Tato stránka obsahuje seznam všech analogů Aleronu ve složení a indikacích pro použití. Seznam levných analogů a můžete také porovnat ceny v lékárnách.
- Nejlevnější analog Aleronu: Cetirizin
- Nejpopulárnější Aleronův analog: Fri-al
- ATC klasifikace: levocetirizin
- Aktivní složky / složení: Levocetirizin dihydrochlorid
# | název | Cena v Rusku | Cena na Ukrajině |
---|---|---|---|
1 | Cetirizin cetirizin Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 36 rbl | 17 UAH |
2 | Parlazin Cetirizin Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 41 rbl | -- |
3 | Cetirizin DS Cetirizin Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 46 RUB | -- |
4 | Cetirizin Sandoz Cetirizin dihydrochlorid Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 54 rbl | 260 UAH |
Pět | Cetirizin-Akrikhin Cetirizin Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 56 rbl | -- |
Při výpočtu nákladů na levné analogy Aleronu byla zohledněna minimální cena, která byla uvedena v cenících poskytovaných lékárnami
# | název | Cena v Rusku | Cena na Ukrajině |
---|---|---|---|
1 | Pá-levocetirizin Analogové složení a indikace | 120 rbl | 70 UAH |
2 | Zodak cetirizin Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 118 rbl | 15 UAH |
3 | Cetrin cetirizin Analogový podle indikace a způsobu aplikace | 118 rbl | 33 UAH |
4 | Ksizal levocetirizin Analogové složení a indikace | 200 rbl | 87 UAH |
Pět | Suprastinex Levocetirizin Analogové složení a indikace | 210 rbl | 482 UAH |
Tento seznam analogů léků je založen na statistikách nejžádanějších léků.
Všechny analogy Aleronu
Analogy ve složení a indikace pro použití
název | Cena v Rusku | Cena na Ukrajině |
---|---|---|
Alerzin Levocetirizin dihydrochlorid | -- | 14 UAH |
Aleron neo Levocetirizin dihydrochlorid | -- | 15 UAH |
Glenzet levocetirizin | 124 rbl | 41 UAH |
Zilola levocetirizin | -- | 44 UAH |
Ksizal levocetirizin | 200 rbl | 87 UAH |
Suprastinex Levocetirizin | 210 rbl | 482 UAH |
L-Cet levocetirizin | -- | 20 UAH |
Zodak aktivní levocetirizin | -- | 15 UAH |
Cesera levocetirizin | -- | -- |
Tsetrilev levocetirizin | -- | 25 UAH |
Alergolický levocetirizin dihydrochlorid | -- | 91 UAH |
Alergol-levocetirizin-dihydrochlorid | -- | -- |
Allerway Levocetirizin | 150 rbl | 43 UAH |
Alergický levocetirizin dihydrochlorid | -- | 30 UAH |
Pá-levocetirizin | 120 rbl | 70 UAH |
Levocetirizin-Teva Levocetirizin | 243 rbl | -- |
Levocetirizin Levocetirizin | 122 rbl | -- |
Výše uvedený seznam analogů léčiv, který označuje náhražky Aleronu, je nejvhodnější, protože mají stejné složení účinných látek a shodují se v indikacích pro použití.
Analogy podle indikace a způsobu aplikace
název | Cena v Rusku | Cena na Ukrajině |
---|---|---|
Alerza Cetirizin | -- | -- |
Allertek Cetirizin | -- | 36 UAH |
Zestra pseudoefedrin, cetirizin | -- | -- |
Zyrtec cetirizin | 70 rbl | 199 UAH |
Zodak cetirizin | 118 rbl | 15 UAH |
Letizen cetirizin dihydrochlorid | -- | -- |
Parlazin Cetirizin | 41 rbl | -- |
Rolinóza cetirizin | -- | 70 UAH |
Cetirizin cetirizin | 36 rbl | 17 UAH |
Cetirizin Hexal Cetirizin dihydrochlorid | 316 rbl | 24 UAH |
Cetirizin Sandoz Cetirizin dihydrochlorid | 54 rbl | 260 UAH |
Cetirizin-Teva Cetirizin | 65 RUB | 45 UAH |
Cetirizin-astrapharm cetirizin | -- | 17 UAH |
Cetirinax Cetirizin | -- | -- |
Cetrin cetirizin | 118 rbl | 33 UAH |
Cetrinální cetirizin | -- | -- |
Zodak Express levocetirizin dihydrochlorid | 244 rbl | -- |
Talert cetirizin dihydrochlorid | -- | -- |
Cetirizin-FT cetirizin dihydrochlorid | -- | -- |
Allerset cetirizin | -- | -- |
Cetirizin DS Cetirizin | 46 RUB | -- |
Cetirizin-Akrikhin Cetirizin | 56 rbl | -- |
Různé složení se může shodovat v indikaci a způsobu aplikace
název | Cena v Rusku | Cena na Ukrajině |
---|---|---|
Difenhydramin difenhydramin | 3 rbl | UAH 2 |
Diphenhydramin-Darnitsa difenhydramin | -- | 8 UAH |
Tavegil Clemastine | 134 rbl | 24 UAH |
Donormil doxylamin | 115 rbl | 34 UAH |
Reslip doxylamin | 94 rbl | -- |
Normoson doxylamin-sukcinát | -- | -- |
Valocordin-Doxylamin Doxylamin sukcinát | 187 rbl | -- |
Feniden dimethinden maleát | -- | -- |
Suprastin chloropyramin | 101 rbl | 16 UAH |
Suprostilin chloropyramin | -- | 6 UAH |
Chloropyramin Chloropyramin | 52 rbl | 18 UAH |
Chloropyramin hydrochlorid chloropyramin | -- | 6 UAH |
Teraligen Alimemazin | 250 rbl | 680 UAH |
Pipolfen promethazin | 640 rbl | 1 000 UAH |
Torecan thietylperazin | -- | -- |
Ciel Dimenhydrinat | -- | -- |
Aviamarin dimerhydrát | 69 rbl | 300 UAH |
Peritol cyproheptadin | 4400 rbl | 46 UAH |
Agistam Loratadin | -- | 9 UAH |
Aleric Loratadin | -- | 12 UAH |
Allerpriv Loratadin | -- | -- |
Erolin loratadin | -- | 200 UAH |
Claridol Loratadin | 94 rbl | -- |
Clarisens Loratadin | 40 rbl | -- |
Claritin Loratadin | 119 rbl | 37 UAH |
Klarotadin Loratadin | -- | -- |
Lomilan Loratadin | 86 rbl | -- |
Lorahexal loratadin | 39 rbl | -- |
Lorano loratadin | -- | 26 UAH |
Lorano oudt loratadin | -- | UAH 29 |
Loratadin Loratadin | 10 rub | 5 UAH |
Laura | 104 rbl | 169 UAH |
Loratadin-Darnitsa Loratadin | -- | 9 UAH |
Loratadin - zdraví Loratadin | -- | 8 UAH |
Loratadin-Stoma loratadin | -- | 5 UAH |
Loratadin-Teva Loratadin | 79 rbl | -- |
Loratadine Zemědělská půda Loratadine | -- | -- |
Loratadine Stada Loratadine | 46 RUB | -- |
Loratadin-Akrikhin Loratadin | 53 rbl | -- |
Loratadin-Hemofarm Loratadin | -- | -- |
Diazolin mebhydrolin | 4. RUB | UAH 2 |
Diazolin pro děti mebhydrolin | -- | 14 UAH |
Diazolin-Darnitsa mebhydrolin | -- | 4 UAH |
Diazolin-ozon mebhydrolin | -- | -- |
Ketotifen Ketotifen | 30 rublů | UAH 3 |
Ketotifen Sopharma ketotifen | 65 RUB | 19. UAH |
Ketotifen VFZ ketotifen | -- | 32 UAH |
Ketotifen-B ketotifen | -- | -- |
Ketotifen-LH | -- | UAH 3 |
Semprex Acrivastin | 2120 rbl | -- |
Kestin ebastin | 150 rbl | 300 UAH |
Espa-Bastin Ebastin | 171 rbl | -- |
Altiva fexofenadin | -- | 54 UAH |
Rychlý fexofenadin | -- | -- |
Tigofast 180 fexofenadin | -- | -- |
Fexofast fexofenadin | 202 rbl | 73 UAH |
Telfast fexofenadin | 1950 rbl | 850 UAH |
Tigofast fexofenadin | -- | 57 UAH |
Alergo | -- | -- |
Allegra Fexofenadine Hydrochloride | 370 rbl | 97 UAH |
Fexadin Fexofenadin hydrochlorid | 227 rbl | 360 UAH |
Alerix fexofenadin | -- | -- |
Alergostop desloratadin | -- | -- |
Alersis desloratadin | -- | 58 UAH |
Desal desloratadin | 141 rbl | -- |
Eden desloratadin | -- | 8 UAH |
Ezlor Desloratadine | 151 rbl | -- |
Eridez desloratadin | -- | 22 UAH |
Erius desloratadin | 240 rbl | 113 UAH |
Lordestine desloratadin | 83 rbl | -- |
Trexil neo desloratadin | -- | 27 UAH |
Fribris desloratadin | -- | 185 UAH |
Ds-Lor | -- | -- |
Desloratadin Desloratadin | 101 rbl | 22 UAH |
Lordes desloratadin | -- | 64 UAH |
Eridez-Darnitsa desloratadin | -- | UAH 28 |
Alergomax | -- | 25 UAH |
Alergostop | -- | 19. UAH |
Eslotin desloratadin | -- | 124 UAH |
Blogir-3 desloratadin | 121 rbl | -- |
Desloratadin-LF desloratadin | -- | -- |
Elisey desloratadin | 83 rbl | -- |
Blogir desloratadin | 230 rbl | -- |
Rupafin rupatadin | 371 rbl | 460 UAH |
Nyx | -- | 499 UAH |
Fenkarol hifenadin | 137 rbl | 34 UAH |
Nixar bilastin | 243 rbl | 82 UAH |
Gistaphene sequifenadine | 329 rbl | 113 UAH |
Rinitální homeopatické potence různých látek | 546 rbl | 41 UAH |
Jak najít levný analog nákladného léku ?
Chcete-li najít levný analog k léku, generikum nebo synonymum, doporučujeme nejprve věnovat pozornost složení, konkrétně stejným účinným látkám a indikacím pro použití. Identické aktivní složky léčiva naznačují, že léčivo je synonymem léčiva, jeho farmaceutického ekvivalentu nebo farmaceutické alternativy. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na rady lékařů, samoléčba může poškodit vaše zdraví, proto se před použitím jakéhokoli léku vždy poraďte se svým lékařem.
Cena Aleronu
Na níže uvedených webových stránkách najdete ceny Aleronu a informujte se o dostupnosti v nedaleké lékárně
Aleronova instrukce
INSTRUKCE
o použití finančních prostředků
Alerone
Formulář vydání
Pilulky
Farmakologické vlastnosti
Levocetirizin je aktivní stabilní R-enantiomer cetirizinu a patří do skupiny kompetitivních antagonistů histaminu. Farmakologický účinek je způsoben blokováním H 1-histaminové receptory. Afinita k H.1-receptory histaminu v levocetirizinu jsou 2krát vyšší než v cetirizinu. Ovlivňuje fázi vývoje alergické reakce závislou na histaminu, snižuje migraci eosinofilů, vaskulární permeabilitu a omezuje uvolňování zánětlivých mediátorů. Zabraňuje rozvoji a usnadňuje průběh alergických reakcí, vykazuje antiexudativní, antipruritické, protizánětlivé účinky, prakticky nemá anticholinergní a antiserotoninové účinky.
Indikace
Aleron se používá k léčbě akutních a chronických alergických onemocnění, jako jsou:
- alergické dermatózy doprovázené svěděním, vyrážkami a pálením.
Kontraindikace
Aleron není předepisován pacientům s intolerancí na levocetirizin dihydrochlorid a přecitlivělostí na deriváty piperazinu. Rovněž se nepoužívá k léčbě pacientů se závažnými problémy s játry a ledvinami. Aleron není určen dětem do 6 let.
S maximální opatrností je nutné léčit předepisování léku ženám ve fázi laktace a těhotenství. Kromě toho je třeba odpovědně přistupovat k předepisování léku pacientům, kteří trpí retencí moči, protože levocetirizin-dihydrochlorid může zvýšit riziko retence moči..
Aplikace během těhotenství a kojení
Vzhledem k tomu, že není známo, zda má Aleron negativní vliv na vývoj plodu, je jeho použití v terapii těhotných žen možné pouze pro životně důležité indikace. Předepisování léku těhotným ženám je vhodné, pouze pokud přínosy předepisování přípravku Aleron pro zdraví matky významně převyšují možné riziko pro plod..
Předepisování léku ženám v období laktace je možné pouze po odmítnutí kojení, protože levocetirizin, který je součástí Aleronu, proniká do mateřského mléka.
Složení
1 potahovaná tableta obsahuje:
Levocetirizin dihydrochlorid - 5 mg;
Pomocné látky, včetně monohydrátu laktózy.
Způsob podání a dávkování
Aleron se používá k léčbě dětí ve věku šesti let a dospělých. Aleronu se nejčastěji předepisuje 1 tableta 1krát denně. Maximální denní dávka Aleronu pro dospělé je 10 mg, což se rovná 2 tabletám drogy. Lékař volí délku léčby a dávku léku individuálně: pro krátkodobý kontakt s alergenem se doporučuje užívat lék po dobu nejméně 7 dnů, při léčbě senné rýmy - od 21 do 42 dnů. V případě potřeby lze na základě rozhodnutí lékaře průběh léčby prodloužit až na 6 měsíců.
Při předepisování přípravku Aleron pacientům s renální nedostatečností je bezpodmínečně nutné upravit dávkování. Při použití léku v terapii u pacientů se zhoršenou funkcí jater se úprava dávkování neprovádí.
Vedlejší efekty
Vzácně - bolest hlavy, bolest žaludku, nevolnost, zvracení, sucho v ústech, faryngitida, kašel, únava, tachykardie, letargie, krvácení z nosu. V ojedinělých případech je možné vyvinout angioedém a zvýšení hladiny jaterních enzymů v krvi..
Interakce s jinými léky
Kombinované užívání levocetirizinu s makrolidy nebo ketokonazolem nezpůsobilo významné změny na EKG. Při použití v terapeutických dávkách nebyly získány žádné údaje o interakcích s alkoholem. Měli byste se však zdržet pití alkoholických nápojů. Současné užívání tricyklických antidepresiv (např. Amitriptylin), léků (např. Morfin, kodein), benzodiazepinů (např. Diazepam), sedativních antihistaminik (např. Chlorfenamin) může způsobit ospalost.
Předávkovat
Pro akutní předávkování Aleronem je charakteristický vývoj ospalosti.
Aby se odstranily příznaky předávkování, pacient je vypláchnut žaludkem, předepsán příjem solných laxativ a enterosorbentů.
Podmínky skladování
Na suchém a tmavém místě při teplotě 15-25 ° С..
Alerone
Aleron: návod k použití
Alerzin: Aleron Neo: Glenzet: Zodak Aktivní: Xizal: Tsesera: Tsetrilev
L-Cet: Alerzin: Ksizal: Tsetrilev
Allertek: Anallergin: Zodak: Rolinóza: Cetirizin Sandoz: Cetrin: Cetrinal
- Diflucan (Antifungální látka. Je zástupcem třídy triazolových antifungálních látek. Kryptokokóza, genitální kandidóza, kožní mykózy.)
- Cardiomagnyl (nesteroidní protizánětlivé léčivo. Má ochranný účinek na žaludeční sliznici. Používá se k prevenci trombózy.)
- Levomekol (Má antimikrobiální a protizánětlivý účinek. Účinnými látkami jsou chloramfenikol a methyluracil);
- Kyselina nikotinová (Lék užívaný při nedostatku vitaminu PP v těle. Má vazodilatační účinek, zlepšuje metabolismus sacharidů);
- Fenazepam (Působí antikonvulzivně, hypnoticky. Používá se jako reaktivita při reaktivních psychózách, poruchách spánku.)
Aleron tablety: aplikace
Aleron je inovativní přístup k léčbě alergií. Droga nezpůsobuje letargii, únavu, zpomalení reakcí, sníženou pozornost, nepůsobí jako hypnotikum a nemá negativní vliv na játra, srdce a další orgány. Účinná látka levocetirizin má antihistaminový, antipruritický, antialergický a protizánětlivý účinek. Aleron lze tedy použít ke zmírnění průběhu alergických reakcí, použít jej jako profylaktický prostředek pro sezónní jevy. Také se užívají tablety na kopřivku, bronchiální astma, konjunktivitidu, rýmu, ekzém, dermatitidu, kousnutí hmyzem, potravinové alergie a alergie na léky.
Jak se Aleron užívá
Pokyny říkají, že Aleron mohou užívat dospělí a děti starší 6 let. Lék je dostupný ve formě tablet pro orální použití. Obvykle užívejte 1 tabletu jednou denně s velkým množstvím vody. Tabletu můžete užívat jak nalačno, tak s jídlem. Průběh léčby závisí na závažnosti onemocnění, jeho průběhu. Při krátkodobém kontaktu s alergenem stačí 1 týden léčby, s polinózou - 3–6 týdnů a s chronickými chorobami, jako je kopřivka, rýma - až 1 rok. Po užití je lék dobře absorbován v zažívacím traktu, proniká do mateřského mléka a po 50-60 minutách je pozorována jeho nejvyšší koncentrace v krvi.
Aleron: originální návod k použití
Aleron je antialergický lék patřící do skupiny antihistaminik 3. generace.
Aleron obsahuje léčivou látku levocetirizin - R-enantiomer cetirizinu, který je účinným derivátem hydroxyzinu.
Droga má:
- antialergický;
- antipruritikum;
- protizánětlivý;
- antiexudativní účinek;
- výrazný antihistaminový účinek.
Mechanismus účinku léku je spojen s jeho schopností blokovat periferní H1-histaminové receptory a zabránit uvolňování histaminu stabilizací membrán žírných buněk.
Levocetirizin je vysoce selektivní pro H1-histaminové receptory, má výrazný blokovací účinek, lék neovlivňuje M-cholinergní a serotoninové receptory, stejně jako adrenergní receptory (které mají podobnou strukturu jako H1-histaminové receptory).
Je třeba poznamenat, že k dosažení terapeutického účinku levocetirizinu je nutné použít poloviční množství cetirizinu, což je způsobeno skutečností, že levocetirizin je schopen vytvořit stabilnější spojení s receptory.
Při užívání drogy je také třeba poznamenat:
- snížené uvolňování prozánětlivých cytokinů a chemokinů;
- inhibice chemotaxe a adheze eosinofilů, exprese adhezních molekul.
Levocetirizin také pomáhá snižovat IgE-závislé uvolňování histaminu, leukotrienu C4 a prostaglandinu D2, navíc lék inhibuje kožní aktivační faktory.
Díky těmto změnám v těle pomáhá levocetirizin zmírnit průběh různých alergických reakcí (včetně alergické rýmy) a v případě sezónních alergií jej lze použít jako profylaktický prostředek k prevenci vzniku alergických reakcí..
Účinnost léku byla zaznamenána také u studené kopřivky a záchvatů bronchiálního astmatu..
Na rozdíl od antialergických léků předchozích generací nemá levocetirizin depresivní účinek na centrální nervový systém a nemá toxický účinek na srdce..
Po perorálním podání je léčivo dobře absorbováno v gastrointestinálním traktu, zatímco příjem potravy nemá prakticky žádný vliv na stupeň absorpce levocetirizinu, ale poněkud snižuje jeho rychlost.
Perorální biologická dostupnost levocetirizinu dosahuje 100%.
Maximální koncentrace v krevní plazmě je pozorována 0,9–1 hodinu po podání, pro levocetirizin je charakteristický vysoký stupeň spojení s plazmatickými proteiny (až 90%).
Lék přechází do mateřského mléka.
Nevýznamná část levocetirizinu je metabolizována v játrech O-dealkylací za vzniku neaktivního metabolitu.
Systém cytochromu P450 se neúčastní metabolismu levocetirizinu.
Poločas rozpadu léku je 7-10 hodin, levocetirizin je zcela vyloučen z těla do 96 hodin.
Vylučování léčiva se provádí hlavně ledvinami (až 86% užité dávky). Při hemodialýze se vylučuje asi 10% léčiva.
U pacientů s poruchou funkce ledvin a clearance kreatininu nižší než 40 ml / min je vylučování léčiva sníženo (se zvýšením jeho plazmatických koncentrací).
Lék se používá k léčbě a prevenci akutních a chronických alergických onemocnění, včetně:
- alergická rýma a zánět spojivek (včetně celoroční a sezónní);
- senná rýma;
- kopřivka (včetně léku používaného k léčbě pacientů trpících chronickou idiopatickou kopřivkou);
- angioneurotický edém (Quinckeho edém);
- alergické dermatózy, které jsou doprovázeny svěděním, pálením a vyrážkami na různých místech kůže a sliznic.
Lék se používá k léčbě dospělých a dětí starších 6 let.
Lék se užívá perorálně s dostatečným množstvím vody.
Dávky léku a doba trvání léčby stanoví ošetřující lékař individuálně pro každého pacienta..
Obvykle je 1 tableta léku předepsána 1krát denně. U dospělých je maximální dávka léku 10 mg (2 tablety) denně..
Délka léčby závisí na povaze onemocnění, obvykle při krátkodobém kontaktu s alergenem, doporučuje se užívat lék do 7 dnů, senná rýma od 3 do 6 týdnů. V případě potřeby lze průběh léčby prodloužit až na 6 měsíců.
Pacienti s renální nedostatečností potřebují úpravu dávky. Takže s clearance kreatininu nižší než 50 ml / min se doporučuje předepsat 1 tabletu léku jednou za 48 hodin, s clearance kreatininu méně než 30 ml / min - 1 tabletu léku jednou za 72 hodin. Pacienti s poruchou funkce ledvin a clearance kreatininu nižší než 10 ml / min se nedoporučují předepisovat Aleron.
Při předepisování léku pacientům se zhoršenou funkcí jater není nutná úprava dávky.
Ze strany centrálního nervového systému:
- bolest hlavy;
- ospalost;
- zvýšená únava;
- slabost;
- křeče;
- agresivita;
- úzkost.
Na straně kardiovaskulárního systému: pocit bušení srdce.
Ze strany orgánu zraku: zrakové postižení.
Z hepatobiliárního systému: hepatitida.
Z imunitního systému: přecitlivělost, včetně anafylaxe, angioedému.
Z dýchacího systému: dušnost.
Ze zažívacího systému: sucho v ústech, nevolnost.
Na straně kůže a podkožní tkáně: svědění, kožní vyrážka, kopřivka.
Ostatní: přírůstek hmotnosti; bolest břicha; myalgie; jaterní funkční testy se mohou změnit.
- zvýšená individuální citlivost na složky léčiva a deriváty piperazinu;
- závažné selhání ledvin (clearance kreatininu méně než 10 ml / min);
- intolerance na galaktózu, zhoršená absorpce glukózy a galaktózy;
- děti do 6 let (pro tuto dávkovou formu);
- lék je předepisován s opatrností během těhotenství a kojení.
Předepisujte opatrně pacientům s chronickým selháním ledvin (je nutná úprava dávkovacího režimu); starší pacienti (možná snížená glomerulární filtrace).
Během užívání drogy byste se měli zdržet pití alkoholu..
Příjem potravy neovlivňuje stupeň absorpce léčiva, ale snižuje jeho absorpci.
Během léčby je nutné se zdržet řízení vozidel nebo práce s jinými mechanismy.
Současné užívání s pseudoefedrinem, cimetidinem, ketokonazolem, erythromycinem, azithromycinem, glipizidem a diazepamem nevede ke klinicky významným nežádoucím interakcím..
Současné užívání s teofylinem (400 mg / den) snižuje celkovou clearance levocetirizinu o 16% (kinetika theofylinu se nemění).
Při použití v terapeutických dávkách nejsou žádné důkazy o zvýšení závažnosti účinku sedativ. Je však vhodné se během léčby zdržet užívání sedativ..
Nejsou k dispozici žádné údaje o bezpečnosti užívání drogy během těhotenství.
Lék může předepsat ošetřující lékař, pokud je očekávaný přínos pro matku vyšší než potenciální rizika pro plod.
Levocetirizin se vylučuje do mateřského mléka, proto je-li nutné předepsat lék během laktace, je nutné rozhodnout o dočasném ukončení kojení..
Příznaky: mohou vykazovat známky intoxikace ve formě ospalosti; u dětí může být předávkování doprovázeno úzkostí a zvýšenou podrážděností.
Léčba: pokud se objeví příznaky předávkování (zejména u dětí), je třeba léčbu přerušit; opláchněte žaludek, vezměte aktivní uhlí; symptomatická léčba. Neexistuje žádné specifické antidotum, hemodialýza je neúčinná.
Potahované tablety, 10 kusů v blistru, 1 nebo 3 blistry v krabičce.
Doporučuje se skladovat lék na suchém místě mimo přímé sluneční světlo při teplotě nepřesahující 25 ° C..
Doba použitelnosti - 2 roky.
Podmínky výdeje lékáren - bez lékařského předpisu.
1 potahovaná tableta obsahuje:
Levocetirizin dihydrochlorid - 5 mg.
Pomocné látky: monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý.
Recenze Aleron:
Když jsem začal užívat Alleron na alergické projevy (jsou pro mě sezónní, stéká mi z nosu, neustále kýchám, oči mám slzené) jedna tableta denně, alergie začala ustupovat, ale pak jsem si začal uvědomovat, že piji hodně vody, neustále jsem vysychal v ústech poušť cukru, navíc jsem začal v noci špatně spát. Nevím, jestli je to kvůli tabletám nebo něčemu jinému, ale když jsem je přestal užívat, všechno se po týdnu vrátilo do předchozího stavu. Proto je již nebudu užívat, mám vedlejší účinky těchto pilulek.
Dal jsem dítě Alleron na alergickou rýmu, pilulky nejsou drahé a v kombinaci s jinými léky nám pomohly. Doktor to tedy předepsal. Syn má 7 let. Ale moc mi neseděli, vypadali slabí, pomáhají mi také suprastin, diazolin a mnoho dalších. Naprosto totéž, trochu ulevilo symptomům. Erius mi pomáhá nejlépe, ale je velmi drahý.
Aleron mi nevyhovoval. Začal jsem to užívat podle pokynů svého lékaře. Mám sezónní alergii na kvetení, která je vždy doprovázena silným výtokem z nosu, svěděním nejen v nose, ale i na těle, kýcháním a slzením. Po zahájení užívání příznaků alergie se Aleron okamžitě odstranil, jen mě začala silně bolet hlava a objevila se slabost. Lékař mi musel předepsat další lék.
Indikace pro přijetí, návod k použití tablet Aleron, analogy léků, recenze pacientů
Často se stává, že s jednou věcí zacházíme a druhou ochromujeme. Který lék zvolit pro léčbu alergií, aby se snížilo riziko nežádoucích účinků?
Aleron nemá toxické účinky na kardiovaskulární systém. Jedná se o jeden z moderních antihistaminik třetí generace. Jsou předepsány, když se objeví kýchání, rýma, svědění, kopřivka, ze které mohou tablety Aleron pomoci dříve, než se objeví vážnější poruchy..
Aleron - co je tento lék, jaké jsou indikace pro použití?
Aleron je léčivý přípravek, který snižuje zánětlivou reakci. Používá se k systémové léčbě nebo prevenci:
- sezónní (přerušovaná) nebo přetrvávající (přetrvávající) rýma a zánět spojivek;
- idiopatická studená kopřivka;
- různé typy dermatitidy;
- svědivá dermatóza, bronchiální astma;
- ekzém;
- alergické reakce na prach, jídlo, jiné přírodní alergeny.
Účinná látka v přípravku je nebo není hormonální?
Jedna tableta obsahuje 5 mg účinné látky - levocetirizinu ve formě kyselé soli s kyselinou chlorovodíkovou (dihydrochlorid). Tato forma má vyšší biologickou dostupnost, což znamená, že k dosažení terapeutického účinku je zapotřebí nižší dávky..
- Stearát hořečnatý.
- Monohydrát laktosy.
- Kukuřičný škrob.
Žádná z těchto látek nejsou hormony..
Levocetirizin je kompetitivní antagonista histaminu, který se váže na receptory H typu 1 a blokuje je. Proto použití přípravku Aleron systémově potlačuje rozvoj alergické reakce a v důsledku toho snižuje slzení (exsudaci) zarudnutí (hyperemii) kůže a sliznic, bolest, otoky a další projevy zánětu.
Forma uvolňování léku
Aleron se dodává ve formě oválných tablet pro orální podání. Jsou potaženy a baleny v blistrech po 10 kusech. V krabičce: jeden (10 tablet) nebo tři (30 tablet) blistry.
Jak užívat drogu pro dospělé - pokyny
Jak se Aleron tablety užívají? Návod k použití doporučuje denní dávku 5 mg. Tabletu zapijte vodou; je lepší užívat večer, bez ohledu na jídlo. Nežvýkejte potahované tablety.
Lék se rychle vstřebává, účinek se objeví po 15-20 minutách. Maximální denní dávka pro dospělého je 10 mg.
Specialista určuje délku léčby přípravkem Aleron s přihlédnutím ke všem charakteristikám těla, závažnosti antialergických reakcí, předchozím a současnému celkovému stavu každého pacienta. Nejčastěji je nutné pokračovat v léčbě minimálně týden a ne déle než jeden a půl měsíce. Lékař může doporučit delší užívání drogy, pokud je to vážně nutné..
Nejvyšší obsah léčiva v těle je pozorován jednu hodinu po podání, poté během 7-9 hodin klesá koncentrace v plazmě o 50%. Zcela stažen do čtyř dnů.
Abstrakt pro děti
Aleron nelze vzít na kojence mladší než dva roky.
V případě potřeby může lékař předepsat lék na léčbu dětí ve věku od dvou do šesti let. Denní dávka pro děti - 2,5 mg (polovina tablety).
Starší děti mohou užívat tento protizánětlivý lék v dávce 5 mg denně, pokud je hmotnost dítěte vyšší než 30 kg..
Vlastnosti použití během těhotenství, kojení
Během těhotenství a kojení by měla být pokud možno omezena jakákoli farmakologická léčba.
Klinických studií na Aleronu se zúčastnilo 700 dospělých. Vztah mezi užíváním léku a škodlivým účinkem na plod nebyl identifikován. Ve skupině dobrovolníků nebyly žádné děti. Bylo zjištěno, že účinná látka přechází do mateřského mléka, proto během období krmení není přípravek Aleron předepisován.
Klinické studie bezpečnosti přípravku Aleron pro těhotné ženy nebyly provedeny.
Schůzka v tomto okamžiku je přípustná, pokud se očekává, že bude mít pro matku podstatně více výhod než možné poškození zdraví dítěte..
Kontraindikace a vedlejší účinky
Aleron je kontraindikován pro:
- přecitlivělost nebo osobní nesnášenlivost vůči určitým složkám drogy a jejich předchůdcům a derivátům;
- nesnášenlivost piperazinu, galaktózy, glukózy, jejich derivátů;
- snížená aktivita laktázy;
- děti do 2 let;
- laktace (období kojení).
Levocetirizin se vylučuje ledvinami, proto by měl být tento léčivý přípravek používán s opatrností:
- se sníženou funkcí ledvin;
- Pro staré lidi.
Aleron nemůžete užívat při provádění prací, které vyžadují rychlou reakci, například při řízení automobilu.
Odborník by měl předepsat dávku pacientům s renální nedostatečností na základě laboratorní studie clearance kreatininu. Pokud je tento indikátor nižší než 10 ml / min (těžká forma), je lék kontraindikován..
Snížená funkce jater nevyžaduje úpravu dávky.
Aleron má vysokou selektivitu (selektivitu) působení, takže téměř nikdy nezpůsobuje vedlejší účinky.
Ošetřující lékař musí pacientovi vysvětlit, jaký druh látky je Aleron, jak užívat drogu a upozornit na možné vedlejší účinky:
- bolest žaludku, sucho v ústech, nevolnost, zvracení, průjem (průjem);
- ospalost, úzkost, parestézie, křeče, bolesti hlavy, únava (astenie);
- faryngitida, kašel, dušnost;
- bušení srdce, krvácení z nosu, závratě;
- myalgie;
- zvýšená tělesná hmotnost, zvýšená chuť k jídlu;
- porušení močení (dysurie);
Občas dochází ke zvýšení jaterních enzymů v krvi. Možný vývoj angioedému.
Analogy léků v Rusku
Existují desítky léků, které fungují stejným způsobem jako Aleron. Analogy v Rusku se nevyrábějí, přinejmenším úplné.
Ruský produkt, který nahrazuje cetirizin, obsahuje stejnou účinnou látku jako Aleron, ale má menší účinek. Důvodem je to, že cetirizin obsahuje levotočivé a pravotočivé stereoizomery (racemická směs), zatímco pouze levotočivé molekuly mají biologickou aktivitu. Dextrorotátory nemají na tělo žádný účinek. Kromě toho se levocetirizin váže silněji na receptory H1, což znamená, že každá molekula léčiva působí déle..
Kompatibilita s alkoholem, drogami
Možná únava a ospalost při užívání Aleronu:
- alkohol, kodein, morfin, jiné drogy;
- diazepam a další benzodiazepiny;
- amitriptylin;
- sedativní antihistaminika.
Výrobce neposkytuje žádné údaje o kompatibilitě s jinými léky..
Co dělat v případě předávkování?
Levocetirizin se v těle nehromadí (nehromadí se). Pokud dospělý překročí maximální denní dávku, je ospalost možná. Děti vykazovaly dramatické změny od vzrušení k ospalosti. V takových případech musíte okamžitě přestat užívat lék, opláchnout žaludek, podat aktivní uhlí, abyste zabránili další absorpci látky v gastrointestinálním traktu. Vyžaduje se vyšetření a konzultace s lékařem.
Neexistuje žádný specifický antagonista (antidotum), pouze symptomatická a podpůrná léčba. Hemodialýza nemá žádný účinek.
Recenze pacientů při léčbě alergií přípravkem Aleron Neo.
Existuje mnoho pozitivních recenzí o užívání Aleronu u lidí trpících sennou rýmou, alergiemi na zvířecí srst, jídlem, léky předepsanými lékařem atd..
Kvalita, účinnost a bezpečnost tablet Aleron jsou pozitivně hodnocena recenzemi pacientů v 80% případů. Lidé říkají, že 15-20 minut po užití jedné pilulky, otoky a zarudnutí sliznice, slzení se snižují, je snadnější dýchat.
Mnoho lidí si všimlo absence ospalosti a dalších vedlejších účinků.
Aleron je často označován jako „ambulance“ pro alergie.
Spotřebitelé považují dostupnost za výhodu drogy. Prodává se ve všech lékárnách a není příliš drahý.
Působení drogy je individuální. Existuje přehled matky, která současně léčila vazomotorickou rýmu u sebe a svých dvou dětí ve věku 4 a 6 let a pozorovala tři zcela odlišné reakce na Aleron!
Ve vzácných recenzích se říká o zvyknutí těla na Aleron a postupném snižování jeho účinnosti. Při dlouhodobé léčbě si pacienti vzácně všimnou nežádoucích účinků, které po ukončení léčby rychle vymizí.
Závěr
Aleron lze doporučit jako lék lidem trpícím různými formami alergií:
- moderní;
- efektivní;
- široké použití;
- dostupný;
- neškodný při správném použití;
- vysoce specifické, zřídka způsobující nežádoucí účinky.
Pečlivé a pečlivé používání přípravku Aleron pod dohledem lékaře významně zlepšuje současný stav pacientů s různými alergickými onemocněními.
Aleron - návod k použití, indikace, analogy tablet
Aleron je účinné antihistaminikum nejnovějšího vývoje. Lék je předepsán pro systémovou léčbu všech forem alergie. Tablety Aleron by se měly užívat, pouze pokud je to indikováno. Jsou předepisovány dospělým pacientům i dětem od šesti let. Nový lék nepůsobí jako prášek na spaní, neovlivňuje negativně buňky jater a jiných vnitřních orgánů, neovlivňuje práci srdce.
Složení a forma uvolnění
Tablety obsahují jako aktivní složku levocetirizin dihydrochlorid a další složky: monohydrát laktózy, stearát hořečnatý, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), mikrokrystalická celulóza, koloidní oxid křemičitý.
Výrobce | Emkyor Pharmaceuticals Ltd, Indie. |
Léčivá látka | Levocetrizin dihydrochlorid |
Formulář vydání |
|
Aleron má antialergické, protizánětlivé, antipruritické, antiexudativní a antihistaminové vlastnosti. Účinek léčiva spočívá v jeho schopnosti blokovat periferní H1-histaminové receptory a omezovat uvolňování histaminu regulací membrán žírných buněk.
Indikace
Aleron se používá, pokud existuje:
- celoroční a sezónní alergická konjunktivitida,
- sezónní nebo přetrvávající alergická rýma,
- ekzém.
Mezi další indikace pro použití patří:
- chronická idiopatická kopřivka,
- svědicí pokožka,
- alergická dermatitida,
- kontaktní dermatitida,
- atopická dermatitida
- Dermatózy alergické povahy doprovázené pálením, svěděním, vyrážkou na kůži a sliznicích.
Alergická onemocnění by měla být léčena alergikem. Je také velmi důležité určit zdroj onemocnění a pokusit se minimalizovat expozici alergenu. Stanovení citlivosti se provádí zvláštními zkouškami.
Podle odborných recenzí je dotyčná léčba účinná při bronchiálním astmatu a studené kopřivce. Jeho aktivní složka navíc nemá toxický účinek na srdce a také netlačuje centrální nervový systém..
Návod k použití
Podle pokynů Alerona by měl být lék užíván k léčbě dospělých a dětí starších šesti let. Tablety se užívají perorálně a zapíjejí se velkým množstvím vody..
Užívejte 1 tabletu jednou denně perorálně. Denní dávka léku pro dospělé není větší než 2 tablety (nebo 10 mg). Tableta se polyká bez žvýkání a zapíjí se dostatečným množstvím vody bez ohledu na jídlo.
Při perorálním podání jsou složky léčiva dobře absorbovány gastrointestinálním traktem, příjem potravy neovlivňuje absorpci levocetirizinu, může však poněkud prodloužit dobu úplné absorpce léčiva.
Při perorálním podání dosahuje biologická dostupnost Aleronu 100%. V krevní plazmě se maximální koncentrace stanoví jednu hodinu po podání..
Délka léčby závisí na povaze onemocnění, obvykle při krátkodobém kontaktu s alergenem, doporučuje se užívat lék do 7 dnů, senná rýma od 3 do 6 týdnů. V případě potřeby lze průběh léčby prodloužit až na 6 měsíců.
Kontraindikace
Nelze jej použít k léčbě Aleronu u těchto onemocnění a stavů:
- vysoká úroveň citlivosti na složky činidla a na deriváty piperazinu;
- závažné selhání ledvin;
- intolerance na galaktózu, zhoršená absorpce galaktózy a glukózy;
- věk do 6 let.
Podle pokynů nelze Aleron užívat současně se sedativy..
Důležité! Četné recenze pacientů ukazují, že Aleron a Aleron neo v dávce 5 mg. špatně tolerována během těhotenství a kojení. Proto by měl být u těchto kategorií pacientů předepisován s opatrností..
Testování bezpečnosti léku během období těhotenství nebylo provedeno, proto musí být lék předepsán lékařem, s přihlédnutím k riziku dopadu na vývoj plodu.
Nežádoucí účinky na tělo
Aleron je pacienty zpravidla poměrně snadno tolerován, avšak v některých případech se mohou objevit vedlejší účinky..
Nežádoucí účinky se obvykle objevují:
- Pocit zesilujícího se srdečního rytmu;
- Zvýšená únava, slabost, ospalost, bolest hlavy, úzkost, agresivita a křeče;
- Vývoj hepatitidy.
- Zrakové postižení;
- Anafylaktické reakce, edém, kožní vyrážka, svědění.
- Sucho v ústech, nevolnost, bolest v různých částech břicha, při dlouhodobém užívání, zvýšená tělesná hmotnost.
Předávkovat
Předávkování přípravkem Aleron může vést ke zvýšené ospalosti nebo nadměrné excitaci. V tuto chvíli neexistuje žádné specifické antidotum a v případě předávkování se doporučuje výplach žaludku, symptomatická léčba a příjem enterosorbentu..
Pokyny připojené k léku informují, že lidé s diagnózou renální nedostatečnosti musí upravit dávkování. V případě poruchy funkce jater se používá stejný režim dávkování jako u běžných lidí.
Maximální denní dávka jsou 2 tablety (10 mg)
Interakce s jinými léky
Studie týkající se interakcí přípravku Aleron s jinými léky nebyly provedeny. Současné užívání alkoholu, tricyklických antidepresiv (např. Amitriptylin), léků (např. Morfin, kodein), benzodiazepinů (např. Diazepam), sedativních antihistaminik (např. Chlorfeniramin) však může vést k ospalosti..
Doba použitelnosti tablet
Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 °. Uchovávejte Aleron mimo dosah dětí - 2 roky.
Analogy
Tablety Aleron existují účinné náhražky. Cena těchto léků je téměř stejná, navíc jsou stejně účinné.
Aleronovy analogy zahrnují:
- Aleron Neo, Glenzet,
- Alerzin, Ksizal,
- Tsesera, Tsetrilev a další.
Analogická léčiva patřící do stejné farmaceutické skupiny:
- Alerza,
- Allertek,
- Zyrtec,
- Zodak,
- Letizen,
- Parlazin,
- Cetirizin,
- Cetirinax,
- Cetrin,
- Cetirizin-Teva,
- Zetrinal,
- Zinek,
- Cetirizin-OBL.
Tyto prostředky mají podobný účinek, avšak stávající kontraindikace pro jejich použití naznačují jejich použití pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře.
Ceny v lékárnách
Cena se pohybuje od 80 do 290 rublů. Cena také závisí na regionu a doručení, pokud je objednáno prostřednictvím online obchodu.
Recenze o Aleronu
Aleron není příliš populární lék. Recenze o něm jsou proto extrémně vzácné. Z těch, které jsou k dispozici, můžeme bezpečně dojít k závěru, že tento lék plně zvládá daný úkol. Příjem jedné pilulky vám umožní rychle a účinně zmírnit všechny příznaky spojené s alergiemi.