin - blokátor histaminu 1. generace.

Je zajímavé, že při užívání přípravku Tavegil se ospalost vyvíjí poměrně zřídka. Tavegil v ampulích se používá při léčbě alergií a také jako kompletní lék na Quinckeho edém a anafylaktický šok.

Působení klemastinu se prodlužuje na 12 hodin a cetirizin - na 24 hodin. Užívání přípravku Cetrin není doprovázeno ospalostí a na rozdíl od klemastinu není v těle metabolizováno.

Tavegil je dobře prostudován, má injekční lékovou formu a je levnější než Cetrin.

  • Cetrin / Claritin, Loratadin

Účinnost obou léků je srovnatelná, ale Cetrin se lépe projevuje při kožních alergiích..

Léčivou látkou je desloratadin, blokátor histaminu třetí generace. Zřídka vyvolává vedlejší účinky. Pro dlouhodobou terapii se proto doporučuje příjem Erisu. Erius je silnější a účinnější než Cetrin.

  • Cetrin / Suprastin

Léčivou látkou je chloropyramin hydrochlorid. Suprastin je účinný po dobu 3 až 6 hodin. Má však několik vedlejších účinků: ospalost, ztrátu síly, poruchy stolice, suché sliznice, nevolnost, zvracení, zvýšený oční tlak. Suprastin by se neměl používat u dětí mladších 3 let. Navíc jej nelze použít jako profylaxi proti alergiím. Účinnost přípravku Tsetrin je o něco vyšší. Nemá prakticky žádné vedlejší účinky, zejména ospalost.

Video: Recenze léku Tsetrin. Indikace, vedlejší účinky, formy a analogy

Což je lepší: Suprastin nebo Tsetrin

Suprastin

Cetrin

Na základě údajů z výzkumu je Cetrin lepší než Suprastin. Proto vám doporučujeme, abyste si jej vybrali.

Ale nezapomeňte, že tyto léky mají různé účinné látky. Proto se poraďte se svým lékařem. Některé z nich nemusí pro vaši terapii fungovat..

Srovnání účinnosti přípravku Suprastin a Tsetrin

Účinnost přípravku Suprastin je velmi podobná přípravku Cetrin, což znamená, že schopnost léčiva mít maximální možný účinek je podobná.

Například pokud je terapeutický účinek přípravku Suprastin výraznější, pak při použití přípravku Cetrin, ani ve velkých dávkách, nebude možné dosáhnout tohoto účinku.

Rychlost terapie - ukazatel rychlosti terapeutického působení u Suprastinu a Tsetrinu je přibližně stejná. A biologická dostupnost, to znamená množství léčivé látky, které se dostane na místo svého působení v těle, je podobné. Čím vyšší je biologická dostupnost, tím méně se ztratí, když je absorbováno a použito tělem..

Srovnání bezpečnosti přípravku Suprastin a Tsetrin

Bezpečnost léku zahrnuje mnoho faktorů..

Současně je v Suprastinu velmi podobný Tsetrinu. Je důležité, kde je léčivo metabolizováno: léčivé látky se vylučují z těla nezměněné nebo ve formě produktů jejich biochemických transformací. Metabolismus probíhá spontánně, ale nejčastěji postihuje hlavní orgány, jako jsou játra, ledviny, plíce, kůže, mozek a další. Při hodnocení metabolismu v Suprastinu i v Cetrinu zkoumáme, který orgán metabolizuje a jak kritický je jeho účinek.

Poměr rizika k prospěchu je, když je předepisování léku nežádoucí, ale za určitých podmínek a okolností oprávněné s povinným dodržováním opatrnosti při užívání. Suprastin zároveň nemá žádná rizika při používání, stejně jako Cetrin.

Při výpočtu bezpečnosti se také bere v úvahu, zda se projevují pouze alergické reakce nebo možná dysfunkce hlavních orgánů. V ostatních věcech, stejně jako reverzibilita důsledků používání Suprastinu a Tsetrinu.

Srovnání kontraindikací pro Suprastin a Tsetrin

Na základě pokynů. Počet kontraindikací pro Suprastin je velmi podobný přípravku Cetrin a je malý. Toto je seznam příznaků se syndromy a chorobami, různými vnějšími a vnitřními podmínkami, za kterých může být použití Suprastinu a Tsetrinu nežádoucí nebo nepřijatelné..

Srovnání závislosti mezi Suprastinem a Tsetrinem

Stejně jako bezpečnost, i závislost zahrnuje mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu při hodnocení drogy..

Soubor hodnot pro parametry jako „abstinenční syndrom“ a „vývoj rezistence“ je tedy v Suprastinu velmi podobný těm v Tsetrinu. Abstinenční syndrom je patologický stav, ke kterému dochází po ukončení příjmu látek, které způsobují závislost nebo závislost na těle. A pod rezistencí se rozumí počáteční rezistence vůči léku, v tom se liší od závislosti, kdy se rezistence vůči léku vyvíjí po určitou dobu. Přítomnost rezistence lze zjistit pouze v případě, že byl učiněn pokus o zvýšení dávky léčiva na maximum. Současně jsou hodnoty „abstinenčního syndromu“ a „rezistence“ Suprastinu poměrně malé, stejně jako u Tsetrinu.

Srovnání vedlejších účinků Suprastinu a Tsetrinu

Nežádoucími nebo vedlejšími účinky jsou jakékoli nežádoucí účinky, které se u pacienta vyskytnou po podání léku.

Suprastinův stav nežádoucích jevů je téměř stejný jako stav Tsetrinu. Oba mají málo vedlejších účinků. To znamená, že frekvence jejich projevů je nízká, to znamená, že indikátor, kolik případů projevů nežádoucích účinků léčby je možné a registrovaných, je nízký. Nežádoucí účinek na tělo, síla vlivu a toxický účinek přípravku Suprastin jsou podobné jako u Cetrinu: jak rychle se tělo zotavuje po požití a zda se vůbec vzpamatuje.

Porovnání snadnosti použití Suprastinu a Tsetrinu

Jedná se o výběr dávky s přihlédnutím k různým podmínkám a frekvenci příjmu. Současně je důležité nezapomenout na formu uvolňování léku, je také důležité vzít to v úvahu při hodnocení.

Snadné použití přípravku Suprastin je přibližně stejné jako u přípravku Cetrin. Nejsou však dostatečně vhodné pro použití..

Hodnocení léků sestavují zkušení lékárníci studující mezinárodní výzkum. Zpráva se generuje automaticky.

Průvodce byl naposledy aktualizován: 2019-09-19 05:59:52

Co je lepší Suprastin nebo Tsetrin: vlastnosti a rozdíly

Při výběru účinného léku na alergie si pacient klade otázku: co je efektivnější zvolit Suprastin nebo Tsetrin? Nejprve je třeba zdůraznit, že obě léky pocházejí z různých generací a mají charakteristické rysy. O kterých z nich budeme uvažovat právě teď.

Farmakologické vlastnosti suprastinu

Tento lék obsahuje chloropyramin hydrochlorid, antihistaminovou látku, která má antiemetický účinek, pomáhá vyrovnat se s křečemi. Akce začíná okamžitě 15-30 minut po požití, lék může působit až 3-6 hodin.

Když se Suprastin dostane do gastrointestinálního traktu, rychle a rovnoměrně se distribuuje přes tkáně a také se dostane do struktur centrálního nervového systému. Všechny složky drogy jsou testovány výzkumem a jsou naprosto neškodné pro lidské zdraví a život. Vylučuje se ledvinami, přirozeně a u dětí mnohem rychleji než u dospělých.

Indikace pro použití

Indikace k použití jsou různé typy alergií, například:

  • Vyrážky podobné kopřivce.
  • Svědicí pokožka.
  • Zánět spojivek.
  • Sérová nemoc.
  • Dermatitida.
  • Celoroční nebo sezónní rýma.
  • Alergie na potraviny nebo léky.
  • Dermatologické patologie.
  • Reakce na bodnutí hmyzem.

Výhody a nevýhody

Suprastin je osvědčený lék, kterému lékaři důvěřují a je předepisován pacientům, kteří trpí různými druhy alergií. Vyrábí se maďarskými lékárníky v několika formách: perorální tablety a ampule na injekci..

Navzdory své dobré pověsti však má malou nevýhodu nevýhod. Patří mezi ně nežádoucí reakce na lék; mnoho pacientů po užití pilulek trpí silnou ospalostí. Nemohou jej používat děti do 3 let, včetně předčasně narozených dětí. Má také velké množství kontraindikací: ztráta síly, zvýšený oční tlak, nevolnost, zvracení, poruchy stolice a mnoho dalších. Pokud se takové příznaky objeví nebo v případě předávkování je nutná urgentní hospitalizace pacienta, protože léčba sama o sobě nemá smysl.

Nemůže být použit jako profylaktický prostředek pro alergické reakce a pouze lékař by se měl zabývat jmenováním a dávkováním léku..

Farmakologické vlastnosti Cetrinu

Cetrin je novější generace léků na alergie. Obsahuje látku - cetirizin, která má profylaktické vlastnosti a usnadňuje průběh alergií. Pomáhá vyrovnat se s otoky a svěděním, zmírňuje svalové křeče, eliminuje kožní reakce.

Účinek užívání tablet se dostaví do 10 minut a po užití sirupu u 50% pacientů se účinek dostaví po 20 minutách. Jedná se o poměrně velký průlom v získávání léčiv, protože tento lék lze také použít k prevenci alergických reakcí..

Po požití se rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu a beze zbytku se rozpouští v žaludku. Příjem potravy neovlivňuje práci přípravku Cetrin, i když rychlost jeho rozpadu je mírně snížena. Vylučuje se přirozeně: 10% se vylučuje močí a 10% se vylučuje stolicí.

Indikace pro použití

Pro použití drogy mohou být příčinou následující nemoci:

  • Sezónní nebo celoroční rýma.
  • Kopřivka.
  • Alergická konjunktivitida.
  • Senná rýma.
  • Dermatitida.
  • Quinckeho edém.

Výhody a nevýhody

Cetrin vyrábí indická farmaceutická společnost a patří do druhé generace antihistaminik. To může znamenat, že lék má při použití méně nežádoucích účinků. Pacient nemá prakticky žádnou ospalost a menší účinek na centrální nervový systém.

Je účinnější než léky první generace a rychleji zvládá příznaky alergie, které si rychle získaly důvěru a popularitu lékařů a jejich pacientů..

Při aplikaci by se s ním mělo zacházet opatrně, dávkování by mělo předepisovat pouze lékař. V návodu k použití obsahuje také řadu nežádoucích účinků, které jsou stejné jako u přípravku Suprastin.

Co si vybrat?

Ve výsledku můžeme říci, že při výběru léku na alergie by měla být upřednostněna droga Cetrin. To lze snadno vysvětlit jejich generacemi antihistaminik: Suprastin patří k první generaci a má více vedlejších účinků ve svém složení, zatímco Cetrin patří ke druhé generaci a je mezi spotřebiteli velmi žádaný..

Lékaři také doporučují zvolit přípravek Cetrin, protože jej lze používat bez obav o vaše zdraví a Suprastin je předepisován pacientům pouze tehdy, je-li léčen v nemocnici pod neustálým dohledem lékaře..

Ve vyspělých zemích je prodej Suprastinu dětem do 12 let obecně zakázán. Velmi vysušuje sliznice, což může vést k infekcím a rozvoji dalších nemocí. V příkladu je mnoho případů, kdy se po léčbě přípravkem Suprastin objevily pacienti: bronchitida, tonzilitida a další podobná onemocnění. Kromě toho silně ovlivňuje centrální nervový systém, což brání člověku v normálním vnímání informací, učení a výkonu své práce..

Cetrin zase nezpůsobuje takové vedlejší účinky, i když je méně účinný v boji s příznaky alergie, ale při výběru mezi těmito dvěma léky by měl být upřednostňován.

Články O Potravinových Alergií